• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
To je dobar razlog da napravim 20-30 komada ..pa da narod može sam servisirati svoje spojke .
Znaš koliko to slini svakom TV ju.... ali tko bu to zel od mene kad sam gubav :mrgreen:
Aha, to ti bu išlo kak i bakrene pločice :roll:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Aha, to ti bu išlo kak i bakrene pločice :roll:
I idu , baš im hvala kaj su ne na to natjerali , sad imam ovu na auta , specijalu , malom frfljeku ...i tak redom ..polako budu sve nove .
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
To je dobar razlog da napravim 20-30 komada ..pa da narod može sam servisirati svoje spojke .
Znaš koliko to slini svakom TV ju.... ali tko bu to zel od mene kad sam gubav :mrgreen:


Na TV kupiš onaj veći O-ring i to treći po redu odotraga (od većega prema manjemu) iz Wurth-ove kutije, taj me malo deblji i već nepušta, a rastepati se ne ispalti da mjenjaš onoga maloga,
ja sam probal jednom i nikad više jer nisam mogel dosta stisnuti feder da bi zeger vrnul na meste...
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Meni isto tako pušta na toj spojnici (dok je spojen neki priključak) ali samo dok nema tlaka i čim se optereti taj vod, više ne curi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo vidiš , mušterije same dolaze ...:lol:
slini kad nema pritiska jer je o ring pojeden ..kad dođe pritisak zakuca o ring na teflonsku podlogu i nema slinjenja . Kad nema teflona može o ring istisnuti van( ili ga zgrize kak miš) .. a tad ostavi sve i trk doma po cucka da čuva priključak na njivi do jutra .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Meni isto tako pušta na toj spojnici (dok je spojen neki priključak) ali samo dok nema tlaka i čim se optereti taj vod, više ne curi.
Napokon neko da usmjeri temu u pravom pravcu :supz:

Kod tebe se valjda onda napne od siline pritiska :lol:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ovaj prikljucak je novi nije radio nestio pretjerano kak se vec ostetio meni isto kad nema pritiska curi...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
ovaj prikljucak je novi nije radio nestio pretjerano kak se vec ostetio meni isto kad nema pritiska curi...
Jel su zaštitni poklopci bili na obadva ili možda obatri?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Jel su zaštitni poklopci bili na obadva ili možda obatri?

samo na traktoru imam taj zastitni poklopac, ak na to mislis na beracu nemam?
Jucer sam ponovo prikljucio i nije curilo mozda ta guma nije sjela dobro iznutra ili nisam dobro ustekao za sada je dobro!
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Proklizuje mi drugi stepen kvacila a vozna ne proklizuje,luft na papucici sam smanjo do kraja.Kada ukljucujem kardan krci a kad hocu iskljuciti nemogu kardan se stalno vrti mogu tek ugsit traktor pa onda podici rucicu!di jos smogu sta postelat?da li one capice?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Proklizuje mi drugi stepen kvacila a vozna ne proklizuje,luft na papucici sam smanjo do kraja.Kada ukljucujem kardan krci a kad hocu iskljuciti nemogu kardan se stalno vrti mogu tek ugsit traktor pa onda podici rucicu!di jos smogu sta postelat?da li one capice?
A jel curi ulje na sredini?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
A jel curi ulje na sredini?

pa izvana se nevidi, jedino da vidim kroz onaj polopac jel ima sta masno? prosli puta sam gledao nije bilo masno
i da zaboravio sam rec druk lager je dobio po tamburi cuje se kad radi u leru!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
pa izvana se nevidi, jedino da vidim kroz onaj polopac jel ima sta masno? prosli puta sam gledao nije bilo masno
i da zaboravio sam rec druk lager je dobio po tamburi cuje se kad radi u leru!
Čudno mi je to da se neda uključiti kardan i da istovremeno proklizava pa zato pitam jel curi ulje.
Najbolje da skineš poklopac i da vidiš kaj se događa kad pritiščeš pedalu, mada veliš da se čuje potisni tak da ....... najvjerojatnije ti ne gine na pol
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Mali hint, i usro ima cijev kroz koju nekad kapneš par kapi ulja koje panu na druk. Nemoj previše da podmaže i lamelu.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
A jel curi ulje na sredini?


Kako to misliš da se druk ležaj čuje kad radi u leru. Koliko je meni poznato a to sam izučio druk ležaj se može čuti samo ako stisneš kvačilo i nikako drugačije. Svaka lamela se štela posebno a ako nemožeš izbaciti lamela drži uključeno što uopće nemora da znači da kvačilo nije dobro naštelano nego se lamela počela odvajat od nosača i raširila se pa stalno drži uključeno. Ovaj problem ti je vrlo lalo rješiti fino popoloviš traktor i zamjeniš lamelu a kad već mjenjaš malu lamelu onda zamjeniš i veliku i druk ležaj a kad je već rastavljen zamjeniš semering radilice i semering spojničke osovine i onda si godinama miran.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Mali hint, i usro ima cijev kroz koju nekad kapneš par kapi ulja koje panu na druk. Nemoj previše da podmaže i lamelu.
Te kapi padaju na nosač spojničkih osovina po kojima klizi potisni i one podmazivaju samo tu (nazovimo ju osovinu) i olakšavaju da potisni po njoj lakše klizi, a potisnom ni blizu ne dojdu ;)
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Kako to misliš da se druk ležaj čuje kad radi u leru. Koliko je meni poznato a to sam izučio druk ležaj se može čuti samo ako stisneš kvačilo i nikako drugačije. Svaka lamela se štela posebno a ako nemožeš izbaciti lamela drži uključeno što uopće nemora da znači da kvačilo nije dobro naštelano nego se lamela počela odvajat od nosača i raširila se pa stalno drži uključeno. Ovaj problem ti je vrlo lalo rješiti fino popoloviš traktor i zamjeniš lamelu a kad već mjenjaš malu lamelu onda zamjeniš i veliku i druk ležaj a kad je već rastavljen zamjeniš semering radilice i semering spojničke osovine i onda si godinama miran.

kad pustis kvacilo onda se cuje druk lager postelali smo papucice odvaja dobro ali kada se ukljucuje krci dok se sinhron ne zaustavi onda mogu uljucit kardan znaci iskljucenje radi alu steka sdamo ukljucenje!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
kad pustis kvacilo onda se cuje druk lager postelali smo papucice odvaja dobro ali kada se ukljucuje krci dok se sinhron ne zaustavi onda mogu uljucit kardan znaci iskljucenje radi alu steka sdamo ukljucenje!
Sinhron, na Ursusu :scratch Toga tam nema :finga:
A jel sad klizi?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
A jel curi ulje na sredini?

ne.......!!!! nije to sinhron nego neznam kak da ga nazovem uglavnom taj zupcanik ima jos neku inerciju pa kad ukljucujem osjetim pod rukom da mi trese rucicu dok se zupcanik ne zaustavi onda ukljuci kardan

sad ne klizi drugi stepen ali sutra cu vise znat kada poberem malo kukuruza pa javim!
 

Najnoviji postovi

Na vrh