• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kolko čujem i to se bliži kraju
A dužan mi je :madmana:

Pa zvezbaj malo karate na njemu s poloosovinom od tojote, kolko cujem v zadnje vrjeme sam z takvim nacinom kiropraktike covek more do svojih penezi! Takvima kaj imaju a nedaju treba lomiti kost po kost!

Nego daj mi reci muhanicar zakaj mi cvili desna kocnica dok se pelam napred, dok picim na rikverc nista, dali mozda ne razdvaja do kraja ili premalo ulja ili...?

P.S. ... ili je jednostavno krš i treba ga zameniti z drugim?:):rolfer:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Pa zvezbaj malo karate na njemu s poloosovinom od tojote, kolko cujem v zadnje vrjeme sam z takvim nacinom kiropraktike covek more do svojih penezi! Takvima kaj imaju a nedaju treba lomiti kost po kost!

Nego daj mi reci muhanicar zakaj mi cvili desna kocnica dok se pelam napred, dok picim na rikverc nista, dali mozda ne razdvaja do kraja ili premalo ulja ili...?

P.S. ... ili je jednostavno krš i treba ga zameniti z drugim?:):rolfer:
Nisam baš ja takav lik, ali svaka rit dojde na šekret .......

Kočnice :scratch
Stalno cvile u vožnji ili samo kad prikočiš?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Razloga bi moglo biti par. Od puknutog federa, poderanih pakni, zahrđalih bolcna, zaštekanog kočionog cilindra, do zahrđalog polužja ručne pa se možda i ta kočnica čuje, a ne nožna.
Probaj rasputiti ručnu, a ako se i onda čuje ne gine ti skidanje reduktora.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Razloga bi moglo biti par. Od puknutog federa, poderanih pakni, zahrđalih bolcna, zaštekanog kočionog cilindra, do zahrđalog polužja ručne pa se možda i ta kočnica čuje, a ne nožna.
Probaj rasputiti ručnu, a ako se i onda čuje ne gine ti skidanje reduktora.

Jesi dobio moju p.p.? pitao sam te dali imas možda za prodati zračni cilinder za kočenje na 355-360?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pitanje za dr;mr; muhaničara!! Imam mikro pukotinu na traktoru koju sam tek nedavno primjetil pa me zanima kaj mi je za raditi? Pukotina je kao nit velika i duzine nekakvih 3 cm ali sam primjetio da lagano masti, pa me zanima dali se to da riješiti sa tekučim metalom ili treba variti motor? Slika nije od mog ursusa ali sam ti označil mijesto de pušta ulje na mom traktoru!
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Pitanje za dr;mr; muhaničara!! Imam mikro pukotinu na traktoru koju sam tek nedavno primjetil pa me zanima kaj mi je za raditi? Pukotina je kao nit velika i duzine nekakvih 3 cm ali sam primjetio da lagano masti, pa me zanima dali se to da riješiti sa tekučim metalom ili treba variti motor? Slika nije od mog ursusa ali sam ti označil mijesto de pušta ulje na mom traktoru!
Tek sad primjetih :scratch
Gledaj, tu kanala nikakvog nema jedino je blok bušen gdje se šarafi jedna redukcija za pumpu (gledano iznutra) pa je onda kod tebe najvjerojatnije došlo do napuknuča bloka, a zašto i kako stvarno nemam pojma. Tu nekih opterečenja nema pa mislim da bi se taj problem mogel uspješno riješiti sa tekučim metalom, ali nebi bilo loše da mi poslikaš tu pukotinu na svojem traktoru.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Tek sad primjetih :scratch
Gledaj, tu kanala nikakvog nema jedino je blok bušen gdje se šarafi jedna redukcija za pumpu (gledano iznutra) pa je onda kod tebe najvjerojatnije došlo do napuknuča bloka, a zašto i kako stvarno nemam pojma. Tu nekih opterečenja nema pa mislim da bi se taj problem mogel uspješno riješiti sa tekučim metalom, ali nebi bilo loše da mi poslikaš tu pukotinu na svojem traktoru.

Hm, imaš isti problem ko ja, samo ja imam pukotinu ispod kuplungi... trenutno se ne zamaram, označil sam početak i kraj i ako bude išlo dalje onda ide na švasanje sa gus elektrodom...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Otisao mi je sat na ursusu onaj sta pokazuje obrtaje sad neznam da li je sajla ili sat pokvaren? i da li se to moze slozit nekako bez one sajle sta ide u onaj puz?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Otisao mi je sat na ursusu onaj sta pokazuje obrtaje sad neznam da li je sajla ili sat pokvaren? i da li se to moze slozit nekako bez one sajle sta ide u onaj puz?
Odkopčaj sajlu i provjeri dali je pukla, ako nije probaj sat ručno okrenuti, a ako radi onda provjeri pinjon.
Bez sajle bi se dalo, samo je to onda malo veča investicija i potrebna je preinaka instrument table.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
i jos jedan problem skuzio sam d ami pusta ulje na onom spoju od hidraulike sa crijevom od beraca jel ima tamo neka gumica da se promijeni ili sta ?naravno cim mi curi ulje odmah mi pada kljun od beraca!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
i jos jedan problem skuzio sam d ami pusta ulje na onom spoju od hidraulike sa crijevom od beraca jel ima tamo neka gumica da se promijeni ili sta ?naravno cim mi curi ulje odmah mi pada kljun od beraca!
Na brzoj spojci?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Unutra je O-ring, ali mislim da se to neisplati popravljati
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Isplati aako imaš o ring pod nosom ...ako ideš u Zg po njega onda baš i ne .
O ring iskopaj malim odvijačem ..pa nabavi novi ...
Mislim da je unutra fi 3 ..ali ti uzmi i fi 3.5 ..to ne može koštati više od 3-4 kune komad .
Ispred o ringa bi trebala biti kao neka podloška od plastike ..odnosno teflona , obično je bjela ..pa pripazi oko toga ...debljine cca 1 ...
Možda ti je i muški dio oštečen ..to zna smicati po zemlji pa se oštati ..brtvi skroz na kraju . Njega treba novog -nema pomoči .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Isplati aako imaš o ring pod nosom ...ako ideš u Zg po njega onda baš i ne .
O ring iskopaj malim odvijačem ..pa nabavi novi ...
Mislim da je unutra fi 3 ..ali ti uzmi i fi 3.5 ..to ne može koštati više od 3-4 kune komad .
Ispred o ringa bi trebala biti kao neka podloška od plastike ..odnosno teflona , obično je bjela ..pa pripazi oko toga ...debljine cca 1 ...
Možda ti je i muški dio oštečen ..to zna smicati po zemlji pa se oštati ..brtvi skroz na kraju . Njega treba novog -nema pomoči .
Al telefona nebu nigde u maloprodaji nabavil, oštetil ga bu najvjerojatnije, a bez njega nema kruha ;)
Spojka je čini mi se oko 50-tak kn :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Al telefona nebu nigde u maloprodaji nabavil, oštetil ga bu najvjerojatnije, a bez njega nema kruha ;)
Spojka je čini mi se oko 50-tak kn :scratch
To je dobar razlog da napravim 20-30 komada ..pa da narod može sam servisirati svoje spojke .
Znaš koliko to slini svakom TV ju.... ali tko bu to zel od mene kad sam gubav :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh