• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Po meni opet najbolje kak je tvornica zamislila,sve druge preinake smanjuju
vjek motora.
Opet zavisi o uvjetima u kojim traktor radi.
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
Bolji za ljudsku lijenost, financijsku moć ili za motor?
pa bas za ljudsku ljenost i nije jel je lakse zamijenit papirnati,ali je svakako jeftinije i barem koga god sam pito od mehanicara nitko nije reko nist protiv uljnog filtera,kao da je jos bolji u tezim uvijetima...a ja jos znam na kraju sezone naspricat ivasolom,ostavit nekih 10-tak min.i onda sa minivasem sa vrucom vodom isprat sita,ostavim da se iscjedi i gas.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
pa bas za ljudsku ljenost i nije jel je lakse zamijenit papirnati,ali je svakako jeftinije i barem koga god sam pito od mehanicara nitko nije reko nist protiv uljnog filtera,kao da je jos bolji u tezim uvijetima...a ja jos znam na kraju sezone naspricat ivasolom,ostavit nekih 10-tak min.i onda sa minivasem sa vrucom vodom isprat sita,ostavim da se iscjedi i gas.

Onaj koji vodi računa o tome, njemu je svejedno, ovaj ili onaj filter. No onaj tko ne vodi računa njemu (ne motoru, nego gazdi) je bolji inercijski, uljni filtar. Papirnati filtar sa svojstvom veće zaustavne moći i kontaktne površine, te kao izravni sudionik u filtriranju (zrak prolazi kroz njega, a ne kraj njega) može, svojom neispravnošću dovesti do smanjenja snage motora. Uljni? Nema ulja? Nije promijenjeno ulje? vlasnik to ne može znati, osim ako ne provjerava, a zrak do motora dolazi, istina, onečišćen = smrt motora.

Ne može biti bolji (uljni), po pitanju kvalitete filtriranja medija.

Osobno, ovo je jedan od boljih načina: http://www.idm-cotic.com/images/stories/letak - filter zraka - bjelovarski sajam 2012.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Ovo je neka home made varijanta, blatobrani su stari tip, prednja vuča je naknadno ugrađivana vidi se da je ostao most od 'starog' tipa, maska ima da se kupi ovakva, negde sam pročitao ali nemogu sada da nađem imaju i slike.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Netko se potrudil da od govna napravi sladoled.
Puno truda ali nije postal Zetor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
A makina i dalje udara strojevi korak brm, brm, brm, brm,,,,,,,:icon_pray::icon_pray:
 
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
89
Ursus C-360 čudni zvukovi

pozdrav dečki...imam c-360 i proizvodi čudan zvuk na prednjoj strani motora, negdje kod razvoda se čuje... a zvuk je, možda ćete se smijati, kao da je progutao sovu :icon_axe: ako netko može pomoći bio bi zahvalan :icon_kidra:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Ursus C-360 čudni zvukovi

Možda ležaji na pumpi vode ili alternatoru,skini remen pa ih zavrti na prazno
pa buš čul.
Prije toga pogle filter zraka da se nije otšarafilo kaj ili otkopčalo na usisu zraka,možda koja cjev pukla.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Skini remen kak ti je Oficir rekel, a usput probaj malo proklimati remenicu da se možda nije odšarafila pa glođe dekl.
Ako nije to onda nazad s pitanjima pa idemo dalje.

Poglodani dekl izgleda otprilike ovak.

 
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
89
Ali ne cuje se stalno, nego kad postigne radnu temperaturu i onda bruji, i bruji ko mutav, i odjednom stane i onda nakon par min opet, ne osjetim nikakvu razliku u snazi od prije, vodena pumpa je nova i nije ona a ni alternator evo sad sam raskopao i pogledao... Nije mi jasno kaj je :(
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Predpostavljam da se otpustil ili otišel, a možda se i okreče na bolcnu, ležaj na međuzupčaniku na razvodu.
Ako je tak onda zupčanik češe po deklu razvoda.
Možda se zdrobil ležaj na pogonu Boš pumpe.
Možda je samo ležaj na zupčaniku pogona uljne pumpe.
................................ Ma svašta nešta može biti. Ursus je to, ali oko razvoda je problem sigurno čim čuješ u prednjem djelu motora.
Probaj šerafcigerom malo prošetati po deklu kad brunda i utvrditi odakle točno zvuk dolazi.
 
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
89
Aham onda bi bilo najbolje raskopat to skinut poklopac od razvoda pa vidit o cem se radi... Jel treba pazit na sto prilikom raskapanja, i jel se moze radit jos npr do zime ak se to cuje?
Hvala na pomoći ! ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Treba paziti prilikom sastavljanja da ne fulaš oznake na razvodu, ako bude potrebe vaditi ga van, zabilježiti boš pumpu, ako bude potrebe ju skidati i eventualno pripaziti kad postavljaš pinjon za brojač radnih sati da ti sjedne na svoje mjesto.

Ja bi ti preporučil da to raskopaš da nebi bilo večega kvara, ali prvo utvrdi dali je do razvoda. Da nebi bespotrebno raskapal jer ja ovak nemrem čuti gde tuli.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Žumberak, vrganji, samoborski odrezak ........................ može.
Ursus .................. ne može :mad::
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Tomo :icon_keel::icon_keel: Može ali ne na Žumberku.
Koji bi to tek maturski bil :icon_eyes::icon_eyes:
Dogovor na pp
 

Najnoviji postovi

Na vrh