• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
kad pustis kvacilo onda se cuje druk lager postelali smo papucice odvaja dobro ali kada se ukljucuje krci dok se sinhron ne zaustavi onda mogu uljucit kardan znaci iskljucenje radi alu steka sdamo ukljucenje!

Upao sam u raspravu i sad ti moram objasniti traktor ,automobil i sve drugo možež izbaciti iz brzine i bez kvačila ali ubacit ne možeš( Možeš ali moraš znati koristiti među gas bez toga ništa) i kako kaže muhaničar tamo još nisu stigli ugradit sinhron. Zašto krči prilikom uključenja zato što potisna ploča nije odvojena od lamele a lamela se sastoji od dvije obloge i limenog nosača e te dvije obloge sa svake strane po jedna one su se vjerovatno počele odvajat od limenog nosača i koliko god stisneš kvačilo one još drže ti ih na silu zaustavljaš tako što na silu uključuješ zupčanike što za tebe nije dobro. I još ovo kod dobro naštelanog kvačila druk ležaj mora biti posve slobodan nema nikakav dodir sa capicama kvačila tj. on miruje ne okreće se i nemožeš ga čuti.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Upao sam u raspravu i sad ti moram objasniti traktor ,automobil i sve drugo možež izbaciti iz brzine i bez kvačila ali ubacit ne možeš( Možeš ali moraš znati koristiti među gas bez toga ništa) i kako kaže muhaničar tamo još nisu stigli ugradit sinhron. Zašto krči prilikom uključenja zato što potisna ploča nije odvojena od lamele a lamela se sastoji od dvije obloge i limenog nosača e te dvije obloge sa svake strane po jedna one su se vjerovatno počele odvajat od limenog nosača i koliko god stisneš kvačilo one još drže ti ih na silu zaustavljaš tako što na silu uključuješ zupčanike što za tebe nije dobro. I još ovo kod dobro naštelanog kvačila druk ležaj mora biti posve slobodan nema nikakav dodir sa capicama kvačila tj. on miruje ne okreće se i nemožeš ga čuti.

cuje se jel je dobio po tamburi pa nije vise dobar uglavnom nisam dobio nista sa stelanjem papucica samo mi se msnjio razmak imedu 1 i drugog stepena uglavnom nema razlike kada kreca kardan tada krecu i kotaci se kretat tako da je jos gore a danas sam skuzio da mi i kiler pusta a i pipa od goriva sve je napalo ursusa jebemu sve!

sta se tice iskljucenja kardana probaj ga iskljucit na rucuci kada traktor radi pa ces vidjet jel se moze kod mene se nemoze jedino na silu ili da se ugasi traktor!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
borna, kardan ugasiš lako ako nije pod opterećenjem.
U trenutku puštanja gasa ali ni da ga motor koči, isključuje se lako.

Ja to napravim refleksno, pa kad isključujem ni ne stišćem kvačilo, tako s malim 533 i balirkom, i s usrom sam radio. zeko ima kvačilo kardana ručno :)

Neznam baš s riječima ali..
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
cuje se jel je dobio po tamburi pa nije vise dobar

sta se tice iskljucenja kardana probaj ga iskljucit na rucuci kada traktor radi pa ces vidjet jel se moze kod mene se nemoze jedino na silu ili da se ugasi traktor!

Druk ležaj možeš čuti samo ako ima stalan dodir sa capama ili pracnama a to znači da štelovanje kvačila nikako ne valja i kao što ti petar reče uopće ti nije potrebno kvačilo da bi isključio kardan. Moj savjet ti je rastavi to i uredi kako treba. Usput da završio sam za mehaničara VKV tako da znam točno o čemu govorim a imao sam C355 sada imam malog 539 i prošle zime sam napravio sve što ti sada trebaš napraviti i meni se nije dao isključit kardan.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
borna, kardan ugasiš lako ako nije pod opterećenjem.
U trenutku puštanja gasa ali ni da ga motor koči, isključuje se lako.

Ja to napravim refleksno, pa kad isključujem ni ne stišćem kvačilo, tako s malim 533 i balirkom, i s usrom sam radio. zeko ima kvačilo kardana ručno :)

Neznam baš s riječima ali..

kada vrtim berac nemogu iskljucit kardan moram ugasit traktor i to je to neznam kako da drugacije objasnim ulavnom morat ce na pola nema druge!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ma daj, mora se moć isključit, osim ako te nejebe utvrđivač. Probaj popustit pa vidjet, kod mene je znao štekat brze-spore, nije se koristilo često pa...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
kada vrtim berac nemogu iskljucit kardan moram ugasit traktor i to je to neznam kako da drugacije objasnim ulavnom morat ce na pola nema druge!
Borna, ajdmo ovak.
Probaj uključiti kardan, ugasi traktor i nek neko pritisne kvačilo do kraja, a ti probaj rukom okrenuti osovinu kardana (metni gore neku krpu jer znaju zubi biti oštri, a pri pravim gospodarima osovina je masna). Ako nejde metni gore kardan i probaj njime okrenuti, a taj neko koji je na traktoru nek proba par puta pritisnuti i pustiti pedalu kvačila.

Kiler, zakrpati ili novi (1000 kn)
Pipa goriva, zamjeniti oring ili nova (50 kn)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
kada vrtim berac nemogu iskljucit kardan moram ugasit traktor i to je to neznam kako da drugacije objasnim ulavnom morat ce na pola nema druge!

Puno sreće i što prije to bolje.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Blok na kiselo ili pretepeno, ne zna se još....
Valjda skida "stoljetne" naslage:scratch
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Blok na kiselo ili pretepeno, ne zna se još....
Valjda skida "stoljetne" naslage:scratch

Iskuhavanje u većim količinama običnog deterdeženta i dobije metal bez ikakve prljavštine čistiji nego novi.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
promjenjen antifriz ali opet se zapjeni napravi mjehurice kad mu dam gas i naglo pustim i to kad se zgrije onda mi kroz odusak zbaca antifriz sta da radim ? ne mijesa ulje i vodu !
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
promjenjen antifriz ali opet se zapjeni napravi mjehurice kad mu dam gas i naglo pustim i to kad se zgrije onda mi kroz odusak zbaca antifriz sta da radim ? ne mijesa ulje i vodu !
Skidaj glave.

Gle požuri se, muhanicar ne radi po zimi
Kaj ti se opet ide na teren?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
pa sta nebi mjesao ulje i vodu? sta s u dihtunzi otisli ili kaj?
Nije pravilo da miješa ulje i vodu.....Ili ti je koja glava pukla,ako ne i više ili koji dihtung puše kompresiju u vodeni sustav...
 

Najnoviji postovi

Na vrh