• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
:(talk):dal zna tko od vas forumaša gdje nabavit te utege za prednje kotače ili od čega pašu:(hi):

Sad jedan kolega forumas prodaje utege za ursusa odi na temu pnuda i potrazi.
 
Posljednje uređivanje:

goran c-360

Član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
44
Re: Ursus C-355

ma da to su utezi za zadnje kotače koje ne mogu pripasat na prednju felgu:mur: a i skupo je da kupim kad mi treba za prednje kotače koje izgleda neču nigdje nač :(envy):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Ursus C-355

ma da to su utezi za zadnje kotače koje ne mogu pripasat na prednju felgu:mur: a i skupo je da kupim kad mi treba za prednje kotače koje izgleda neču nigdje nač :(envy):

Zakaj si ne izlijes iz betona kocke i stavis u beton navojne pripke i zmontiras na prednji kraj.najjeftinije i brzo gotovo.
 

goran c-360

Član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
44
Re: Ursus C-355

da,imam več 200kg naprijed + originalne ploče a nebi više stavljao naprijed jer je medonja mekan ko repa pa bi mu još u kotače dodao i bilo bi to super onda bi bio metak za šumu al nemogu nabavit nigdje utege
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Ursus C-355

To zeleno je antifriz,jesi probao dotegnut selne i stavit novi cep na kiler,jer na njemu ode gumica i oslabi opruga pa pusta na manjim tlakovima.
 

Nede324

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
94
Re: Ursus C-355

Cep je novi kupljen u 9 misecu prosle godine jer je se stari bio raspao, ali traktor samo vozi i izbaciva na crijevu a kad ne izbaciva nema u kileru vode
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Ursus C-355

Jel se pregrijal kad?
Jesi gledal razinu ulja u motoru,jel ga ima vise od max?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Re: Ursus C-355

Može biti više stvari. Pogledaj u kakovom su ti stanju bakrene lamele na hladnjaku i dobro iz operi. Ako imaš termostat možda on šteka. Može biti i do vodene pumpe da su otišli ležaji pa netjera dobro vodu. To su lakše rješivi kvarovi. Ako nije do takvih stvari onda glave dolje, strojna obrada i moli boga da ti nisu otišle gumice koje dihtaju cilindre.
 

Nede324

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
94
Re: Ursus C-355

Pregrija se nije, a ulja ima vise od max :icon_scratch:
Glave su obrusene ko nove, a i vodena pumpa nova.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Re: Ursus C-355

Skini crijevo i očisti dosjed na kučištu termostata, podmaži i ponovo stegni crijevo.
Ovo drugo il je kiler i blok pun kamenca ili je pukla piksa.
Više vleče na pucanje pikse.

Količina ulja, više-manje, je totalno nebitna
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Ursus C-355

Da mu nije voda otisla u ulje?:icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Re: Ursus C-355

Ako je piksa pukla ili je porozna moguče da je ali predpostavljam da bi to videl.
Ovisno na kojem mjestu je oštečenje pikse ako je do njega.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Ursus C-355

Pa kaj nemre mjesat ako je puko dihtung ili glava od pregrijavanja.:icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Re: Ursus C-355

Daj čitaj malo a ne tuči samo ko max po diviziji.
Čovek je napisal da su glave ko nove.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Ursus C-355

Da kaj se nemre desit da novi dihtung i novo obrusena glava ne sjednu ili da nije dovoljno stegnuta.
Di nestaje voda,sam si rekel da ak je piksa pukla da bi skuzio
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Re: Ursus C-355

Naj se s tim zamarati, ima tu više mogučnost i moremo nagađati do sutra dok on ne provjeri neke od ideja, a tek onda moremo dalje probati pomoči.
Bolje odmaraj te svoje umorne oke uokolo nego da blejiš u ekran :8):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Ursus C-355

Sve mi se više sviđa taj 355 .
Ovo su za svakog masnih ruku slatki izazovi .
To ja kao da riješavaš skandinavku s tri toplas slike .
 

Najnoviji postovi

Na vrh