• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ma brtva najvjerovatnije, sad kad se već radi, a kažeš da i hladnjak curi, promijeniš i njega jer ako je orginalni vjerovatno je u lošem stanju i bude ti opet brtvu sjeb., odmah promijeniš i ventilator ako sad imaš onaj teški metalni i staviš od zetora.

Tad više nebi trebo imat problema s visokom temperaturom motora. Doslovno drugi traktor, bar je tako kod mene bio slučaj. U siliranju mi je držo konst. na 85C...

Paše na njega i od zetora hladnjak, malo je veći, al da me hebeš sad neznam od kojeg.

Kolika ti je temp. motora u branju kukuruza? Ja sam stavio uricu od imt-a.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ma brtva najvjerovatnije, sad kad se već radi, a kažeš da i hladnjak curi, promijeniš i njega jer ako je orginalni vjerovatno je u lošem stanju i bude ti opet brtvu sjeb., odmah promijeniš i ventilator ako sad imaš onaj teški metalni i staviš od zetora.

Tad više nebi trebo imat problema s visokom temperaturom motora. Doslovno drugi traktor, bar je tako kod mene bio slučaj. U siliranju mi je držo konst. na 85C...

Paše na njega i od zetora hladnjak, malo je veći, al da me hebeš sad neznam od kojeg.

Kolika ti je temp. motora u branju kukuruza? Ja sam stavio uricu od imt-a.

sa termostatom i zastopanim hladnjakom bila je oko 85 malo i mozda vise, a sada bez termostata i sa ociscenim hladnjakom na 68 mjerio sam sa termometrom,sve je na traktoru orginal ali sada mi drzi temp niskom nemam problema sa dizanjem temperature,jedino to sta mi tzbaca vodu na odusak, sta da onda promjenim sve brtve kako cu znat na kojoj je glavi otisla a i kad rastavljam sve nije problem promjenit sve pa sam miran i da li je to limeni dihtung ili??

hladnjak sam zakrpao sa onim kristalima, a ventilator mi je dobar ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
sa termostatom i zastopanim hladnjakom bila je oko 85 malo i mozda vise, a sada bez termostata i sa ociscenim hladnjakom na 68 mjerio sam sa termometrom,sve je na traktoru orginal ali sada mi drzi temp niskom nemam problema sa dizanjem temperature,jedino to sta mi tzbaca vodu na odusak, sta da onda promjenim sve brtve kako cu znat na kojoj je glavi otisla a i kad rastavljam sve nije problem promjenit sve pa sam miran i da li je to limeni dihtung ili??

hladnjak sam zakrpao sa onim kristalima, a ventilator mi je dobar ...
Ne, to je obični dihtung. Ako mijenjaš obavezno stavi Zetorove dihtunge (samo pripazi kod ugradnje) jer su puno kvalitetniji. Ako je brtva izgorjela videl buš kad rastaviš a ako nije postoji mogučnost da ti je pukla piksa ili glava, ali to sve vidiš tek kad rastaviš.

To kaj si hladnjak zakrpal tim kristalima (predpostavljam da je to nekaj kaj se mješa sa vodom) baš i nije za pohvalu.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
koliko se smijem ovako vozit jos i da li treba na dihtunge kakav silikon za temperaturu??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
koliko se smijem ovako vozit jos i da li treba na dihtunge kakav silikon za temperaturu??
To je jako teško za reči. Moja je predpostavka da voda ulazi u kompresioni prostor, a kud to tek treba utvrditi (a to se nemože izvana) i to nije dobro. Nemora se ništa dogoditi, ali može se i klipnjača savinuti, ispiru se cilindri ......
Ja sam svjestan da tebi traktor sad treba (berba kuruze je u punom jeku) i nebi htel preuzeti odgovornost, ali da je moj (kak god ga nevolim) nebi se baš igral jer taj kvar od par stotina kune more prerasti u kvar od par tisuča.

Dihtunge treba namazati samo grafitnom tovatnom mašču i ugraditi Zetorove, ali ako se odlučiš rastavljati bilo bi dobro provjeriti da nije pukla piksa, tj da nije porozna.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Vadjenje termostata nije najsretnije rjesenje, u biti nikakvo. Tad mu je otezano hladjenje 4. cilindra koji zna u tom slucaju se pregrijavat. Kad je termostat unutra onda ima tezu cirkulaciju ali i ravnomjerniju. Termostat nadam se da nisi samo izvadio, jer tad vrti samo vecinom vodu u hladnjaku, potrebno je zacepit donji dio od vodne pume prema termostatu.

Ako nije tako napravljeno, moguce da si upravo vadjenjem termostata sje.. brtvu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Vadjenje termostata nije najsretnije rjesenje, u biti nikakvo. Tad mu je otezano hladjenje 4. cilindra koji zna u tom slucaju se pregrijavat. Kad je termostat unutra onda ima tezu cirkulaciju ali i ravnomjerniju. Termostat nadam se da nisi samo izvadio, jer tad vrti samo vecinom vodu u hladnjaku, potrebno je zacepit donji dio od vodne pume prema termostatu.

Ako nije tako napravljeno, moguce da si upravo vadjenjem termostata sje.. brtvu.
Petre to je na malom, a na velikom se događa samo ono prvo navedeno, ali svakako noje dobro ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Na velikom sam imo kućište termostata s 3 priključka. Ako izvadiš termostat, ide od vodene pumpe prema termostatu pa na 2 strane: 1. granu izlaza tople vode iz motora gdje je i indikator koji tad pokazuje krivo, 2. nazad u hladnjak.

Kad je motor zagrijan, zatvara se prečac pumpa-termostat i voda ide kroz blok. A otvara blok-hladnjak.

Tak sam si to zamislio, možda zajeb.
 
Posljednje uređivanje:

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
a odradit ce jos sutra pa cemo vidjet dalje neznam sve je tu blizu branje kukuruza ,trebam bacat gnoj i orat a i posijat nesta zobi to znaci nece moci radit.

sutra cu brat kukuruz preko brzina onda nema velikog opterecenja za traktor ali i neides bogzna kako brzo jbg....nesta cu skemijat.uglavnom hvala vam obojci na savjetima!

a ovo sta se tice termostata da li bi igralo ulogu da mu sada preko zime napravim onu zavjesu na kileru npr, do pola samo kilera da sad ne vracam opet termostat??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo ga na ...baš neki dan čitam postove gdje petru pokuđavam objasniti kako 80% usera ne gelda na instrument tablu , kako su beznveze svi ti manometri i đinđe ...i da to večini korisnika služi za ukras .
Može se tamo paliti ulje , manometar poskakivati od pokazivanja nule ..
Može ga obavijati parna zavjesa da treba čovjeka naprijed ,da ga vodi ko pasa jer ne vidi kud vozi.
Može mu se na tabli prikazivat hologramski virtualni vražičak ovaj neće stati jer mora još pobacati gnojivo ili pobrati hektar kukuruza .
Mom tastu je trebalo još 3 prolaza tanjuračama pa je malo stao da ga odmori ...ipak je jako pario uokolo .
Nakon 10 minuta odluči on nastaviti kad ono paf ..ugledala klipnjača svijetlo dana .
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Zavjesu on ima u orginalu, ali to sada nema veze o čem pričamo.

Kad nemaš termostat, taj traktor nema adekvatno hlađenje i u tome je problem.

Treba ti jedno dopodne da se promijene brtve glave. Poravnaš glave, po potrebi ušlajfaš ventile, naštelaš i gas. Dobrom majstoru par sati, pod uvjetom da su samo brtve. I radiš dalje bez brige.

Ovako riskiraš puno više, imo sam usru, i mogu skoro garantirat da te sve poslove neće obavit, nego će stat, ako je sad u takvom stanju motor.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Na velikom sam imo kućište termostata s 3 priključka. Ako izvadiš termostat, ide od vodene pumpe prema termostatu pa na 2 strane: 1. granu izlaza tople vode iz motora gdje je i indikator koji tad pokazuje krivo, 2. nazad u hladnjak.

Kad je motor zagrijan, zatvara se prečac pumpa-termostat i voda ide kroz blok. A otvara blok-hladnjak.

Tak sam si to zamislio, možda zajeb.
Na bloku (kad skineš pumpu vode) su još dvije rupe ;)

U svakom slučaju kaj se tiče termostata si u potpunosti u pravu. Mora biti gore, a kaj se zavjese tiče to je na Ursusu stvarno više od viška jer on bogec ionak kuha stalno.

