• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Da gore su kuglični. I na njima je problem vidjeti ako ima kakvo oštečenje na kuglicama ili kliznoj površini ležaja.

Ali ako si sve provjeril samo gas.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Pa mjenjao sam semeringe svaki puta kad sam radio kočnice, ali nisam nikad ulje ispuštao.
Skroz malo curi kroz ležajeve. Obrišem dobro prije montaže i to je to.
I dalje mi nije jasno kak tebi nije curelo?
Istina da je ovo Zeks ali ulje je na max a nivo u diferencijalu mozeš vidjeti na slici.

20210210_133240.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Vidim da imas još uvijek problemčić kod ugradnje pakni, opruga i cilindra.
Ja ugradim obje opruge, stavim bolcne, paknu raširim pajserom i između pakne i nosača pakni stavim kratki nastavak od gedora (onaj kvadratni dio), potučem klipiče čekičom unutra i stavljam cilindar zajedno sa onim bolcničima. Cilindar ide bez brige i komotno možes staviti oba vijka.
Nakon toga raširim pajserom malo paknu i izvadim nastavak.
Ovaj tvoj način je po meni kompliciran i opasan za prste
Bolcne bi bilo bolje mazati bakrenom mašču ali bolje je staviti bilo kakvu nego nikakvu ;)
Evo @Marko355 slikovni opis mojeg načina ugradnje pakne da bi sačuval prste i olakšal si postupak ugradnje opruga i cilindra.

Cilindre potucem unutra do kraja i obavezno ih podmazem da bi dulje trajali.



Bolcne i pakne mazem bakrenom mašču i vani ugradim opruge.




Pakne ugradim s oprugama i ubacim bolcne na njihovo mjesto.

 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
E Marko da smo bliže snimali bi Muhu na djelu ovako možemo samo čitati zlatne savjete ,a ono što si ti pokrenuo je odlično i za svaku pohvalu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Kakav posao bi bio od tvog posla praviti video tutorijale...
E Marko da smo bliže snimali bi Muhu na djelu ovako možemo samo čitati zlatne savjete ,a ono što si ti pokrenuo je odlično i za svaku pohvalu.
Ako mogu pomoci slikovno ili tekstualno nije problem.
Za snimanje bas i nisam raspolozen
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nisi raspoložrn? A kad bi znal kakvi tu penezi padaju snimal bi itekak, pogle ove ženske kaj se snimaju, čube, šminkanje, trepavice. Lepo si bi zaslužil.

Evo ti primjer.

 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
@Kupljenec nije da zagovaram šminkanje ali cura ima završena dva faksa i bolje da i tako promovira Zagorje nego nikako. Nismo svi za ispred kamere i ja se divim onima koji se bave time i imaju živce za to.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Nisi raspoložrn? A kad bi znal kakvi tu penezi padaju snimal bi itekak, pogle ove ženske kaj se snimaju, čube, šminkanje, trepavice. Lepo si bi zaslužil.

Evo ti primjer.
Znam, ali ne zanima me takav način zarade
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kupljenec, kad je to takva silna para, što ne snimaš restauraciju VW-a i izradu prikolice po NASA-inim standardima? :cool:
 

Najnoviji postovi

Na vrh