• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
U zimi smo mjenjali obje lamele, bili smo malo u sumi i malo se spalila lamela.sad mi stalno po malo smrdi lamela i cuje se druk lager u leru kada pustim kvacilo.Kada palim kardan malo zakrci ali skroz malo jedva da se i cuje .
Sad mene zanima dali treba raspustit jos pedalu da imam onaj prazan hod veci ili ga treba smanjit? sad ga ima oko 2 cm pozzz
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
U zimi smo mjenjali obje lamele, bili smo malo u sumi i malo se spalila lamela.sad mi stalno po malo smrdi lamela i cuje se druk lager u leru kada pustim kvacilo.Kada palim kardan malo zakrci ali skroz malo jedva da se i cuje .
Sad mene zanima dali treba raspustit jos pedalu da imam onaj prazan hod veci ili ga treba smanjit? sad ga ima oko 2 cm pozzz

Čuje se druk lager u leru?! To znači da ti vozi po capicama... Ako je tako,onda moraš raspustit polugu od kvačila,da se druk lager vrati u nazad... skini onaj poklopac sa lijeve strane pa vidi gdje je druk lager,kolko je od capica... MAda mislim da to nije druk lager,kaj zuji...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Čuje se druk lager u leru?! To znači da ti vozi po capicama... Ako je tako,onda moraš raspustit polugu od kvačila,da se druk lager vrati u nazad... skini onaj poklopac sa lijeve strane pa vidi gdje je druk lager,kolko je od capica... MAda mislim da to nije druk lager,kaj zuji...

nije druk lager na capicama odvojen je od njih
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
nije druk lager na capicama odvojen je od njih

Da...sam si i mislil,ne zuji ona na leru,nego vjerojatno neki ležaj....na spojničkima

Jesl ste mijenjali capice,šeširiće i ostalu braću,od prvog stepena? ak su jako našpanane capice,tj ak su poderani stupčići šešira i šeširi,onda je lagano privučena korpa i pomalo proklizava lamela,od prvog... e sad,ak ste ju u šumi pretegnuli iproklizila je,morti se je ostaklenila... Nigde ne curi nikaj nutra?! nije masno u zvonu?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Da...sam si i mislil,ne zuji ona na leru,nego vjerojatno neki ležaj....na spojničkima

Jesl ste mijenjali capice,šeširiće i ostalu braću,od prvog stepena? ak su jako našpanane capice,tj ak su poderani stupčići šešira i šeširi,onda je lagano privučena korpa i pomalo proklizava lamela,od prvog... e sad,ak ste ju u šumi pretegnuli iproklizila je,morti se je ostaklenila... Nigde ne curi nikaj nutra?! nije masno u zvonu?

tesko je vidjet ali mislim da nije masnocapica nismo mjennjali sve je bilo oksad sam isao pokusavat ukljucivat kardan radi dobro ne krci nista jedino zna se malo osjetit u voznji da smrdi

da li je moguce da korpa zuji?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
tesko je vidjet ali mislim da nije masnocapica nismo mjennjali sve je bilo oksad sam isao pokusavat ukljucivat kardan radi dobro ne krci nista jedino zna se malo osjetit u voznji da smrdi

da li je moguce da korpa zuji?

A teoretski nije moguće,al u praksi,sve je moguće... A probaj malo otpustit capice od prvog stepena,da dobiješ malo predpotiska..možda šta pomogne... ja sam svojevremeno podmeto male matice pod šeširiće,ali..to je totalno bezveze,dok god se ne promijeni sve,kompljet... Zuji,a vjerojatno zuji neki ležaj u leru,pa kad stisneš kvačilo stanu spojničke,onda vjerojatno prestane
A uglavnom,ak hoćeš riješit,moraš na pola,pa vidjet šta je...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Korpa je 6 ili 12 opruga?

e sad ne sjecam se vise jucer sam malo brao kukuruz dosta dobro sve radi jedino nemogu iskljucit kardan bez da ne stanem i stisnem kvacilo jednostavno neide,
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Problem danas sam isao upaliti traktor da zakvacim plug natocim naftu pa da pripremim za oranje ako smrzne koji dan zemlja i pocne mi curit nafta na onoj pumpici za gorivo.Curi na tom cilindricu skroz dolje i gore di se sarafi ona gljiva sa kojom se pumpa gorivo e sad da li se tu mjenjaju neke gumice ili su neke bakrene podloske za mjenjat?

evo i koje slike na crveno oznacenim jestima suri nafta!


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,630
To ti je najpametnije promjeniti cjelo i ugraditi novi tip kojeg nije potrebno pumpati, ali možeš probati rastaviti pa promjeniti O-ringe unutra, a odozdo bi trebala biti bakrena pločica.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
To ti je najpametnije promjeniti cjelo i ugraditi novi tip kojeg nije potrebno pumpati, ali možeš probati rastaviti pa promjeniti O-ringe unutra, a odozdo bi trebala biti bakrena pločica.

kak mislis cijeli dio slika je inace od zetora 5711 al to je slicno kao i kod mene a kako da to rastavim samo da odsarafim ?kak izgleda taj kojeg netreba pumpati?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,630
Štel sam reči kojeg netreba odšarafljivati :madmana::madmana:
Tražim sliku?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,630
Ne. Ti kupiš samo ovaj crni dio sa slike plus redukcija i to zašarafiš umjesto ove tvoje.
Slika je s neta, neda mi se tražiti u arhivi.

260_260.jpg
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ne. Ti kupiš samo ovaj crni dio sa slike plus redukcija i to zašarafiš umjesto ove tvoje.
Slika je s neta, neda mi se tražiti u arhivi.

260_260.jpg

hm malo sam se pogubio budem probao slozit ovako kako je sad jer nevjerujem da ce to ovi imat u poljostroju za kupit
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
hm malo sam se pogubio budem probao slozit ovako kako je sad jer nevjerujem da ce to ovi imat u poljostroju za kupit

Trgo agencija iz Križevaca ti šalje poštom, ak imaju na lageru danas naručiš sutra je kod tebe, firma u kojoj ja radim dosta s njima surađuje pa znam dosta ljudi tamo. Nazovi samo ovog voditelja prodaje ili nekog iz trgovine i sve će ti reć i objasnit.

http://www.trgo-agencija.hr/Stranica.aspx?page=Kontakti
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,630
Nema trenutno na lageru onog o čemu pričamo.
Ako baš hočeš, zovi Hubzina pa on pošalje.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Nema trenutno na lageru onog o čemu pričamo.
Ako baš hočeš, zovi Hubzina pa on pošalje.

vidim da nema, al ak nemaju oni ima Hubzin, oni djelove za Zetora i Ursusa kupuju kod Hubzina koji je uvoznik za Hrvatsku, al ćesto mi se znalo dogoditi da su pojedini djelovi kod njih u maloprodaji jeftiniji iako je Hubzin uvoznik:?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh