• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Jako lijep stroj!

Inače, blokada u oranju mnogo može pomoći... Ako naprimjer oreš gdje je izvožen stajski, lijevi se samo šplija po gnoju, a desni stoji. Sa blokadom nema tih problema.
Ista stvar ako je gore blato, trava, rosa...
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Iznad 2500-3000€ nebi dao. Bar po mojem. Muha nebi dao ni tisučaka, al eto. Neka te dugo i sretno služi.

Poslano sa mog LG-E610 koristeći Tapatalk
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Dasilo se da moram skidati masku zupčanika razvoda na 360 pa me zanima da li bi se sa kojeg Zetora dala staviti dvodjelna maska.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Mislim da paše jedan kolega je stavil od Zetora kaj je stavil pumpu za volan vrti je osovina kompresora i pvp isto ko na Zetoru .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,627
Pogledat cu tu oprugu,to bi najprije moglo biti.
Gdje se ta spera podmaze tocno?
Oprugu nebudeš videl jer je duboko u diferencijalu.
Da bi videl kaj treba podmazati prati kaj se događa odozdo a neko nek stišče šperu.

Očuvano zgleda na oko.
Makar, kak Tomek veli ....

@ Did ivo, poklopac razvoda?
Zbog čega bi stavljal Zetorov?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Desilo se to da se odšarafila sigurnosna matica zupčanika koji pogoni Bosch pumpu i pala u karter. Uz put razbila dio utega na klipnjači uz prvi cilindar, odbilo 2-3 g utega, tako da će vjerovatno i to trebati mjenjati. Ako tko ima cijeli taj uteg neka se slobodno javi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ivek uteg mora biti vagnjen ne postoje dva ista (teoretski) . Pravilno bi bilo radilica dole i na balansiranje na taj način se odredi težina utega . Znači sirovom utegu se skida težina dok (večinom bušenjem rupa) ne bude u balansu . Kak to riješit odokativno možda Muhač ima ideju .
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Tak sam si i ja mislio, nabaviti drugi, vagnuti sve ovo što je od ovog ostalo i onda dati nekome da izbuši rupe i usporede se nakon toga i jedan i drugi po težini.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,627
Ufff, nezgodan lom.
To bu trebala apotekarska vaga, šalim se. Nek je tu negde i dobro bude, ionak to nikad nije idealno.

Nekak si mislim da to nije mogla matica napraviti?
Tu je moral ili seger na osovini zupčanika pumpe iskočiti ili matica na osovini razvoda pa je ta osovina otišla nazad i radilica ju ulovila.
Matica bi napravila štetu u razvodnom dijelu, a uteg nebi ni čul da ju je pogodil.



Tu je valjda uteg stradal.
Čudno mi je da se nije čulo tuckanje prije.

 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Kako sam vidio kada sam skinuo karter tak je, a našao sam i komadiće segera.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ivek ak imaš sreče sve može kolega je radil generalku na 355 i našel uteg u karteru teoretski teško a ipak moguče . Meni je tri godine traktor radil sa jednim šarafom na klipnjači (zetor) dok drugi nije pukel radilica malo oštećena ali tak radi više od dvije godine . Znači samo treba sreče .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,627
Da ti bum iskren mene toga strah kaj to bude. To je bil jak i nezgodan udarac kad je uteg stradal.
Bojim se da nisu stradali i šarafi koji drže konzolu.
Treba biti jako oprezan kod sastavljanja.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ja sam našo u karteru segere, čavle, kamenja al nije teg strado. Malo čudno da je matica čak tam dogurala, a da nije pumpu ulja zahvatilo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,627
Segeri su obično od toga međuzupčanika, čavli ili racjepke od matica klipnjača (to je klasika i nema nus pojava), odakle kamenje nemam pojma.
I meni je čudno kak je uteg stradal, jedino ako je (kak sam i napomenil) pokupil jednu od osovina.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Kamenje ?? Pa možda ga gazda sa kamenom kvrckal po anlaseru ak nije drugačije htel a kad je kamen postal kamenčić bacal gdje se toči ulje ba bude teži traktor tj duplo iskorišten kamen .:icon_weed:
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Na srecu nije bilo nuspojava. Ispod pumpe hidraulike sam našo čaval cener, na filteru rupa za palac i tak svašta nešto.
Čudan je to traktor šta god da ima unutra on samo ide.

Poslano sa mog LG-E610 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Možda bolje kaj nema onaj lim kak Zetor(na kojem je prišarafljen filter) pa ima više mjesta u karteru :(giggle):.Hm kamenčići da nije netko radil na traktoru i istovremeno na baušteli .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,627
Bome, i ja imam kamen kad čujem za tu nesreču :(giggle):
Što jest, jest. Taj vrag svega vraga proguta, loše održavanje i loše pilote ....
 

Najnoviji postovi

Na vrh