• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Gledajući cijene na Njuškalu, nebi baš rekao da je jeftin, samo malo jeftiniji od konkurencije.
sad, dali je to isplativa kupnja s obzirom na kvalitetu, to neznam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ja to možda gledam sa malo drugačije strane nego vi, ali znam da na njima ima puno više popravaka nego ......... (neznam sa čim vi uspoređujete, pa da tema ne krene u krivom smjeru)

355 ili 360 isti k...... tak da kupiš ga za par tisuča kuna (ragu) metneš na njega par tisuča kuna i za par godina imaš opet ragu. Nije da traktor nevalja, ali sa njim treba malo nježnije i posvetiti mu malo više pažnje nego ostalima, a i tu dolazi najviše do izražaja ta nekvaliteta dijelova.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Pozdrav svima. Zašto se oni brzo pregrijavaju. Promjenio hladnjak, ne pušta nigdje vodu, sva crijeva nova. :scratch
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ovisi za sta ti treba traktor ako ce ti to bit drugi traktor onda ok jel kod njega ti je hidraulika dosta losa oni polozaji S i P rade rijetko na kojem a ako i rade ne rade dobro snage ima dosta vidim da imas zetora 4712 u usporedbi sa njim puno je jaci.Bucan je dosta ali brzo se naviknes potrosac nikakav, samo je problem naci uscuvanog, ja sam planirao svojeg prodat ali sam odustao nemogu naci nista sta mi odgovara tako da cu ga vj ostavit moj mozda nema ni 1000 radnih sati tako da mogu rec da je kao iz ducana imas slike na mojem profilu. Bio mi je jedan dan covjek koji mi je rekao da je pregledao 30 ursusa i da nije naletijo na ovakvog kakvog ja imam to govori koliko je ocuvan,A zetor je druga prica dosta je na cijeni kvalitetniji je vjerovatno ali je i skuplji npr. za zetora 76 godiste 5711 ljudi traze po 30 000 tk oko 4000 eura a to je isto raga stara 34 godine...

mozda ovo nije tema ali i ja sam u kupnji traktora isto razmisljam sad da li je taj zetor skuplji za 2000 erua nego moj ursus ? inace ako zelis nekog zetora da je donekle moras izdvojit barem 6-7 t eura. Pa radije cu uzet malog ferkica za neke sitne poslove pa imam 2 traktora nego da uzmem zetora koji vrijedi 7 ali onda imam jedan traktor sta ne ?

meni je susjed rekao da su oni ursusi sa plavim motorima kvalitetniji 355 sad neznam.
sve ovisi koliko mislis izdvojit za traktor i sta mislis sa snjim radit.
ako mislis brat kukuruz sa ursusom to zaboravi prekomplicirano je radit ak mislis ic u sumu sa njim za to je za tanjurace je dobar a nije ni za oranje pre los.

ja ga imam godinu dana i za sada sam ok zadovoljan moras se naucit kad se naucis radit sa njim onda ide stim da ja neradim puno zemlje...
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
meni nudi covjek zamjenu za mog malog toma vinkovica,glavu za glavu ursusa c 360 sa lemidovim plugom.
kaze da je 1972 god,na konedata ne pise da su se proizvodili tih godina,kaze da mu je motor generalno uradjen,slike nema,sta treba gledat kod tog traktora kad se kupuje....kod mene bi uzoro malo vrta,uglavnom bi radio malo u sumi da dovuce drva,i razno razne druge sitne poslove
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
meni nudi covjek zamjenu za mog malog toma vinkovica,glavu za glavu ursusa c 360 sa lemidovim plugom.
kaze da je 1972 god,na konedata ne pise da su se proizvodili tih godina,kaze da mu je motor generalno uradjen,slike nema,sta treba gledat kod tog traktora kad se kupuje....kod mene bi uzoro malo vrta,uglavnom bi radio malo u sumi da dovuce drva,i razno razne druge sitne poslove

