• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Sanana, ja kanim sad probati sa ovom branom kaj si ti radil s njom s 565.. Na jednoj rali imam fanj grudvi pa da vidim kak ju bude 539 vrtel.. Samo veli Ivina da je u kvaru i da ju bude do drugog tjedna popravil..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači, neje ju još popravil...meni se je strgala, tak da znam...:)

Al moram te razočarati, nebudeš mogel delati z njom jer je 2. kategorija kopčanja na bolcnima pa na 539 nemože gore!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
E jbg, to nesem znal.. A bas sam htel probati da vidim kaj bi 40 konjica reklo na to..
Ako ju popravi budem pogledal malo pa mozda stavim klinove od prve kategorije gore, ako nebude veliki problem za zamjeniti..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma gore ti je osovina s šlicanim rupama II. kategorije na koju se prikopčava traktor, tak da mislim da nema nikakvog skidanja dole.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ljudi zanima me zakaj je c360 tak malo zastupljen, a 335 i 355 ima ih u koj god dvor pogledaš, a 360 je puno jači bolji od ostalih.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
335 ima kolko hočeš, ljudi prepoznali kvalitetu stroja pa se polakomili i pokupavali ogromne količine večeg brata 355.
Kad su uvidjeli koji je to stroj ........

Jasno ti je zakaj nema 360?
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ima ih dosta bar u mom kraju ali su zaboravili da traktor treba imat i hidraulik pa su to slampavo naknadno rjesavali.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Slazem se imenjace al ako pumpa radi tj. upalis je.
Ma Medo je raketa za IMT,daleko manji potrosac u prosjeku poslova.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Kam ide desna ručka (pardon lijeva je za pumpu) da bi uključil pumpu?
Čini mi se skroz dole :icon_scratch: Zaboravio :mad::
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Skroz dole radi kardan i pumpa malo gore neutralno malo još gore kardan preko brzina i skroz gore pumpa preko brzina (pod uvjetom da je sve ispravno ):icon_scratch: Ručka je lijeva desna je za brze /spore .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Pitam radi onog zupčanika o kojem smo debatirali .... Taj goni pumpu i zato je na njemu vilica. Dalo bi se tam kemijati, o kak bi se dalo ..... ali nema ekonomske računice
Tak je i na 355, valjda :icon_scratch:
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Da ali tu osovinu pogoni kardanska tak da,zato su i slozili da se pumpa iskapca jer bi opcija preko brzina u transportu razletila pumpu brzo.
A kemijat osovinu iz mjenjaca da stalno vrti neisplati se.
Koji zetor ima isti mjenjac i diferencijal a da mu hidraulik radi non stop?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma ja star i ne sječam se ali možda kad bi bil pogon sa jednim zupčanikom kao Zetor aliiiiiiiiiiiii
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,711
Pitam radi onog zupčanika o kojem smo debatirali .... Taj goni pumpu i zato je na njemu vilica. Dalo bi se tam kemijati, o kak bi se dalo ..... ali nema ekonomske računice
Tak je i na 355, valjda :icon_scratch:

Probal sam ja kemijati na zetorov sistem kemijali smo i proučavali i tokarili skoro tjedan dana i došli do zaključka da od postoječih dijelova u medi moreš samo iskoristiti zupčanik koji se veže za spojničku i vilice, ostalo mora od zeke novi dijelovi oko 3,5soma kuna rabljenih nisam mogel skupiti pa sam odustal...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ma znam, problem je u onom zadnjem djelu.
Nekak si ipak mislim da bi se dalo
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,711
Trebalo bi prepravljati zube na osovini redukcije, kardanskoj osovini i šupljoj osovini kaj pogoni pumpu, možda bi uspelo kad bi promijenil pogon pumpe hidraulika(nosač i zupčanike) i napravil širi zupčanik na šupljoj osovini ili postoječeg otokariti i premjestiti(to sam ja probal:mur:) al se gubi onda funkcija kardana preko brzina... uglavnom par smo solucija probali uživo neke samo na papiru nakrju sam odustal od toga, mislim da je jednostavnije stavit neku pumpu i skopčat ju na radilicu ili složit nosač i prek remena...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Tak je, napred na radilicu, ispod hladnjaka pa kod filtera i spojiti odozdo na poklopac pa nek pumpa.
Ko na Zetorima
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Ima li netko informaciju može li se negdje kod nas naručiti ovakva hauba?

ursusc360NO-10.JPG
 

Najnoviji postovi

Na vrh