• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
moram to rastavit pa cu vidjer vi ste to meni sve lijepo objasnili al ja jos neznam sta morq odm kupit koji dio od zetora?8
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Ajd ti to rastavi pa onda bumo vidli kakva bu sitacija
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
evo zamjenili smo pumpicu tu drugu nisam slikao ali slicna je ovoj cak neznam ni od kojeg je traktora a ova sa traktora je ova na slikama


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

ova pumpica koja je sad na traktoru iznutra idgleda kao klip cilindar i karika samo sta je umjesto karike gumica i taj sistem sljaka dobro...
a ova od ursusa koja je na slici ona je imala isto tako samo nije na onom malom klipicu imala gumicu kao kariku vec samo na dnu cilindrica se nalazi gumica tako da sad imam dvije jednu imam i za rezervu ...
hvala na slikama i pomoci kvar otklonjen...
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
sta bi trebao pogledati na mom ursusu c360 kad hocu da ga upalim on stekce nece da okrece, pali preko tastera, pa mora malo na guru da bi uhvatio da okrene i onda pali, sta je tu problem, hvala
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
skini alnaser i pregledaj . moze se desiti i automat od alnasera da zeza. pregledaj kleme i kablove kakvi su spojevi .podji redom od akumulatora i klema kablova jer cesto i tu bude uzrok. ocisti stubice na akumulatoru . moze biti vise uzroka na alnaseru . lose biksne pa se rotor ukosava. mogu biti i lose cetkice i lose naleganje ili zaribavanje neke u lezistu. automat da oslabi ili probije. verovatno je zreo za remont i pregled komplet
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Pozz svima isao sam danas gledati 360-tku da kupim 1989godiste.Nakon sto sam ga malo provozao vidim kaplje ulje na izlazu auspuha ,ima pukotina i tu izlazi.
Vlasnik kaze nije to nista kaze vjerovatno neka membrana na spoju auspuha sa cilinderom.
Ja ne poznam ovaj traktor pa vas molim za vase misljenje.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Pozz svima isao sam danas gledati 360-tku da kupim 1989godiste.Nakon sto sam ga malo provozao vidim kaplje ulje na izlazu auspuha ,ima pukotina i tu izlazi.
Vlasnik kaze nije to nista kaze vjerovatno neka membrana na spoju auspuha sa cilinderom.
Ja ne poznam ovaj traktor pa vas molim za vase misljenje.

moze bit svasta kako radi je dimi plavkasto kako pali kocnice rade motor masan si probao paliti kardan i speru?Mislim da je i meni to znalo nekad kapat kao da se stvori neki kondenzat..
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
moze bit svasta kako radi je dimi plavkasto kako pali kocnice rade motor masan si probao paliti kardan i speru?Mislim da je i meni to znalo nekad kapat kao da se stvori neki kondenzat..

Izuzetno dobro paljenje ima,dim vrlo malo vise bjelkast al bio je leden,kocnice dobre paraju,speru i kardan nisam provjeravao a motor je suv jedino to znaci spoj auspuha sa granom ima pukotina kao dlaka i odatle izgleda u voznji kapa.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moze se desiti da je kondenzacija sa garezinom napravila tu srnu smesu pa izgleda ko ulje ali mi je cudno sto cim malo odradi motor trebalo bi temperaturom da osusi . pre ce biti da su modjice na izduvnim ventilima polose pa direktno u auspuh ubacuju ulje pomalo.kakav mu je auspuh na vrhu cevi .dal nije mastan ili je suv
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Kaplje ulje na auspuh :icon_scratch:
Ne miriše na dobro ali možda bolje da :x::x::x::x:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaplje ulje na auspuh :icon_scratch:
Ne miriše na dobro ali možda bolje da :x::x::x::x:

Možda ipak nije ulje možda zaštopana rupa na koljenu pa kondezacija :icon_jook:
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Ta pukotina je na grani blizu spoja auspuha sa granom.
Znaci pukotina duzine 4-5 cm i kad sam ugasio traktor sa tog mjesta kaplje dole na motor cisto ulje nije da je sagorjelo nego bas ulje.
I on kao kaze da to nije nista a ja se pitam kako bi se to ponasalo kad bi orao jedno sat dva:icon_eyes:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ta pukotina je na grani blizu spoja auspuha sa granom.
Znaci pukotina duzine 4-5 cm i kad sam ugasio traktor sa tog mjesta kaplje dole na motor cisto ulje nije da je sagorjelo nego bas ulje.
I on kao kaze da to nije nista a ja se pitam kako bi se to ponasalo kad bi orao jedno sat dva:icon_eyes:

Pa nije dobro auspuh je sa lijeve strane podizaći sa desne ako ulje ŠETA kroz glavu treba nova ili kolega Muhaničar ima kakvo rješenje ???????:(y):
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Dobro bez zezancije zna li neko strucno da kaze od kud tu ulje jeli to strasno ili ne?
 

Najnoviji postovi

Na vrh