• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Zasto opet pricas covjeku bedastice i ono sta neznas kao prvo di ferko vuce dvobrazni plug tu il je tako laka zemlja ili ne ore se duboko,inace ferkici najbolje oru sa 16cola jednobranim plugom i nemoze trosit manje od 10 litara sigurno mozda koju litru ispod ,a ursus em vuce dvije brazde ali od 12 cola ne 10 i tu mu se potrosnja krece od 10 do 15 litara ovisi o uvjetima oranja .Meni iskreno on nije veliki potrosac a u usporedbi sa ferkom odradi sigurno vise posla


može manje od 10, ALI......sa plugom 2x10 za prašenje strništa......onda i potroši oko 8 do 8,5 litara.......a u normalnom oranju sa 1x14, jesenska brazda, oko 11 litara, u težim uvjetima sa šperom oko 13,5 litara........provjereno najmanje 100 puta, iz osobnog iskustva......
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zasto opet pricas covjeku bedastice i ono sta neznas kao prvo di ferko vuce dvobrazni plug tu il je tako laka zemlja ili ne ore se duboko,inace ferkici najbolje oru sa 16cola jednobranim plugom i nemoze trosit manje od 10 litara sigurno mozda koju litru ispod ,a ursus em vuce dvije brazde ali od 12 cola ne 10 i tu mu se potrosnja krece od 10 do 15 litara ovisi o uvjetima oranja .Meni iskreno on nije veliki potrosac a u usporedbi sa ferkom odradi sigurno vise posla

Ne pricam ja bezveze,360je veci i stavis mu plug 12 naravno a 539 stavis 10cola i oba ak nije blato to vuku naravno po 2 brazde bez frke,al normalno zbog velicine i tezine se to nemre opce usporedivat jer dn je ursus veci i ima veci motor i naravno da bu vise trosil od 539.
A 539 ore u ilovaci kad nije premokro bez problema,kod nas puno ljudi tak radi godinama,i nije neki potrosac,al nema smisla ta dva usporedivat jer su sasvim razliciti u svemu.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
Evo ovako:Ursus c-360, veličina zemljišta 2200čvh, prosječna dubina oranja 23cm (negdje više negdje malo manje al ispod 20 nije, oralo se u brdo i pod brdo) vrijeme potrošeno 3hi 40min(s tim da je tu bilo stajanja za:icon_jook::icon_pidu:) orano u 05.10.2012 POTRoŠENO GORIVA 9.5litara al zaokružimo na 10 jer nemogu sa spužvom pobrisat rezervar... ko ne vjeruje nek dođe pogledat za par dana ak nastavi ljepo vrijeme kad će se orat i ja sam se sam začudil :^):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo ovako:Ursus c-360, veličina zemljišta 2200čvh, prosječna dubina oranja 23cm (negdje više negdje malo manje al ispod 20 nije, oralo se u brdo i pod brdo) vrijeme potrošeno 3hi 40min(s tim da je tu bilo stajanja za:icon_jook::icon_pidu:) orano u 05.10.2012 POTRoŠENO GORIVA 9.5litara al zaokružimo na 10 jer nemogu sa spužvom pobrisat rezervar... ko ne vjeruje nek dođe pogledat za par dana ak nastavi ljepo vrijeme kad će se orat i ja sam se sam začudil :^):

Ja to rjesim sazetorom al bez stajanja za 2h,u breg u 2brzini pod breg u 3 12cola plug dubina 25cm..
5211 47ks. I potrosim oko 12litara nafte litra gore dole.
Sa gablecom i cugom naravno bar 45min duze.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
@oficir sad ti ja moram napisat ko i @bornakutina LUPAŠ BEZ VEZE! ledina ide u trokut i 1/4 se ore u samo jednu stranu..
a i nekak ti neštima računica jer ovdje pišeš jedno au drugoj temi si napisal ovo:
Evo meni zetor 5211 47ks trosi u oranju sa plugom imt 756 po ravnom tocno 9litara po satu.Evo i slikca da se vidi da je nekakav brežuljak
022zhh.jpg

019fvi.jpg

ako nisam dobro postavil nek moderatori zbrišu
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@oficir sad ti ja moram napisat ko i @bornakutina LUPAŠ BEZ VEZE! ledina ide u trokut i 1/4 se ore u samo jednu stranu..
a i nekak ti neštima računica jer ovdje pišeš jedno au drugoj temi si napisal ovo:
Evo meni zetor 5211 47ks trosi u oranju sa plugom imt 756 po ravnom tocno 9litara po satu.
Evo i slikca da se vidi da je nekakav brežuljak
022zhh.jpg

019fvi.jpg

ako nisam dobro postavil nek moderatori zbrišu

Da al na ravnom i 1ral al ti si napisal 2200hvati kaj je vise od 1 rali i oral sam jednu u bregu 2300hvati i velim ti 12litara. A ak si tak oral vise si se vozil na prazno nego oral,probaj sa 360 orat vbreg pa izracunaj potrosnju.

