• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možda majstor ostavlja nedovoljan razmak na gl ciledderima pa se napumpavaju .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Jesu oni regulacijski šrafi sterani do kraja gore ako je sve novo? Možda stvarno nedobivaju dovoljnu količinu ulja!
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ljudi sto da radim imam ursusa c 360 medjutim kocnice mi nikad nisu uspjeli napraviti kako treba uvijek mi lijevi kotac koci zadnji put je sve novo postavljeno i opet imam isti problem kocnice mi puse lijvi tocak pogotovo papuce mi otvrdnu takodjer ne dugo nakon toga kocnice izgore pokusavo sam ih i ozracivat ali nije bilo pomoci

Vjerujem da je problem u kočionom cilindru ispod papuče, nepropušta ulje nazad. No pošto se gospon @Vilic nejavlja vjerovatno je riješio problem, a bar se mogo predstavit.

E a sad ja. Zašto se vozna lamela ljepi? Kad palim u brzini (stisnem kvačilo naravno) cukne napred, nije jako al se osjeti, kad ubacujem u 1,2,3,R s mjesta dok stojim moram nabadad da ne zakrči, a 4 i 5 nekrče. Kad stajem moram kočit inaće ide dalje. Lamela je nova stavljena prije 1 godinu, neklizi i nesmrdi, odvaja na 1/3 hoda papuče, poštelane su na 5 i 10mm kroz zvono.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ostalo mi još malo šume ovaj tjedan, pa čmo gledat sjedeči tjedan dovest stol i prepolovit pa bacit oko.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Šta raditi kada na Ursusu 360 počmu štekati poluge hidraulike i kada se pomiče velika poluga za sobom djelomično povlaći i malu koja služi za prebacivanje brzo/sporo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Otvoriti poklopac i složiti polužje ili fiksirati za privremeno.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Kako složiti polužje. Da li treba mijenjati one kotačiće i eventualno zamjeniti neku iskrivljenu polugu. I gdje tih djelića ima za kupiti?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
@did ivo Kolko vidim piše da si iz jaske onda znaš di treba pitati, mislim da je cijena 2500 -2700 bila za komplet sve novo ili naručiti internetom iz poljske.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Mika pišeš ti da kupim novo, a možda je u pitanju samo mala greška koja košta par stotina kuna. Novo iz Poljske ili iz dućana košta oko 500 eura. Prije nekoliko dana zaustavi me na cesti čovjek i pita da li znam tko se bavi hidraulikom. Veli da mu je neki majstor popravljao hidrauliku na Ursusu, promjenio pumpu, ventile, razdjelnik, potrošio oko 8000 kuna i opet mu hidraulika ne radi. Stvar je u tome što možeš dati hrpu love, a rezultat jednak nuli. Meni se negdje zaštekaju poluge pogotovo kada se ugrije i onda mrdaj naprijed, natrag dok se ponovno ne oslobode.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Teško je napamet reči kaj se pošemurilo. Treba rastaviti pa vidjeti.
Neke od polugica (ako rupe i bolcni nisu jako poderani) se daju prilagoditi, a ono kaj je poderano se može pojedinačno kupiti.

Obično je problem kod mješanja i dodirivanja ručica u sklopu koji služi za utvrđivanje ručica.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
@didivo Ja ti nisam rekel da kupiš novo, nego gdje imaš i kolko otprilike košta,jer si sam pital gdje toga ima i kolko košta.
8000 kuna za hidraulik :eek: :eek:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kakvih 8000kn vas naganja? Za te pare kupiš celi zadnji kraj sa dobrim gumama! :)
Mislim da je muha več pisal negder da ako se ide mjenjat komplet to polužje da može izbit negder cca 2000kn.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
@kawasaki meni čovek na silu htel prodati zadnji kraj od zetora 5711 za 300e nakraju mi daval za 2000kn pokopac hidraulike,kučište diferencijala, i reduktore, da ga vrag nosi nekaj je sigurno bilo ispravno.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Mika znam ja da on ima svega ali nema tih kotačića odnosno rolica jer sam ga pitao, a za ovog što reče da je dao 8000 kn, kako mi je rekao ja napisao. Ako laže on lažem i ja. Možda je čovjek rekao istinu, novi razdjelnik, pumpa, sigurnosni ventili i još kojekakove sitnice plus majstor eto te svote.
 

Najnoviji postovi

Na vrh