• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
danas mjenjam ulje na ursusu. Pa sam ispustio ulje iz bosh pumpe ali izaslo je nekakvo crvekasto i mirisi vise na naftu nego na ulje i di se sipa to ulje na pumpi na mjerac ili na onaj gornji saraf i da li moze super 5 unutra?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Posto sam imao samo gornju i doljnju vucu odlucio sam za gornju izbusit rupe pa da imam i srednju vucu!!!!!



Uploaded with ImageShack.us

ovo je sa standardom gornja i donja vuca a ona prva slika je ta srednja koju sam spustio ...pozzzz

Uploaded with ImageShack.us
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Bornakutine htio sam te upitati, ako špricaš, u kojoj brzini i na kolko obrtaja špricaš sa ursusom?:prayer:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Bornakutine htio sam te upitati, ako špricaš, u kojoj brzini i na kolko obrtaja špricaš sa ursusom?:prayer:

Brat sprica uvijek mislim da u 3 sprica ali to ti i ovisi o velicini zemljista uglavnom mislimd a sprica u 3 na 1800 okretaja
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Bornakutine htio sam te upitati, ako špricaš, u kojoj brzini i na kolko obrtaja špricaš sa ursusom?:prayer:

a zar to ne ovisi o tlaku, diznama, željenoj potrošnji špriciva, i broju okreta kardana,, a ne o tome kojom "netko tamo " brzinom šprica
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Brat sprica uvijek mislim da u 3 sprica ali to ti i ovisi o velicini zemljista uglavnom mislimd a sprica u 3 na 1800 okretaja

Hvala, to me zanimalo jer sam nabavio špricu pa da nejdem prebrzo ili presporo! Ja sam si računao puna šprica na ha, znači 330l škropiva!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
a zar to ne ovisi o tlaku, diznama, željenoj potrošnji špriciva, i broju okreta kardana,, a ne o tome kojom "netko tamo " brzinom šprica

Pa ovisi, ali me zanimalo opčenito za ursus kak se šprica jer nikad prije nisam šprical pa me zanimalo od nekoga ko radi sa sličnim traktorom kak on to radi!
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ali ako ides sporije prije ces potrosit materjal a ako ides brze onda ce ti puno ostat moras naci neku sredinu svega toga!3 ti je ko bok nije prespora naj taman....
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ali ako ides sporije prije ces potrosit materjal a ako ides brze onda ce ti puno ostat moras naci neku sredinu svega toga!3 ti je ko bok nije prespora naj taman....

a da si izračunate, pa neće bit ni previše ni premalo:mad:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
curi mi ulje kod pedale od kvacila na onoj osovinici da li to curi na spojnickoj hidrol?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ne, to ti curi hipenol iz mjenjača.

cek sta nema on tu komoru cijelu i hidraulika i mjenjac ,nema veze a kak se to promjeni jel tam ima neka gumica ili semering na toj osovini od kvacila i da li je spojena sa onim pedalima sa kocnicama ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
cek sta nema on tu komoru cijelu i hidraulika i mjenjac ,nema veze a kak se to promjeni jel tam ima neka gumica ili semering na toj osovini od kvacila i da li je spojena sa onim pedalima sa kocnicama ?
Misliš kaj nije isto ulje u hidraulici i mjenjaču? Je, ali unutra bi trebal biti hipenol, a ne hidraol kak si ti napisal.

Ta osovina ima na sebi O-ringe.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Misliš kaj nije isto ulje u hidraulici i mjenjaču? Je, ali unutra bi trebal biti hipenol, a ne hidraol kak si ti napisal.

Ta osovina ima na sebi O-ringe.

da jedno govorim drugo mislim jebg. Mislim da ima zeger na pocetku,znaci sve ulje ispustim i pokusam izvadit papucu ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
da jedno govorim drugo mislim jebg. Mislim da ima zeger na pocetku,znaci sve ulje ispustim i pokusam izvadit papucu ?
Ima seger sa obje strane, treba ih skinuti, izvaditi papuču ali treba i sa druge strane raskapati obje papuče. Na osovini su kajle koje treba izvaditi i onda pokušati izvuči osovinu van.
Ako ne curi jako ne diraj jer je poprilično posla. mjenjal buš kad se mjenjač pokvari.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ljudi mozda se ne ukljucujem na pravom mestu ali moram da vas pitam, sta znate o ugradnji prednje vuce na ursus c 355/360 ?? :)
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ne isplati ti se to radit puno posla i novaca a za nista vj nece radit u rikverc, a ja cu morat ovo slozit na svojem traktoru od smeca slozirt jel mi kapa dosta ulje ....
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
hmm to mi je novo da vujem da ne radi u rikverc, da li znas nekoga ko je to radio i kako mu je to ispalo :?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
hmm to mi je novo da vujem da ne radi u rikverc, da li znas nekoga ko je to radio i kako mu je to ispalo :?

ne neznam nikoga ali stavi si na papir koliko ce te to izaci pa ces vidjet koliko ti se to isplati...

ako i uspijes to slozit nesta ce ti uvijek odlazit ili nece raditi kako treba
 

Najnoviji postovi

Na vrh