Joj krivo sam napisal ja sam drukcije racunal po satu sam mislil na toj njivi 12litara, znaci sve skupa 24litre za 2h.
Ispricavam se na krivom tekstu gore 2 posta vise.
 
Posljednje uređivanje:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
a kaj je ovo na slike ravnica(ovo je orano u jesen i sijan je tritikal koji je na slici)?ovaj desni dio do vinograda se oral u breg pa sve do pola druga polovica pod breg.... i to kaj sam se vozil na prazno to sam potrošil samo vremenski više a vidiš da sam goriva manje potrošil od tvoje računice ....
na ravnom(nije baš do kraja ravno al dobro) veličina 2400čvh zemlja nije orana 15 godina potrošeno 16litri plavca s tim da su lemeši na plugovima bili prst debeli e sad vrijeme ne znam...
al ne vrijedi pisati ovdje ništa....
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
a kaj je ovo na slike ravnica(ovo je orano u jesen i sijan je tritikal koji je na slici)?ovaj desni dio do vinograda se oral u breg pa sve do pola druga polovica pod breg.... i to kaj sam se vozil na prazno to sam potrošil samo vremenski više a vidiš da sam goriva manje potrošil od tvoje računice ....
na ravnom(nije baš do kraja ravno al dobro) veličina 2400čvh zemlja nije orana 15 godina potrošeno 16litri plavca s tim da su lemeši na plugovima bili prst debeli e sad vrijeme ne znam...
al ne vrijedi pisati ovdje ništa....

Znaci tvoj po satu rada po tvojoj racunici trosi oko 5litara po satu rada
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
ma boli me ........ za tvoju i moju računicu i za računicu nekog ko ima 539 meni dojde da sednem i da plačem kad vidim FENDTA 100 konja sa trobrazdnim 14" plugom da troši manje od 539,533 ili ursusa na istoj površini kaj se tiče oranja ....
 
Posljednje uređivanje:

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ovaj oficir lupa ko maksim po diviziji.

Ursus po jutru ili hektaru ili oficiru u bilo kakvim uvjetima UVJEK potroši manje goriva u oranju od 539.

Naspram Z5211, troši u oranju trećinu manje s istim plugom a snage su tu negdje ali usro dosta sposobniji. S tim da zetora ne tjerati preko 1600okr/min jer kao da mu se nakalemi još 3 dizne i nastaju vihori u rezervaru, do usru dropi dok ide, uvjek isto ispadne.

Što se tiče potrošnje i paljenja tu je stvarno zahvalan, sve ostalo hebi ga, ide dok se nerazleti, parsto eurića i teraj dalje.

2oficir: imali 3 usre, 2x355 i 360. sad malog imt-a i zetora, tako da nisu naklapanja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovaj oficir lupa ko maksim po diviziji.

Ursus po jutru ili hektaru ili oficiru u bilo kakvim uvjetima UVJEK potroši manje goriva u oranju od 539.

Naspram Z5211, troši u oranju trećinu manje s istim plugom a snage su tu negdje ali usro dosta sposobniji. S tim da zetora ne tjerati preko 1600okr/min jer kao da mu se nakalemi još 3 dizne i nastaju vihori u rezervaru, do usru dropi dok ide, uvjek isto ispadne.

Što se tiče potrošnje i paljenja tu je stvarno zahvalan, sve ostalo hebi ga, ide dok se nerazleti, parsto eurića i teraj dalje.

2oficir: imali 3 usre, 2x355 i 360. sad malog imt-a i zetora, tako da nisu naklapanja.

Ok ti si radil ili radis sa 360,e sad molim te reci koliko taj ursus trosi na 1 ral sa dvobraznim 12cola u kojoj god hoces brzini evo nek bude ravno jer kod vas je nasip na rijeci himalaja?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Na ral(jutro) od 9 do 11 s dvobraznim plugom 2x12. Nema koja hoćeš, nego kojom može. Max mu je 2druga brza, negdje i 5 spora, a rijetko 1.brza.
Drugo, molim malo kulture,nisam kao ti od jučer na forumu. Tu gdje 360 ore s takvom potrošnjom nema ni metra kvadratnog ravno, uvjek vijesi bar na 3 strane i isključivo neparan broj ćoškova po njivama.
Osijek je trenutna lokacija, tu na sreću neorem niti planiram.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na ral(jutro) od 9 do 11 s dvobraznim plugom 2x12. Nema koja hoćeš, nego kojom može. Max mu je 2druga brza, negdje i 5 spora, a rijetko 1.brza.
Drugo, molim malo kulture,nisam kao ti od jučer na forumu. Tu gdje 360 ore s takvom potrošnjom nema ni metra kvadratnog ravno, uvjek vijesi bar na 3 strane i isključivo neparan broj ćoškova po njivama.
Osijek je trenutna lokacija, tu na sreću neorem niti planiram.

