• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Sam razvodnik je (ako se dobro sječam) bil oko 2 soma kuna, djelovi polužja, pumpa, ventli ....... i ko zna kaj je još sve trebalo plus ruke.
Moguče, samo kaj je taj hidraulik za te novce trebal biti kao novi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Pa polužje ako je jako loše se nabere poprilično.
Na pamet je teško reči kaj se dogodilo i kaj sve bude trebalo mijenjati. Treba otvoriti pa vidjeti.
Obično se prvi puta da dosta toga spasiti.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Realno? Sve košta, niko ti ništ nebude v hrbet bacil badava e sad samo igra ulogu to kaj Muha veli, koliko je kaj pohabano, uništeno ili nije.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Trenutno odblokirao moje poluge tako da sam izvana otpustio ono kućište što kroz njega idu poluge za kipanje i dizanje i spuštanje, malo zakrenuo naprijed natrag dok nisam osjetio da ne zapinje. Za sada ide bez poteškoća, a što će biti za nekoliko dana vidjeti će se.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Sam razvodnik je (ako se dobro sječam) bil oko 2 soma kuna, djelovi polužja, pumpa, ventli ....... i ko zna kaj je još sve trebalo plus ruke.
Moguče, samo kaj je taj hidraulik za te novce trebal biti kao novi.


Mislim da je ovo "kao" nepotrebno. Ako je promijenio sve, zar nije onda novi? :icon_fU:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
E taj "kao" igra najvažniju ulogu. Da je babi ona stvar zvala bi se dečko. Puno puta se znalo dogoditi, a i vidjeli smo tu na forumu razne kvazi meštre koji su nešt slagali i masno zaračunali a nazadnje su prodali ljudima m... pod bubrege.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ako čovjek ima imalo osjećaja za mehaniku i zna kad treba bit nježan, napravi doma sam.

@did ivo, nebude to dugog vjeka. Poklopac se skine i vrati za jedan dan, a bit češ pun pametniji kad vidiš šta se događa i zašt blokira.

Kvačilo sam riješio. Pukla ona štangica što ide s papuče na polugu druk-lagera (nemogu se sjetit naše rječi) sreća što je pukla u dvorištu.

Dali je normalno kad vućem kladu na gornjoj kuki da hidraulik pada dolje? (kad mu bude TEŠKO)
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Kod vuce trupca nema veze na kojoj je rupi jer torziona osovina na poklopcu u sredini ima granicnik i nemoze se kontra smotati,a zasto hidraulik propada je uzrok neki drugi.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Napiso sam na KUKI, a nju kopčan na drugu rupu odozdola. Nakon što se lanac popusti hidraulik se vrati sam. To koristim samo kad treba izvuč na čistinu iz jarka ili s krošnjom, za ostalo imamo na poteznici 3 rupe za šumarski lanac. Hidraulik radi odlično, na 1600okr. diže prvi kraj u zrak, a priključke drži s ugašenim traktorom. Za test je imo plug 2x10 IMT-ov tjedan dana u zraku.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Nije baš normalno.
Ili ti nije dobro uzubljena torziona ili možda treba poštelati.
Pogledaj torzionu i prezubi po potrebi , ako nemaš problema kad oreš ne štelaj, eventualno kad imaš takve specijalne zahvate podbaci neki komad lima da ne gura tak daleko unazad.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
a podrhtavanje na kopirajućem položaju? - šta bi to značilo? pitam usput,kad već čitam temu.. na grubom ne,nego samo na "finom" drocka u oranju,recimo
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
ma ne te... ona mala desna,ispod sica... a dalje radim sa ovom velikom do blatobran,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
To nije grubi-fini hidraulik.
Veliki Ursus toga nema, ustvari ima ali samo 350.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
da...to znam...nema to ništ u zadnjem kraju...zato i pitam...tak i tak koristim kotač za kopiranje .....daklem,poklopac hidraulike paše sa Ursusa na Zetora,neznam točno koji model,a dal paše obrnuto onda
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Normalno da paše, samo kaj je Zetorov hidraulik za nijansu kvalitetniji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh