• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
na koliko kila stezem glave na ursuu pise u knjizi ali nije jedinica u kilogramima vec u kpm pise 14-15 kpm-a dok je glava hladna i na sta da pripazim kod izmjene lamele i zadnje pitanje od kojeg to zetora pase sve da li od 5711 ??'?

mjerna jedinica kpm ti označava "kilo pont metar"

1kpm = 10 Nm
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Borna, šta je na kraju bilo? Šta si radio? I kako je sada?

idem po trgovinama i trazim djelove voznu lamelu sam nasao od zetora 7011 pase a kardansku nemogu nac kaze mi lik u trgovini da je kardanska drugacija od zetora.Nasao sam ventilator 170 kuna od zetora i vj mjenjati lezaj na vodenoj pumpi kad vec rastavljam 20 kuna kosta.Sta se tise dihtunga covjek mi nudi neke sta je radila tvornica u zagrebu ali ta je propala i neke silikonske zetorove i ursusove..sljedeci tjedan rastavljam sve pa cemo vidjeti sta ce bit zato i pitam na koliko se stezu glave?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
idem po trgovinama i trazim djelove voznu lamelu sam nasao od zetora 7011 pase a kardansku nemogu nac kaze mi lik u trgovini da je kardanska drugacija od zetora.Nasao sam ventilator 170 kuna od zetora i vj mjenjati lezaj na vodenoj pumpi kad vec rastavljam 20 kuna kosta.Sta se tise dihtunga covjek mi nudi neke sta je radila tvornica u zagrebu ali ta je propala i neke silikonske zetorove i ursusove..sljedeci tjedan rastavljam sve pa cemo vidjeti sta ce bit zato i pitam na koliko se stezu glave?
Na Ursusu postoje dvije vrste lamela 1 stepena (vučna), 16 i 18 zuba (večinom su 16 ). Lamela 2 stepena (kardanska) je ista kao i na Zetoru.
Ventilator 170 kn :shock: jel plastični 6 pera?
Za popravak vodene pumpe ti nije dovoljan samo ležaj. Trebaš i pakung i onaj metalni brtveni dio po kojem pakung klizi. Ležajeve uzmi kvalitetnije.
Garnitura brtvi za glave (orginal Zetor) ti je nekakvih 100-tinjak kuna, ali možeš uzeti i te Zagrebačke (ako ih proizvodi Rogina i ako su cijeli bakreni), mada neznam baš da je on propal.

Kaj se tiče glava, ja ih stežem na 16 kg i još osječajno dotegnem rukom. Vijke koji ostanu u bloku treba dotegnuti (ono kontra matica ili ključ za dotezanje štift šarafa), a one koji su se cijeli izvadili, sa njih skinuti matice pa prvo njih ušarafiti u blok. Navoje treba očistiti da matice idu lagano, i prije stezanja lagano nauljiti. Kod postavljanja brtvi glava treba voditi računa da se pravilno postave jer su rupe na Ursusovim brtvama 14mm, a na Zetorovim 16mm i pravilno okrenu (širje gore) . Brtve treba namazati mašču (najbolje bakrenom).
Pital si tam od kojeg Zetora pašu. Od svakog koji ima borung 95.
Ventili, 20 - 30.

Kod zamjene lamela pazi da ih naopačke ne okreneš, provjeri šeširiče i opruge capica. Ja lamele štelam na 35 -42, ali to ovisi koliko je korpa ili zamajac poderano.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Na Ursusu postoje dvije vrste lamela 1 stepena (vučna), 16 i 18 zuba (večinom su 16 ). Lamela 2 stepena (kardanska) je ista kao i na Zetoru.
Ventilator 170 kn :shock: jel plastični 6 pera?
Za popravak vodene pumpe ti nije dovoljan samo ležaj. Trebaš i pakung i onaj metalni brtveni dio po kojem pakung klizi. Ležajeve uzmi kvalitetnije.
Garnitura brtvi za glave (orginal Zetor) ti je nekakvih 100-tinjak kuna, ali možeš uzeti i te Zagrebačke (ako ih proizvodi Rogina i ako su cijeli bakreni), mada neznam baš da je on propal.

Kaj se tiče glava, ja ih stežem na 16 kg i još osječajno dotegnem rukom. Vijke koji ostanu u bloku treba dotegnuti (ono kontra matica ili ključ za dotezanje štift šarafa), a one koji su se cijeli izvadili, sa njih skinuti matice pa prvo njih ušarafiti u blok. Navoje treba očistiti da matice idu lagano, i prije stezanja lagano nauljiti. Kod postavljanja brtvi glava treba voditi računa da se pravilno postave jer su rupe na Ursusovim brtvama 14mm, a na Zetorovim 16mm i pravilno okrenu (širje gore) . Brtve treba namazati mašču (najbolje bakrenom).
Pital si tam od kojeg Zetora pašu. Od svakog koji ima borung 95.
Ventili, 20 - 30.

Kod zamjene lamela pazi da ih naopačke ne okreneš, provjeri šeširiče i opruge capica. Ja lamele štelam na 35 -42, ali to ovisi koliko je korpa ili zamajac poderano.



Sta ti je to pakung? Ventilator je metalni sa plasticnim peraima da jel to puno ili malo?
Sta se tice firme nije ta lik kaze da je propala prije dosta godina..
Koje preporucujes onda dihtinge ove zetorove silikonske koji imaju bakreni rub?
27 kuna je jedan taj dihtung od zetora taj kao kvalitetniji ,a sta se tice lamele od zetora mi nepase znaci da uzmem tu onda poljsku i voznu i kardansku?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Sta ti je to pakung? Ventilator je metalni sa plasticnim peraima da jel to puno ili malo?
Sta se tice firme nije ta lik kaze da je propala prije dosta godina..
Koje preporucujes onda dihtinge ove zetorove silikonske koji imaju bakreni rub?
27 kuna je jedan taj dihtung od zetora taj kao kvalitetniji ,a sta se tice lamele od zetora mi nepase znaci da uzmem tu onda poljsku i voznu i kardansku?
Pakung je brtva koja brtvi da voda ne curi na vodenoj pumpi i obično strada prilikom njezinog rastavljanja.
Za ventilator mi se to čini puno.
Lamele su iste, a izgleda da ti trebaš promjeniti dučan. Dam ti ja link od jednog pa naručiš i oni ti pošalju poštom ili ti ja organiziram prevoz.
Brtvila glave Zetorova izgledaju ovak.


upload bmp
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Pakung je brtva koja brtvi da voda ne curi na vodenoj pumpi i obično strada prilikom njezinog rastavljanja.
Za ventilator mi se to čini puno.
Lamele su iste, a izgleda da ti trebaš promjeniti dučan. Dam ti ja link od jednog pa naručiš i oni ti pošalju poštom ili ti ja organiziram prevoz.
Brtvila glave Zetorova izgledaju ovak.


upload bmp

pa moze link od ducana pa cu zvati tamo, inace nije te bilo par dana si radio nesta vec smo se zabrinul :D
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
rastavili smo ursusa prepolovljen je ali lamela nije uopce tako poderana cini se da je ona stangica na papucici bila lose postelana slikat cu pa stavim nisam stigao!

ovako kardanska lamelaq je kao nova a vozna je kao malo poderana voznu smo zamjenili i stavili od zetora 200 i nesta kuna i druk lager je bio los,
 
Posljednje uređivanje:

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Generalka na 355

Pozdrav Muhaničar.:partyman: Radio bi generalku na ursusu - 355 pa te molim šta bi trebalo od djelova i opis malo posla da me majstor nebi smuljo.:finga:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Pozdrav Muhaničar.:partyman: Radio bi generalku na ursusu - 355 pa te molim šta bi trebalo od djelova i opis malo posla da me majstor nebi smuljo.:finga:
Ako je majstor onda nije mađioničar pa da složi generalku od starih dijelova ;)

Za pravu generalku bi trebalo sve. Glave urediti, sklopove zamjeniti, radilicu obraditi, hladnjak (najvjerovatnije), pumpa, dize ........ i još dosta okolnih sitnica.
Kad rastavi najbolje ti bu rekel kaj treba.