Prvo ti se ispricavam ak sam bil nekulturan.
Pa zetor ne trosi po ravnom sa takvim plugom nis vise od 11l po jutru,znam da je u slavoniji zemlja teeza od nase pa ides sporije ako mislis na tu zemlju,ja orem kod nas recimo mjesana ilovaca 3 brzaak je breg onda 2 al nisam nikad u 5 sporoj ili nedaj boze 1 brza.
Jedino ak mislis da ursus ima 4klipa a zetor 3 pa je po tome potrosnja manja,al moj ima bez utega 2800kg.
Kolko je 360 tezak bez utega?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
mislim oko 2800 s kabinom i svim utezima naprijed, nesjećam se točno ali više od to nema. Pa 7211 je ravno 3t.
U360 je jednostavno takav mal potrošač, tako i prima gas.
Z7211 je aždaja po snazi i odzivu naspram usre, al može i gucnit ako je noga teška, ako se pazi sasvim je ok. Dok 5211, ljen i težak, ko debela svinja se vuče po oranju s tanjuračom ili sjetvospremačom pa ga moraš gazit ako hoćeš imati brzinu, uvjek niža i gas u pod. Fali mu onaj jedan klip, identičan kao na 7211.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
mislim oko 2800 s kabinom i svim utezima naprijed, nesjećam se točno ali više od to nema. Pa 7211 je ravno 3t.
U360 je jednostavno takav mal potrošač, tako i prima gas.
Z7211 je aždaja po snazi i odzivu naspram usre, al može i gucnit ako je noga teška, ako se pazi sasvim je ok. Dok 5211, ljen i težak, ko debela svinja se vuče po oranju s tanjuračom ili sjetvospremačom pa ga moraš gazit ako hoćeš imati brzinu, uvjek niža i gas u pod. Fali mu onaj jedan klip, identičan kao na 7211.

Da 7211 je jak i ima sus,al 5245 je ljen i trom al 5211 ne orem u 3 brza na max 1300okretaja otprilike polovica zelenog polja i ne muci se a ima jos snage za ubrzat.
7211 ti je ljep svaka cast.
Vjerujem da ak je gas na podu da cica puno vise,al ja nemam potrebe vise od polovice zelenog polja,i ne trosi mi puno dok ovi jaci ljepo pocicaju.moj je 87god.
Koje je tvoj 7211?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
93 ili 94. Nije moj, od starog je, ja svoje što sam imo prodo.

Kaj su se proizvodili do 94 ti modeli?
Kaj vise ne delas poljoprivredu ili sitna drugim traktorima sad?
 

goran c-360

Član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
44
Pozdrav svima:(wait):ja mogu usporedit svog medu s 539 i to u cijepanju drva 539 troši više nego duplo za isti rad i s večim gasom od mede a da ne govorim u vuči s vitlom na dan s 539 trebamo oko 30 litara nafte i to na našem brdovitom i teškom terenu a da ne pretjeram urso vuče duplo više s težim vitlom i ne troši ni pol tako da je njegova potrošnja zanemariva naspram 593:(sweat):čuo sam da zetori inače troše dosta više i nisam vjerovao pričama da c-360 "malo" troši al u dosadašnjem radu više ga koristim od 539 pa čak i za manje poslove jer je stvarno mali potrošač i jako dobar traktor:icon_pidu:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
ja nebum ništ komentiral...al mi je lepo čitat :icon_mrgreen:
Idemo delat..lijepo vrijeme...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A kakav je Ursus C-335 u poređenju sa Imt 539??

Za mene osobno je razlika nebo i zemlja u korist ursusa a pošto sam radil sa obojicom nemogu se mijeriti po ničemu! Nije tolka razlika u konjazi kolko u tome da ursus ima bočne reduktore koji rade čuda u prenosu snage na podlogu a potrošnja je nešto malo veča ali zanemariva u usporedbi sa poslom koji može odraditi!
 

Najnoviji postovi

Na vrh