• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Je pa da se zmrzne,
ke nisi primjetil da su noći sve hladnije,
imam familiju tam ;)

I ja isto ;)
Spim pri njima gusto skoro kak i ti :rolleyes:
 
R

ridjo

Guest
problemi,ursus 360

Poštovani sljedbenici ovoga traktora,javljam vam se sa nekoliko problema.hidraulik se digao do kraja i nemogu ga spustiti.na ručice ne reagira kao ni na ventil kraj ručica.ugasio sam traktor zvao kolegu skakali po polugama,zavrtali ventil,mrdali ručice,ništa,zakovo gore i nemrda.da napomenem poluge nisu korištene makar 10 godina samo kipa radila.unaprijed hvala.:mad:
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
e mi smo jednog 355 slagali isto
moraš skinuti poklopac hidraulike i ima jedna osovina koja ulazi u razvodnik ili kako se to več zove,izgleda kao prizma,i ta osovinica je vjerojatno povijena pa se ne vrača,ili se je jednostavno odkvačila pa neče dolje pustiti
nadam se da sam vam pomogao :partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Poštovani sljedbenici ovoga traktora,javljam vam se sa nekoliko problema.hidraulik se digao do kraja i nemogu ga spustiti.na ručice ne reagira kao ni na ventil kraj ručica.ugasio sam traktor zvao kolegu skakali po polugama,zavrtali ventil,mrdali ručice,ništa,zakovo gore i nemrda.da napomenem poluge nisu korištene makar 10 godina samo kipa radila.unaprijed hvala.:mad:
Pošto dugo, ali stvarno dugo nije korišteno možda je zahrđalo u piksama :scratch
Probaj otpustiti one šarafe (ključ 24) na polugama i pomicati osovinu ljevo desno ako ide nije zahrđalo i poklopac mora iči dole.
 
R

ridjo

Guest
hvala muhanicar i fićona zaboravio sam napisati da smo ja i kolega prije par dana probavali i poluge su se digle,ali smo ih morali silom stiskati dole da se vrate.Danas mi se desilo to da je zakovalo.Hvala na odgovorima,sutra ću probati to što mi savjetujete pa se javim

I da,jučer sam dizao ploču hidraulika jer mi je bio popušten ležaj na osovini što ide iz mjenjača u diferencijal.Zupčanik što pokreće konusno tanjurasti je šetao naprijed-nazad 3-4 mm,a na ležaju je bilo dosta lufta.Dotegnio sam ležaj i vratio ploču hidraulika.Dali se tu moglo desiti neko zlo u samom vraćanju te ploče?Nisam laik,radio sam to par puta na 577.Sad sam kupio ursusa 360,90.godina sa kabinom,za 3 000 eura.Ako nije problem par pojašnjenja na čega trebam obratiti pažnju,vrline i mane.Kad naučim kako stavit ću i slike jer sam i ovdje novi i neuk.Hvala!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
I da,jučer sam dizao ploču hidraulika jer mi je bio popušten ležaj na osovini što ide iz mjenjača u diferencijal.Zupčanik što pokreće konusno tanjurasti je šetao naprijed-nazad 3-4 mm,a na ležaju je bilo dosta lufta.Dotegnio sam ležaj i vratio ploču hidraulika.Dali se tu moglo desiti neko zlo u samom vraćanju te ploče?Nisam laik,radio sam to par puta na 577.Sad sam kupio ursusa 360,90.godina sa kabinom,za 3 000 eura.Ako nije problem par pojašnjenja na čega trebam obratiti pažnju,vrline i mane.Kad naučim kako stavit ću i slike jer sam i ovdje novi i neuk.Hvala!
O da i još kak se moglo desiti. Najvjerojatnije ste kod skidanja ili postavljanja poklopca savinuli onu polugu kroz koju ide opruga.

Vrline Ursusa :scratch Snage ko u priči.
Mane, e tu bi se mogel raspisati, ali neču
 
R

ridjo

Guest
A šta se dešava ako ručica onog ventila s desne strane sjedala kod polugica od hidraulike neće stajati u srednjem položaju?Stoji ili prema naprijed ili prema nazad.U sredini neće,a kad je stavim na srednji položaj i pokrenem ručicu za dizanje poluga ona se vrati malo prema naprijed.Isvakih koliko je preporučljivo preštelat ventile?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
A šta se dešava ako ručica onog ventila s desne strane sjedala kod polugica od hidraulike neće stajati u srednjem položaju?Stoji ili prema naprijed ili prema nazad.U sredini neće,a kad je stavim na srednji položaj i pokrenem ručicu za dizanje poluga ona se vrati malo prema naprijed.Isvakih koliko je preporučljivo preštelat ventile?
Na Ursusu ta ručica ima samo dva položaja (napred i nazad).
Ventile jednom godišnje, ako dosta radiš.
 
R

ridjo

Guest
Kako trebaju biti postavljene ručice i onaj ventil pokraj kad se vraća gore ploča hidraulika.Koji im je nulti položaj.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
O da i još kak se moglo desiti. Najvjerojatnije ste kod skidanja ili postavljanja poklopca savinuli onu polugu kroz koju ide opruga.

Vrline Ursusa :scratch Snage ko u priči.
Mane, e tu bi se mogel raspisati, ali neču

:D hahahasve si dobro rekao !
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Kako trebaju biti postavljene ručice i onaj ventil pokraj kad se vraća gore ploča hidraulika.Koji im je nulti položaj.
To nema veze kad stavljaš poklopac gore, ali običaj je da se ručica za podizanje spusti
 
R

ridjo

Guest
Platio sam traktor 3000 eura vođen time da je donekle na poznato.Svi su mi rekli da je traktor dobar samo je radio prijevoz na ravnom,u brdu nije bio kao ni u šumi a o plugu da i ne govorim kao što sam napisaopoluge su bile skinute više od 10 godina.Ne želim se radovati tuđuoj nesreći nedaj bože nikom ali čovjek ga je prodao zato što ima rak pluća i nemože više raditi.Na oglasima sam gledao cijene toga godišta od 30 000 do 40 000.Kako sam ja prošao vrijeme će reći.Zanima me šta je u tom poslu moglo stradati a šta je sačuvano i na šta trebam sa vremenom obratiti pažnju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Platio sam traktor 3000 eura vođen time da je donekle na poznato.Svi su mi rekli da je traktor dobar samo je radio prijevoz na ravnom,u brdu nije bio kao ni u šumi a o plugu da i ne govorim kao što sam napisaopoluge su bile skinute više od 10 godina.Ne želim se radovati tuđuoj nesreći nedaj bože nikom ali čovjek ga je prodao zato što ima rak pluća i nemože više raditi.Na oglasima sam gledao cijene toga godišta od 30 000 do 40 000.Kako sam ja prošao vrijeme će reći.Zanima me šta je u tom poslu moglo stradati a šta je sačuvano i na šta trebam sa vremenom obratiti pažnju.
Kvačilo, mjenjač, reduktori, kočnice, volan.
S vremenom se ostalo bude samo pokazalo. Jel imaš kakvu sliku?
 
R

ridjo

Guest
Kvačilo-nekad mi se osjeti lamela,možda je zauljena,možda je pri kraju a možda su i opruge u korpi.Nije velik popravak,nije ni skupo.Mjenjač mi se ne čini loš,fino se šalta i zasad ga ne čujem.Ručica mjenjača stoji dosta čvrsto.Reduktore ne znam,kočnice drže,lijeva zauljena.Kad puštam kvačilo i kod šaltanja osjetim luft i udarac kod kretanja.Kad sam prvi put skidao ploču vidio sam da ona 4 trkača unutar sklopa konusno tanjurastog šetaju gore dole oko 3 mm kad rukom zakrećem kardan lijevo desno.Ako nije problem malo opširniji opis šta bi moglo biti.Slike će biti možda sutra,moram tražiti pomoć od žene.Svremenom ću ga morati raskupusiti i to čestito napraviti samo me zanima dali s opisanim stanjem može još neko vrijeme raditi da ne polomi nešta unutra.Fala lipa na uloženom trudu do sada!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Kvačilo-nekad mi se osjeti lamela,možda je zauljena,možda je pri kraju a možda su i opruge u korpi.Nije velik popravak,nije ni skupo.Mjenjač mi se ne čini loš,fino se šalta i zasad ga ne čujem.Ručica mjenjača stoji dosta čvrsto.Reduktore ne znam,kočnice drže,lijeva zauljena.Kad puštam kvačilo i kod šaltanja osjetim luft i udarac kod kretanja.Kad sam prvi put skidao ploču vidio sam da ona 4 trkača unutar sklopa konusno tanjurastog šetaju gore dole oko 3 mm kad rukom zakrećem kardan lijevo desno.Ako nije problem malo opširniji opis šta bi moglo biti.Slike će biti možda sutra,moram tražiti pomoć od žene.Svremenom ću ga morati raskupusiti i to čestito napraviti samo me zanima dali s opisanim stanjem može još neko vrijeme raditi da ne polomi nešta unutra.Fala lipa na uloženom trudu do sada!
Nemoj se previše zamarati s tim, Ursus je pun luftova tak da bu to išlo još ohhoo vremena. To kaj trkači šetaju gore dole tak mora biti.
 
R

ridjo

Guest
Danas sam opet skinio ploču hidraulika i vidio da se otkačila polugica na ventilu za dizanje poluga.Vratio ju nazad u ležište sklopio ploču upalio, probo i gle čuda radi.DIŽE I SPUŠTA!!!:)Kad naučim kako staviču i par slika.Sliko sam i tu polugicu i traktor ali neznam kako sa mobitela tu prebacit.Valjda sam stvoren za radit rukama a ne glavom.Nadam se da ću i to naučit skoro.Šta sve živ čovjek ne mora učit.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Danas sam opet skinio ploču hidraulika i vidio da se otkačila polugica na ventilu za dizanje poluga.Vratio ju nazad u ležište sklopio ploču upalio, probo i gle čuda radi.DIŽE I SPUŠTA!!!:)Kad naučim kako staviču i par slika.Sliko sam i tu polugicu i traktor ali neznam kako sa mobitela tu prebacit.Valjda sam stvoren za radit rukama a ne glavom.Nadam se da ću i to naučit skoro.Šta sve živ čovjek ne mora učit.
Znači ipak ova polugica. Bitno je da si riješil


bmp upload
 
R

ridjo

Guest
Točno,baš ta polugica,onaj dio na lijevo pa sam skinio onaj mali seger i ležaj pa ispod podbacio šajbicu da polugica ne klapa da opet nebi ispala.;)
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
na koliko kila stezem glave na ursuu pise u knjizi ali nije jedinica u kilogramima vec u kpm pise 14-15 kpm-a dok je glava hladna i na sta da pripazim kod izmjene lamele i zadnje pitanje od kojeg to zetora pase sve da li od 5711 ??'?
 

Najnoviji postovi

Na vrh