Opis posla :scratch
Makina dole i sve širom, kontrola i pregled potrošenih dijelova, nabava novih, strojna obrada, pranje, sastavljanje, makina gore i paljevina.
To bi u grubo bilo to.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

dihtunge smo promijenili, lezajeve na vodenoj pumpi promjenili,termostat je vracen,glave su stegnute, ostaje postavit limariju struju pokocat i to je to , a stas e tice lamele nije bila problem lamela vec papucica ali ne od kvacila vec ona druga koja je spojena sa malom sipkicom,Bivi vlasnik je tu polugu produzio i zbusio nize rupu tako da deda dobije mekse kvacilo ali u tome svemu izgubili su hod unutra u kvacilu sada smo mi to vratili , i promjenili smo samo voznu lamelu ijako ni ona nije bil apoderana kardanska je kao nova, i druk lager je bio los , a los je bio jel se cijelo vrijeme vrtio nije odvajalo kvacilo do kraja...eto toliko za sada, navecer javim ostatak pozzzz
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
dihtunge smo promijenili, lezajeve na vodenoj pumpi promjenili,termostat je vracen,glave su stegnute, ostaje postavit limariju struju pokocat i to je to , a stas e tice lamele nije bila problem lamela vec papucica ali ne od kvacila vec ona druga koja je spojena sa malom sipkicom,Bivi vlasnik je tu polugu produzio i zbusio nize rupu tako da deda dobije mekse kvacilo ali u tome svemu izgubili su hod unutra u kvacilu sada smo mi to vratili , i promjenili smo samo voznu lamelu ijako ni ona nije bil apoderana kardanska je kao nova, i druk lager je bio los , a los je bio jel se cijelo vrijeme vrtio nije odvajalo kvacilo do kraja...eto toliko za sada, navecer javim ostatak pozzzz
Jesu izgorjeli dihtunzi?

Ajde nek je i to kvačilo riješeno.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Jesu izgorjeli dihtunzi?

Ajde nek je i to kvačilo riješeno.

pa nisu bas sumljamo da je proslicao na prvom cilindru onaj najblizi hladnjaku, eto ursus upalio bez beda radi dobro sad cemo vidjet dalje inace brtve sam stavio ove zetorove sta su i na ovoj slici prethodnoj, da li ga smijem sad opteretit ili treba neka dodatna razrada??i sta se tice lamele i sta se tice glave?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Usisna grana

Muhaničar, daj mi reci dali se mozda daju kupiti gdje za mog medija usisne grane sa grijačima ili možda od kojeg zetora paše gore na njega!?

Inače medo pali jako dobro ali mi ga je malo žao sad po zimi tak maltretirati a i nebi si štel sje... bezveze novoga akomulatora!
Može i prijedlog za prerade ako nema za kupiti u originalu!:prayer::?:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
pa nisu bas sumljamo da je proslicao na prvom cilindru onaj najblizi hladnjaku, eto ursus upalio bez beda radi dobro sad cemo vidjet dalje inace brtve sam stavio ove zetorove sta su i na ovoj slici prethodnoj, da li ga smijem sad opteretit ili treba neka dodatna razrada??i sta se tice lamele i sta se tice glave?
Samo po gasu ;) Glave eventualno dotegneš za 50-tak sati i preštelaš ventile.
Muhaničar, daj mi reci dali se mozda daju kupiti gdje za mog medija usisne grane sa grijačima ili možda od kojeg zetora paše gore na njega!?

Inače medo pali jako dobro ali mi ga je malo žao sad po zimi tak maltretirati a i nebi si štel sje... bezveze novoga akomulatora!
Može i prijedlog za prerade ako nema za kupiti u originalu!:prayer::?:
Prava pila netreba grijača, a ako hočeš prišparati akumulator nemoj ga ni paliti (neznam uopče kaj bi delal, možda sneg razgrtal?)

Orginala kolko ja znam nema, a prerada je uvek izvediva, samo mislim da nema potrebe ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
molim da mi se objasni kakve to ursus ima grijače?
Stavi se lonac na peč, u njega se ulije hladna voda, u peči se potpiri vatra, kad počne poklopac na loncu skakati u zrak, brže bolje se ta grijača tvar toči u hladnjak smrznutog motora, pričeka se 10 do 15 minuta i izvrši se opaljenje.
U slučaju da ne upali postupak treba ponoviti :finga:
 

Najnoviji postovi

Na vrh