• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Štela na hidraulici.
Nisi se se htel jučer navratiti da ga preslušamo?

ma sad mi je u kutini traktor nije u selu do mrkija sad je doma na zimskom remontu pa mi je malo daleko se vozit da ga sam vidite a koliko ce mi ulja iscurit kad ocarafim to i na koji nacin se regulira hidraulika max polozaj dizanja i spustanja ili sta? jel bi moga sta dobit kad bi to postelelam da mi onda na P vise dize i ruke?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
ma sad mi je u kutini traktor nije u selu do mrkija sad je doma na zimskom remontu pa mi je malo daleko se vozit da ga sam vidite a koliko ce mi ulja iscurit kad ocarafim to i na koji nacin se regulira hidraulika max polozaj dizanja i spustanja ili sta? jel bi moga sta dobit kad bi to postelelam da mi onda na P vise dize i ruke?
Gle, ako ti hočeš dobiti veču visinu dizanja to se tu ne štela. Ja ti mogu probati objasniti gdje se to radi, ali ti nebi preporučil da se u to upuštaš. Nije da je sveto pismo, ali ja ti nebi htel napraviti troškove koji ti nisu potrebni. Onaj dio oko polužja smo davnih dana utrvrdili da kod tebe nevalja i ti njega možeš štelati do preksutra i jako malo buš poštelal.
Kad podigneš ručicu hidraulika do kraja koliko mrtvog hoda (koliko još možeš poluge rukom podiči) ti ostane?

Ako otpustiš taj šaraf iscurjelo ti bude par kapi ulja i unutra ti se nebude ništa pomaknulo, a ni opalo, jer je to obični čep. Tu se regulira rad hidraulika sa raznoraznim uređajima koji rade u zemlji i ako ti se traktor u oranju ponaša dobro, ne diraj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324


Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us





Uploaded with ImageShack.us
slika broj 1. je najnizi polozaj
slika broj 2 je najvisi polozaj na P
slika broj 3 je najvisi polozaj na S
je*eš položaje i S i P, kad kod tebe nevalja kompletno polužje koje se nalazi ispod poklopca i ti ustvari ni sam neznaš gde je on.
Onaj treči položaj je (onak od oka) čist dosta, jer ako buš dizal više, odu blatobrani u otpis.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
je*eš položaje i S i P, kad kod tebe nevalja kompletno polužje koje se nalazi ispod poklopca i ti ustvari ni sam neznaš gde je on.
Onaj treči položaj je (onak od oka) čist dosta, jer ako buš dizal više, odu blatobrani u otpis.

ja ni nemam onaj treci polozaj M u sredini jedino da onu rucicu stavim na sredinu kao sta si ti na onom jednom ursusu!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
ja ni nemam onaj treci polozaj M u sredini jedino da onu rucicu stavim na sredinu kao sta si ti na onom jednom ursusu!
Ne da nemaš ti, nego nema niko jer toga položaja na ursusu nema.
Probaj nači položaj koji ti najviše odgovara i učvrsti tu ručicu, ali to moraš shvatiti kao privremeno rješenje.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Koliko mi se čini da ti ni ne stpusti poluge do kraja.
A ona 3ća slika, tako je meni dizao u oba položaja, možda i malo više jer su mi osigurači znali zapet za blatobran, pa je tu bio i pomotan.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
MUHANIČAR molim pomoć.Na ursusu 355 stalno mi odlaze kočioni cilindri .
Dali bi možda od zetora bili bolji- od kojeg pašu.
TEŠKO NAMA BEZ TEBE....:gitarist:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
MUHANIČAR molim pomoć.Na ursusu 355 stalno mi odlaze kočioni cilindri .
Dali bi možda od zetora bili bolji- od kojeg pašu.
TEŠKO NAMA BEZ TEBE....:gitarist:
Pašu, štaviše isti su, a točno od kojega :scratch
Pitaj tam gdje kupuješ ili ti dam broj na koji zoveš, oni imaju i znaju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Možda su od zetora s boljim materijalom rađeni.:scratch
Nisu s boljim materijalom, nego od boljeg materijala ;)
Ali ne zaboravi uzeti i Zetorove pakne usput.
 
M

Merc

Guest
Dečki jel ima ko za mijenjat ursusa c 360 za c 335 uz moju nadoplatu:supz:
 
I

Ivo3

Guest
Ursus C-360 mane, prednosti i nedostaci.

Namjeravam kupiti ovaj model pa me zanimaju osnovne karakteristike o njima i
kakva im je cijena.

Svi komentari i slike su dobrodošli.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Jeftin traktor.
Izrađen od jako lošeg materijala.
Orginalni dijelovi katastrofa (mugučnost zamjene nekih dijelova Zetorovima).
Jeftini dijelovi.
Dostupni djelovi.
Jeftino održavanje.
Snage ko u bajci (čak i prejak za zadnji kraj)

Ostalo nek napišu ljudi koji ga imaju ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh