• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
meni iskace iz 2. i 3. pa ako mozes pokazati na slici koji su to srafovi, je li svaki ima za svoju brzinu ?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
meni iskace iz 2. i 3. pa ako mozes pokazati na slici koji su to srafovi, je li svaki ima za svoju brzinu ?

Za drugu i trecu ti je oznacen.Imas ih 5.Srednji je za 2 i 3.Odvrnes komplet.Mislim da je kljuc 17.Kupis novi i to je to.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
danas sa mskidao onaj sraf i izgleda mi ok, i opruga je citava, uporedio sam ga sa onim pored njega srafom, isti su .. :scratch
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
aha, pa samo me buni sto je onaj za 2. i 3. isti kao onaj za 4. i 5. a samo iskace iz 2. i 3.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Toga na kojega sumnjaš zamjeni sa onim od reduktora (brze spore). Njega ionak skoro nikad ne upotrebljavaš pa je sigurno ispravan.
Probaš i ako je dobro tu je greška, ali obavezno poslije moraš staviti bar jednog novog da nebi bilo problema negde nizbrdo ili uzbrdo.
Ako nije do utvrđivača vrati se nazad ovde pa onda pemo skidat poklopac mjenjača i u kontrolu unutrašnjosti.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
i imao bih jos jedno pitanje u vezi ursusa c360, moram da mu menjam centralni lezaj pa me zanima da li za to moram traktor da rastavim na pola, ili da maknem poklopac menjaca pa tak oda ga menjam ili nesto trece .. hvala :p
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Centralni ležaj :shock:
Koji ti je to, onaj u radilici, onaj na spojničkoj ili neki treči?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
čini mi se da misli na "centralni-ležaj" prednjeg mosta.
Al bumo vidli :) koji je to!
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
mozda se malopre nisam dobro izjasnio, mislim da je to druk lezaj, ima lufta i moram ga ptomrniti, podmazuje se na onom mestu ispod rezervoara sa desne strane kad se gleda spreda, pa neznam gde ga treba otvoriti da mu to promenim, evo i slika
lgim0087.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
A to, ti misliš na gospodina lagera ......
Tu gde si ti metnul prst se ne podmazuje ležaj nego osovina po kojoj on klizi.
Da bi ga zamjenil traktor mora iči na pola, znači otpuštaš one šarafe (ključ 19) koji su uokolo motora, 10-tak cm ispred tvog prsta
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Muhaničar molim te gdje je na 355 klip i pumpa hidraulika i što se mjenja na njima:rolleyess:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Klip hidraulike je ispod sica, zašarafljen na poklpac hidraulika. Na njemu se mijenjaju brtvila i eventualno karika.
Pumpa hidraulika se nalazi u kučištu diferencijala, do nje se dolazi odispod. Tak da se skine poklopac na kojeg je ona zašarafljena. Na njoj se ne njenja ništa, eventualno cijela ili sigurnosni.

A u čemu je ustvari kod tebe problem?
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Kad malu ručicu stavim nazad ona krene dizati tako da sve počne cviliti, a veliku uopće ne diram , brzo je moram vratiti napred da ne popuca nešto. Možda se nešto zaglavilo na toj finoj regulaciji.:scratch
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Kad malu ručicu stavim nazad ona krene dizati tako da sve počne cviliti, a veliku uopće ne diram , brzo je moram vratiti napred da ne popuca nešto. Možda se nešto zaglavilo na toj finoj regulaciji.:scratch

na koju malu rucicu mislis rucica za dizanje hidr ruku?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Kad malu ručicu stavim nazad ona krene dizati tako da sve počne cviliti, a veliku uopće ne diram , brzo je moram vratiti napred da ne popuca nešto. Možda se nešto zaglavilo na toj finoj regulaciji.:scratch
A kaj nije valjalo kad je bila napred?
 

Najnoviji postovi

Na vrh