Borna, sad sam se zmislil. Da ti nisi nedavno crijeva vode mijenjal pa je poslije toga počel kuhati?
 

bercolinija

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
74
pozdrav svima!

da li se moze na ursusu c-360 podizati hidraulika bez ukjučenog krdana?

HVALA!
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
pozdrav svima!

da li se moze na ursusu c-360 podizati hidraulika bez ukjučenog krdana?

HVALA!
Može...Preko brzina...Isto kao i kardan preko brzina...Znači,kad sjediš na traktoru,lijeva ručica u skroz gornji položaj,desna u neutral (od reduktora) i ubaciš u brzinu i hidraulik diže,bez da se kardan okreće...U što višu brzinu ubaciš to brže diže....Osim rikverca.... To ti je sva mudrost kod Ursusa...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Na bloku (kad skineš pumpu vode) su još dvije rupe ;)

U svakom slučaju kaj se tiče termostata si u potpunosti u pravu. Mora biti gore, a kaj se zavjese tiče to je na Ursusu stvarno više od viška jer on bogec ionak kuha stalno.

Borna, sad sam se zmislil. Da ti nisi nedavno crijeva vode mijenjal pa je poslije toga počel kuhati?

ma znam ja kad se to meni desilo ,bio mu je zastopan kiler i temperaturu je drzao na zelenom na onom termostatu kupio sam ga novog,(mislim na sat koji pokazuje temperaturu) i od tog dana mi je bacao na odusak a sta se tice crijeva en nisam ih mjenjao mjenjao sam ih kada sam kupio traktor prije 2 godine i vec su spucala!ma nista skidat cu glave dole i slagat pa cemo vidjet sta je izvjestavat cu vas a sta se tice termostata nekuzim zasto mu nije dobro da nema termostat pa niza mu je temp antifriza zar ne?a vratit cu ga ako treba!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Može...Preko brzina...Isto kao i kardan preko brzina...Znači,kad sjediš na traktoru,lijeva ručica u skroz gornji položaj,desna u neutral (od reduktora) i ubaciš u brzinu i hidraulik diže,bez da se kardan okreće...U što višu brzinu ubaciš to brže diže....Osim rikverca.... To ti je sva mudrost kod Ursusa...
I naravno, što je brzina veča prije ode pumpa ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
ma znam ja kad se to meni desilo ,bio mu je zastopan kiler i temperaturu je drzao na zelenom na onom termostatu kupio sam ga novog,(mislim na sat koji pokazuje temperaturu) i od tog dana mi je bacao na odusak a sta se tice crijeva en nisam ih mjenjao mjenjao sam ih kada sam kupio traktor prije 2 godine i vec su spucala!ma nista skidat cu glave dole i slagat pa cemo vidjet sta je izvjestavat cu vas a sta se tice termostata nekuzim zasto mu nije dobro da nema termostat pa niza mu je temp antifriza zar ne?a vratit cu ga ako treba!
Znači on je tebi počel kuhati i kad si opral kiler poslije toga baca vodu' Po tome je izgleda ipak otišla jedna od brtvi glave. Kad rastaviš puno toga bude jasnije.
Termostat mora biti (kao što ti je Petar več pojasnil) zbog pravilnog cirkuliranja vode i i hlađenja 4 cilindra
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Znači on je tebi počel kuhati i kad si opral kiler poslije toga baca vodu' Po tome je izgleda ipak otišla jedna od brtvi glave. Kad rastaviš puno toga bude jasnije.
Termostat mora biti (kao što ti je Petar več pojasnil) zbog pravilnog cirkuliranja vode i i hlađenja 4 cilindra

upravo to!
 

bercolinija

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
74
Može...Preko brzina...Isto kao i kardan preko brzina...Znači,kad sjediš na traktoru,lijeva ručica u skroz gornji položaj,desna u neutral (od reduktora) i ubaciš u brzinu i hidraulik diže,bez da se kardan okreće...U što višu brzinu ubaciš to brže diže....Osim rikverca.... To ti je sva mudrost kod Ursusa...

hvala gomahers!
 

Najnoviji postovi

Na vrh