• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
pa zašto bi ti ja vjerovao,jer kolko vidim ti meni ne:D.
španere sam mjenjo, poluge su orginal

1. to tvoje ''oko'' 12000rh mi sve govori.
2. ursusov sat dok okrene 12000 rh je cijela vječnost.

Slobodne procjene zaboravi, njegov sat je jako dug i 12000 nemože napravit pa da ga vrtiš preko kardana s povađenim diznama..

Nemam ništa protiv njega, dapače bili zadovoljni, oranje, spremanje, košnja, šuma, sve je radio iako se često šarafalo. S svojih 50-tak ks prilično sposoban traktor.
 
P

passat003

Guest
to mi ne drži vodu, mislim šta će mu nove gume ako ima 2000r/s.
prije bi reko da ga je tip skocko za prodaju. ja imam ursusa C-360 ,83god sa oko 12000r/s a na njemu su još orginal zadnje gume(stomil) dok sam prednje samo jednom promjenio,a na traktoru sam mjenjo samo lamelu mjenjača ,dok motor i hidraulika nikad nisu dirani.


12000 r/s da se nisi mozda malo zeznio za jednu nulu??? Nekazem da lazes ali da ima 12000 r/s i orginal gume to je nemoguce , ako je to istina nebi ti trebao biti problem malo poslikati traktor pa staviti slike , inace bez slika sumljam da je to istina.... :partyman:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
12000 r/s da se nisi mozda malo zeznio za jednu nulu??? Nekazem da lazes ali da ima 12000 r/s i orginal gume to je nemoguce , ako je to istina nebi ti trebao biti problem malo poslikati traktor pa staviti slike , inace bez slika sumljam da je to istina.... :partyman:
Zakaj ne? moj 335 je napravio cca 11000 sati sa jednim gumama...i onda se je sav raspal :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Zakaj ne? moj 335 je napravio cca 11000 sati sa jednim gumama...i onda se je sav raspal :lol:
A gume idu i dalje :shock: :scratch
Jel oš to možda prodati?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
A gume idu i dalje :shock: :scratch
Jel oš to možda prodati?
neć,stric muhaničar.... sad sam zadnji kraj kompletno riješio,pa idem prema prvom...sklopove imam spremne,sad nabavim ostalo,uljnu pumpu,glavu,lamele,košaru, dizne,pumpu dam prehebat.... i bude još drmal
I jednu zadnju gumu :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Razlika između ta dva tipa toga proizvođača je samo u jednom broju, a u stvari razlika u kvaliteti je :roll:
Mislim na onaj željezni dio, a u gumeni se nebi mešal
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
pa ja neznam da ti ursusi furaju tak dugo moj stvarno nije puno radio bilo je slika tu na forumu sad ih nemoogu naci.Spricao je vinograd i dovezao godisnje mozda 15 metara drva.Na traktoru je sve orginal bilo.ima prve gume i mi dmo racunali da ima oko 1500 do 2000 rh mislim da nema vise.Prosle godine sam poceo sa njime brat kukuruz i otisao je dihting na glavi stavili smo zetorove.I mjenjao sam voznu lamelu ijako nije trebalo ali kad je vec bio sirom onda jesmo. Otkad sam slozio fergusona preporod Ursus sluzi samo za grube poslove oranje tanjuranje i suma.I ja sam imao namjeru prodati Ursusa i uzeti Zetora ali sam se predomislio bilo mi puno novaca dat za zetora pa sam sa tom razlikom radije uzeo imt pa imam dva traktora koji vise znace od jednog zetora.

Nekome je ursus dobar nekome nije ja sam se vec navikao sad znam sta moze,
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Razlika između ta dva tipa toga proizvođača je samo u jednom broju, a u stvari razlika u kvaliteti je :roll:
Mislim na onaj željezni dio, a u gumeni se nebi mešal

moje mišljenje je isto takovo.... Pošto imam C 355 istog godišta,koji nije baš preveć nikad radio.. ali...mali medo se definitivno isplatio... A kad su bili kupovani,razlika u cijeni je bila 10000 nečega,sad se više ni sam nesjećam valute... Uglavnom,335 je bio 6.5000 a 355 je bio 7.5000 onda u cijenama..... mislim da i to nešto ipak govori....
 
P

passat003

Guest
Zakaj ne? moj 335 je napravio cca 11000 sati sa jednim gumama...i onda se je sav raspal :lol:

Ajd dobro nek su i orginal ali nasta onda te gume liče!!??? Pa one su stare skoro 30 godina ,morale su se potrosit na tih 12000 sati....ja imam ursusa 355 koji ima mozda oko 5000 sati gume su orginal pa je istrosena skoro do kraja.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ajd dobro nek su i orginal ali nasta onda te gume liče!!??? Pa one su stare skoro 30 godina ,morale su se potrosit na tih 12000 sati....ja imam ursusa 355 koji ima mozda oko 5000 sati gume su orginal pa je istrosena skoro do kraja.....
ne da su skoro stare 30,nego 37 :D
Negdje sam čak i posliko tog ursusa,još uvijek ima jednu gumiju svoju 12,4/28 sa 50 "bajlaga" u sebi :)

283240_233358256687078_100000387155280_795011_3930614_n.jpg

Sam se na slici nevidi dobro,kao uživo :D
 
Posljednje uređivanje:
P

passat003

Guest
ne da su skoro stare 30,nego 37 :D
Negdje sam čak i posliko tog ursusa,još uvijek ima jednu gumiju svoju 12,4/28 sa 50 "bajlaga" u sebi :)

283240_233358256687078_100000387155280_795011_3930614_n.jpg

Sam se na slici nevidi dobro,kao uživo :D

Svaka cast ako je tako...ja sam na svom 355 prednje gume promijenio prije jedno 5 godina ,bile su dobre ovako po izgledu, al je problem bio sto su doslovno strunile valjda od starosti isto su bile orginal sa njega....zadnje su gume vjerojatno puno kvalitetnije od prednjih pa su stoga i izdrzale toliko....koliko mi se cini procitao sam da renoviras ovog 335 daj nabaci neku sliku malo da vidimo pilu :D
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Svaka cast ako je tako...ja sam na svom 355 prednje gume promijenio prije jedno 5 godina ,bile su dobre ovako po izgledu, al je problem bio sto su doslovno strunile valjda od starosti isto su bile orginal sa njega....zadnje su gume vjerojatno puno kvalitetnije od prednjih pa su stoga i izdrzale toliko....koliko mi se cini procitao sam da renoviras ovog 335 daj nabaci neku sliku malo da vidimo pilu :D

Budem nabacio...ništa specijalno,samo motor i hidrauliku,to sam riješio
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
888
mi smo svoje na urususu promjeniti na 4000 ali su imale puno bolju ripnu od ovih na slici, jediino je jedna bila rasječena jer je bio dosta po šumi i asfaltu.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
nekakva čudna vrsta materijala..... a fora je da na njoj (baš gledam jučer) piše Češka...:supris:
 
P

passat003

Guest
Budem nabacio...ništa specijalno,samo motor i hidrauliku,to sam riješio

Ma malo se potrudi ako imas vremena i nesto para pa sredis malo limariju i ostalo to nisu neki novci a lijepo ce izgledati.....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Svaka im čast.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=qA-LCnne3Xk&feature=endscreen&NR=1[/YT]
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Stvarno im svaka čast ( čak bi rekel da su za nijansu veče picajzle od Bageriste ;)), mada ipak je to na kraju ostala hrpa gvožđa kakva je bila i prije musanja .............:?
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
483
Potpisujem.

baš su picajzle. mislim ok je to farbanje , ali bolje da su za te pare sredili nešt od mehanike, a ako se baš ima para onda sve rasturiti i na novo složit ( motor, mjenač , kočnice , hidraulika....itd) , a ovako je to opet ista hrpa željeza kakva je bila i prije farbanja , ni najmanje snažnija ( motor), sigurnija ili učinkovitija.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Tražim radionički priručnik za Ursus 360

Momci pozdrav,
trebam radionički priručnik za Ursus 360, pa ako netko ima neki link, kopiju ili bilo kojem drugom da javi.

bok

Nikola
 

Najnoviji postovi

Na vrh