• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Imt 558 i 560 znam da je poznato da im kocnice ne valjaju nista a neznam sta je sa 542 kakve su njegove kocnice i cini mi se da je skuplji za djelove od 539.

539 i 542 su ti isti traktori prakticki razlika je sta 542 ima 5 brzina i malo masivniji prednji most i tu je dobio malo na kilazi a kocnice mehanicke solidne ako se sloze odlicne samo za zaustavljanje veceg tereta prelagan traktor
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
539 i 542 su ti isti traktori prakticki razlika je sta 542 ima 5 brzina i malo masivniji prednji most i tu je dobio malo na kilazi a kocnice mehanicke solidne ako se sloze odlicne samo za zaustavljanje veceg tereta prelagan traktor

Vredi li to za staru i novu tipu 542??
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Vredi li to za staru i novu tipu 542??

Novi tip ima samo drugaciju limariju cini mi se da je ostalo isto nemoj me drzat za rijec jer ga nisam previse detaljno pregledo
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
539 i 542 su ti isti traktori prakticki razlika je sta 542 ima 5 brzina i malo masivniji prednji most i tu je dobio malo na kilazi a kocnice mehanicke solidne ako se sloze odlicne samo za zaustavljanje veceg tereta prelagan traktor

sa ovim se ne bih slozio mislim da 542 ima puno jaci hidraulik.....i jos ako ima 5 brzina to je ferari naspram 539...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
sa ovim se ne bih slozio mislim da 542 ima puno jaci hidraulik.....i jos ako ima 5 brzina to je ferari naspram 539...

Da u pravu si to sam zaboravio napomenut da ima jaci hidraulik!
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us


Jucerasnje ubijanje poslijepodneva, zamjena pakni ,sutra druga strana ta mi se i grij stalno a sve sam promijenio pa cemo vidjeti u cemu je problem,zacudo saraf pukao samo jedan i to na poklopcu od brzih i sporih brzina tamo ima jedan limic koji drzi lajtunge zasticene da se nevide pa je taj jedan saraf pukao i lajtung od cilindrica ufrkao se nije se dao odcarafiti...
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Borna ovaj poklopac veliki na semeringu jel si to kupio novo sa semeringom ili je opran stari.:icon_scratch:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Semeringe si promijenio?
Jer ako zamasti...

A ta strana što se grije, jel grije ručna ili nožna? Odzračeno, prazni hod papučica?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Sta se tice poklopca naravno stari je ali semeringa sam oba kupio nova rabrastu gumicu i onu okruglu gumicu i ona prstenasti zeger,a ova druga strana se grije bas kocnica i ozraceno je bilo ali nista a kada na papucici otegnem hod na cilindricu da lovi skroz pri kraju onda je dobro
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Papuča mora imati mrtvog hoda par mm od početka samog cilindra. Znači prvo luft pa tek onda kreće gurat cilindar, jer on mora uvjek bit vraćen u krajnji položaj inače bremza stalno.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Papuča mora imati mrtvog hoda par mm od početka samog cilindra. Znači prvo luft pa tek onda kreće gurat cilindar, jer on mora uvjek bit vraćen u krajnji položaj inače bremza stalno.

Znaci predlazes da se sa tim poigram a da ne taskapam drugu stranu mislio sam upoctku da nije mozda taj cilindric otiso na papuci moglo bi i to bit slucaj
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Gumicu zupčastu i gumicu O-ring namaži diht masom.
Nadam se da si O-ringe na poluzi špere promjenil?
Mogel si ga počastiti Zetorovim paknama, a cilindri mi se vide da bi bili Fragokov :icon_scratch:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Gumicu zupčastu i gumicu O-ring namaži diht masom.
Nadam se da si O-ringe na poluzi špere promjenil?
Mogel si ga počastiti Zetorovim paknama, a cilindri mi se vide da bi bili Fragokov :icon_scratch:

Ove ringove kod spere ne razumijem bas a cilindar je zetorov a pakne zrsusove puno su jeftinije
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Ove ringove kod spere ne razumijem bas a cilindar je zetorov a pakne zrsusove puno su jeftinije
I puno nekvalitetnije, toga ti nije trebalo, sebi radiš :icon_wink::icon_wink:
Ona slika , ma bum ti metnul sliku.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Slika je od Zetorove špere, Ursusovu datoteku sam zapalil, pa je malo drugačije, ali O-rinzi su na istim mjestima i istih dimenzija.


upload foto
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Ne te o ringove nisam velos pakne puno losije a jbg sad neka bude kak je
Prije si znal pitati, ali ovaj put si zaje ... cjelu desnu stranu.
Nema veze, dok traje traje :icon_wink:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Prije si znal pitati, ali ovaj put si zaje ... cjelu desnu stranu.
Nema veze, dok traje traje :icon_wink:

Sad sam usro i sefa i stanicu ma kak je neka bude daj mi reci prilikom ovakvog zahvata da li ispuaras ulje iz hidraulika i kokiko je stetno imati u hidraulici 1cm vise ulja od max?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Treba ispustiti 10.tak litara ( ja ispustim 20, retko u kojem ima više) radi skidanja poklopca špere, a ako se poklopac ne skida netreba ništa ispuštati.
Od 1 centimetra mu nebu ništ, štoviše to je i poželjno. Malo više od max.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Treba ispustiti 10.tak litara ( ja ispustim 20, retko u kojem ima više) radi skidanja poklopca špere, a ako se poklopac ne skida netreba ništa ispuštati.
Od 1 centimetra mu nebu ništ, štoviše to je i poželjno. Malo više od max.

Bilo je iznad max pa onda nek tak i ostane.
 

Najnoviji postovi

Na vrh