• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Rješenje za Markove probleme je nova brtva kartera jer je ovoj izgleda pluto popustilo
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Hvala na slikama, nažalost nemam mogučnost usisa. Moja je metalna rau.

Ja sam bio uvjeren da je Tomo1987 tražio slike, ali zeznio sam se. Bez ljutnje :icon_e_biggrin:

U pitanju i je nova brtva. Otkako sam ju promjenio pomalo curka.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Sve 5 :)
Ma daj, te nove brtve su tanje od lista papira, škart čisti. To je najbolje sa crvenim dobro namazati i rešeno.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Hvala za slike, al moja je drugaćija.

Ja sam nedugo stavio novu brtvu, ali odma mazo s diht-masom i nema curenja. Šarafe nisam ljepio i još se mogu stegnut samo nema efekta. Možda si ju previše stegnuo pa je pukla.

@Muha kako znat koliko stegnu tu plutenu brtvu? Na kile ili na osjet ruke?

Ovu koristim:
 

Prilozi

  • 0193_full.jpg
    0193_full.jpg
    7 KB · Pregleda: 68

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ima li ljepše slike od zadnje......
IMT 2x12" visoki u oranju livade od jučer:
 

Prilozi

  • Slika017.jpg
    Slika017.jpg
    78 KB · Pregleda: 114
  • Slika020.jpg
    Slika020.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 118
  • Slika021.jpg
    Slika021.jpg
    78.8 KB · Pregleda: 123
  • Slika022.jpg
    Slika022.jpg
    82.3 KB · Pregleda: 132

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
@Muha kako znat koliko stegnu tu plutenu brtvu? Na kile ili na osjet ruke?
Na osjet i na suho, nakon nekog vremena nije loše malo dotegnuti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Malo je bila previsoka trava, a dosta duboko orano pa ostalo čupavo.
Baš zato kaj je duboko orano trava se ne bi smjela vidjet, taj plug voli veću masu zemlje i tada najbolje radi
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Budemo probali kad se malo prosuši. Ispod tog komada ima još jedan al je bilo premokro. Svaki savjet dobro dođe.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,403
Baš i nije nešto trava zaorana?

mane da nije trebo prvo pokosit travu? Daj nemojmo tražiti dlaku u jajetu, svi mi otprilike kritikujemo tudji rad a svom se divimo. Jel postoji idealno??:rolleyes:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prvo je greška kaj se to nije ujesen zoralo,a ostalo je rekel kolega post iznad.:icon_super:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Na slikama se lijepo vidi kako se brazde sjaje, znači još je mokro za orati. A šta bi sve trebalo i kada napraviti to lijepo piše u knjigama iz kojih se uče agronomi. I onda dođe mokra godina kao prošla i pola tih radnji pada u vodu. Ima jedna izreka koja kaže za svatko zja kako zna.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
mane da nije trebo prvo pokosit travu? Daj nemojmo tražiti dlaku u jajetu, svi mi otprilike kritikujemo tudji rad a svom se divimo. Jel postoji idealno??:rolleyes:
Ma ne tražim dlaku u jajetu, znam kakav je to plug jer ga i sam imam. Kad vidim sa kojim traktorom je orano i još kaže da je išao dosta duboko čudno mi je da je tolko trave ostalo vani.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Na slikama se lijepo vidi kako se brazde sjaje, znači još je mokro za orati. A šta bi sve trebalo i kada napraviti to lijepo piše u knjigama iz kojih se uče agronomi. I onda dođe mokra godina kao prošla i pola tih radnji pada u vodu. Ima jedna izreka koja kaže za svatko zja kako zna.

Moram te citirat.

Takvog "agronoma" sam imao priliku čut. Došo gospon dečec u stroju od 100+ konja i objašnjava ak se ore, pa došo deda sa 533 i veli "ajd mi sad pokaži na mom to isto". Gospon dečec malo ostal zatečen al nije pokušavo.

Nego ovo je prvo oranje ovakvog terena s tim plugom pa je još malo neiskusan. S vremenom če se popravit.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Svake godine nastojim izorati u jesen za proljeće, ako ne onda što ranije. Do danas od preko 4 jutra imam izorano jedno i to u subotu na jedvite jade. Zapao, dok me izvlačio ode zadnja daska na plugu, popravak pa dalje, tri puta se jedva izvukao. I sada da netko dođe gledati to oranje rekao bi budala bio pijan. Poravnati će tanjurače i brane. Kada je sve idealno oranje bude ko knjiga.
 

Vilic

Novi član
Tu od
25 Tra 2015
Poruka
1
Ljudi sto da radim imam ursusa c 360 medjutim kocnice mi nikad nisu uspjeli napraviti kako treba uvijek mi lijevi kotac koci zadnji put je sve novo postavljeno i opet imam isti problem kocnice mi puse lijvi tocak pogotovo papuce mi otvrdnu takodjer ne dugo nakon toga kocnice izgore pokusavo sam ih i ozracivat ali nije bilo pomoci
 

Najnoviji postovi

Na vrh