paljenje traba prvo vidjet kako pali ako pali ko metak onda je dobar i kad ga upalis smanji mu obrtaje skoro na nulu ako vrti onda nije ni motor los ostalo kao i na svakom vidi kak dimi plavo crno u leru, hidraulik kak radi jel dize ne dize osobito oni polozaji S i P i taj traktor ak mislis za sumu koristit obavezno imat utege naprijet bez utega je nista propinje se ko ferko....
i na kraju ga pitaj u kojoj je orao brzini ak je motor dobar i ak ima 14.9 gume mora orat u 3 provjeri kocnice!Mislim da se ta prelazna linija pocela radit od 1980 ili cak 1981.g nisam siguran
al vidi u knjizici koliko ima kilowata trebao bi imat 36...
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
meni nudi covjek zamjenu za mog malog toma vinkovica,glavu za glavu ursusa c 360 sa lemidovim plugom.
kaze da je 1972 god,na konedata ne pise da su se proizvodili tih godina,kaze da mu je motor generalno uradjen,slike nema,sta treba gledat kod tog traktora kad se kupuje....kod mene bi uzoro malo vrta,uglavnom bi radio malo u sumi da dovuce drva,i razno razne druge sitne poslove

To može biti jedino c 355. Ja ni jednog C 360 nisam vidio ispod 1980 g.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Jeftin traktor.
Izrađen od jako lošeg materijala.
Orginalni dijelovi katastrofa (mugučnost zamjene nekih dijelova Zetorovima).
Jeftini dijelovi.
Dostupni djelovi.
Jeftino održavanje.
Snage ko u bajci (čak i prejak za zadnji kraj)

Ostalo nek napišu ljudi koji ga imaju ;)


što se ovoga tiče, to me najviše odbilo od tog traktora, a i cjene u oglasnicima im nisu baš male.......za traktor koji ima 55ks.....te mjenjač od 10 brzina......mislim da kao cjelina, za jedan traktor ima previše mana.....

odlučio sam se za drugu stvarčicu, MTZ 82, ima skoro duplo više brzina, prednju vuču, 2 brzine kardana, skoro 30ks je jači, hidraulični volan.......itd, da nenabrajam više......a cjene su im tu negdje......pa dobro razmisli
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Motor onako osrednji, pali dobro, 1980.god. Možda je on pri kraju.(nije imao generalku.)



ako tjera vodu van, može biti brtva glave......:rolleyess:


a jedan je opet imao problem što se hladnjak začepio, i prokuhao ga je u kotlu, poslije nije bilo nikakvih problema......
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
što se ovoga tiče, to me najviše odbilo od tog traktora, a i cjene u oglasnicima im nisu baš male.......za traktor koji ima 55ks.....te mjenjač od 10 brzina......mislim da kao cjelina, za jedan traktor ima previše mana.....

odlučio sam se za drugu stvarčicu, MTZ 82, ima skoro duplo više brzina, prednju vuču, 2 brzine kardana, skoro 30ks je jači, hidraulični volan.......itd, da nenabrajam više......a cjene su im tu negdje......pa dobro razmisli

KRAMP S KOJIM SAM SE SKORO HBIL I PRODAL GA!!! PRVI POGON problem isključivanja / uključivanja.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
KRAMP S KOJIM SAM SE SKORO HBIL I PRODAL GA!!! PRVI POGON problem isključivanja / uključivanja.


za sve ima lijeka, pa i za to......:supz:
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Stavio novi prije dvije godine, budem ga skinio i s minivašom isprat one rešetke na njemu kompletno da se vidi na drugu stranu. Jel ima smisla ovo?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Stavio novi prije dvije godine, budem ga skinio i s minivašom isprat one rešetke na njemu kompletno da se vidi na drugu stranu. Jel ima smisla ovo?

pa ima ali ako si stavio novi prije 2 godine ne bi se smio tak zastopat jedino ak ne baliras stalno ili tak nesta ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh