• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Jel zna neko u cemu je problem kad hidraulika radi samo preko menjaca?U ostalim polozajima ne reaguje,a kardan normalno radi.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Na pumpi ti se odsarafila matica i pobego ti je zubcanik na kraj osovine ili je ispao skroz sa pumpe.
Ulje ispusti i dolnji poklopac kad skines sa pumpom sve ce ti biti jasno.

Imao sam taj slucaj pre godinu dana.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
A koliki je to poso da se to odradi?Jel bi mogo ja to sam za jedno prepodne?Dosta se razumem u mehaniku,ali nikad nisam radio oko Ursus-a,a nemam ni neki radionicki prirucnik da znam sta me ceka.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Gledam sad ovu slikicu,ali mi skoro nista nije jasno posto nikad to nisam otvarao_Ovo je izgleda slikano odozgo?Gde je na slici taj zupcanik?
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ova osovina kad iide prremaa dole,ustvarri nazad uuzubljuje see na onaj mali najdolnji na slici.
Slika je odozgore,,al eto da znas sta te ceka,kolega ti je pomogao.
Posao je ispustit i nalit ulje,dekl skidas i vracas cim zupcanik i maticu postavis gdje im je mjesto,naravno zadihtat moras dekl dolnji,ili uzmes dihtung novi.
Slobodno,bez straha kreni ako zapne tu smo.
4 vijka koja drze pumpu nemoras odsarafljivat na sredini ,samo vijke okolo.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Nemam bolje slike. Kad ispistiš ulje, utpustiš 8 šarafa ključ 17, i pazi da ti poklopac neopadne na glavu. Vratiš zupčanik natrag zategneš, i promjeni gumicu na holenderu što ide na cijev prema razvodnku kad je več dolje i provjeri sito (filter) druga slika je bilo moje kad sam skinuo. Največi sex je vratit nazad, jer ima dosta kila, a nezgodno držat i šarafat. Ja sam htio traktor na bok al sam odusto :icon_hang:

Ako zapne gdje tu smo...
 

Prilozi

  • S5038198.jpg
    S5038198.jpg
    45.8 KB · Pregleda: 116
  • S5038199.jpg
    S5038199.jpg
    28.4 KB · Pregleda: 120

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovak je meni željko kž objasnil i fakat je najlakše.
Odreži si navojne šipke dvije mislim da je fi 19 ili 17 buš videl kad odšarafisš dva vijka sa poklopca nasuprotna i ušarafiš odma te dvije navojne dužine cca 25cm.
Tad odšarafiš ostale šarafe i poklopac ide dole lagano,naravno na te dvije šipke naušarafiš matice do pola.
I kad buš vračal puno lakše ide i kod skidanja ti nebu poklopac opal i pukel.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Baš tak, došel bu čovek u dučan pa budu mu se smijali i pitali ga ko mu je to rekel jer toga navoja nema. Ima ali za specijalne namjene, a ne u slobodnoj prodaji.
Ti vrapca na glavama su M14.
A u fi-u se materijal prodaje od kojega je moguče navojnu šipku napraviti .....

M 10 su šarafi.
Takvih dodatnih troškova ne treba kod postavljanja pumpe.
To se bez problema digne gore jednom rukom, a drugom nahefta jedan vijak. Dalje je lako.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Lako je tebi kaj si to radil x puta a prvi put je prvi put paziš na dihtung paziš da ne ocvikaš o ring a ako ide po navojnoj šipci sama se vodi a to je trošak 10 kn i imaš za nekaj drugo .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Kak si i ti pazil kad ti je bilo prvi put .... Navalil si ko sivonja.

Brtva se zaljepi za poklopac, a onaj čep na kojem je O-ring ti služi kao zvijezda vodilja
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Ako ti je žao 10 kn uzmi prijatelja da ti drži, prijateljstvo je besplatno ali piva nije.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moj kolega je prijatelju dal čuvati curu do pola noči dok se ne vrati pa se prijatelj oženil sa njegovom curom . Tak je jeftinije 10 kuna :icon_fU:Naravno kolega kupil veliki Ursus i u njega se nije razočaral čak mu pomogel nači novu curu kojom se oženil .:icon_thumright:
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Evo za kolegu OFICIRA da se ne sramoti toliko... :icon_thumright:
 

Prilozi

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    18.1 KB · Pregleda: 92

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Hvala vam drugari na objasnjenjima.Pokusacu sa dizalicom krokodilkom da se posluzim da mi ne padne na glavu,a isto sa njom i da vratim.Mislim d bi tako moglo,a imam i druge dizalice pa moze i jos neka da uskoci ako bas zatreba.Kako sam shvatio nije nista komplikovano tako da cu sam to da odradim.Na kraju krajeva ako zapne sto neko rece "tu smo".Sad nekoliko dana nemam bas vremena da pocinjem,ali bice uskoro,a onda cu i detaljno da slikam.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Ma ima ti to jedan položaj kada postaviš nakon popravka i samo stoji. Problem je kada skidaš jer je zapečeno i dok lupkaš hoće pasti ali za to možeš tapacirati kartonom ili nečim sličnim.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad več nečeš šipke kao pomoč ostavi dva šarafa malo nahevtana dok ne otpusti poklopac ako nije skidan zna biti jako zapečen ,
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Jesmo čovjeka napali kao da je fina mehanika.

Samo skini dolje i ništa nebrini jedino ima zemlje i smeća pa oče past u oko. Kad kreneš sve ti bude jasno, nikakve šipke M17 i kartoni netrebaju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh