• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Nisu još,isto je ko i prije kad su spojene koče baš dobro a kad su odvojene onda ništa,kad pitisnem samo jednu pedalu onda propadne do kraja i ništa ne koči a tako i druga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
A kaj se događa ako jednom nogom pritisneš jednu i držiš ju, a drugom nogom pritisneš drugu?
Probaj ih malo tak probuditi pa da vidimo jel se budu predomislile ;)
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Uradio sam ovako kako si napisao i kad pritisnem jednu pedalu i držim a onda i drugu kad pritiskam onu prvu mi onda vraća nazad (gore) i tako uradim nekoliko puta i kao dodju obe kočnice ali opet kad ih pritisnem pojedinačno par puta one opet propadnu,a tako kad dodju budu tvrde i probam ih kad krenem traktorom napred i bilo koju da pritisnem koči samo lijevi točak,pa mi nije jasno šta se sad dešava.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Kolje te onaj dugački cilindar. Probaj se još malo igrati na način koji sam ti napisal pa možda uspije nakon kaj buš uporan.
Ako ne, dugački novi i opet igra živaca dok se pedale ne poslože.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ako dobro koče spojene mislim da to nije do zraka.

Najbolje uzeti obadva kratka cilindra i Zetorov rasporednik.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Danas kad sam isključio prednju vuču i pritisnem obe kočnice vidim da mi samo koči jedan točak a obe su tvrde.
Najvjerovatnije da ću kupiti i novi dugački cilindar.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
A netreba li više da ozračujem?
Ne vjerujem da ima zraka, a ako i ima prvo trebaš dobiti pedalu da zrak izgura van.
pošto koči samo lijeva, a slagal si najvjerojatnije obje strane onda sigurno kod odzračivanja desne imaš slab pritisak. To bi trebal skužiti po mlazu.
Probaj onak kak sam ti napisal. Stisni lijevu i pumpaj desnu. Kad dobiješ i desne imalo odzrači desnu. Opet pumpaj pa kad dobiješ pedale isprepumpaj ih međusobno lijevu, desnu ali ne diži noge s pedala. Kad osjetiš da ti pod nogom nekaj počne kao preskakivati dobit češ obje pedale.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Evo sad sam opet isto uradio i ozračio ali izgleda da nisam te sreće da proradi i desna kočnica, izgleda da ću morati baš kupiti nov cilindar.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Nažalost ja drugog riješenja nemam. To zna zafrkavati i kod novog cilindra ali meni je do sad uvijek uspjelo na način na koji sam i tebi pokušal pomoči.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Hvala tebi Muha na savjetima.Napumpam obe kočnice i budu baš onako dobre i ponadam se e sad su dobre ali pri drugom-trećem pritisku na pedalu ona propadne do kraja,a sigurno sam se oko pola sata s tim zajebavao i vidim da nema ništa od toga,za koji dan ću kupiti nov cilindar i nadam se da će onda valjda biti dobro.
 
Posljednje uređivanje:

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
A da probaš promijeniti gumice u vanjskim cilindrima pošto ovi novi dijelovi baš i nisu bogzna šta dobri. Ja kupio nove cilindre vanjske za4911 prije par godina i jednu stranu jedva odzračil. Prošle godine propuste gumice na cilindru ja to rastavim posložim kako ih vadim tako ih i vratim naravno nove,sastavim ali da bi potegnul ulje ni za boga. Poanta toga je da su na novom cilindru gumice bile krivo posložene.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Hvala tebi Muha na savjetima.Napumpam obe kočnice i budu baš onako dobre i ponadam se e sad su dobre ali pri drugom-trećem pritisku na pedalu ona propadne do kraja,a sigurno sam se oko pola sata s tim zajebavao i vidim da nema ništa od toga,za koji dan ću kupiti nov cilindar i nadam se da će onda valjda biti dobro.
Trebal bi još pogledati po nivou ulja u posudi. Kad imaš obje pedale najvjerovatnije je nivo ulja niži nego kad ih više nema. Ako je tak onda je garant cilindar u banani jer se ulje vrača u posudu.
Mrtvog hoda na pedalama imaš? Pisal si da si štelal ali svejedno pitam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Kak misliš lako? Pa i ovak ju nije teško nogom stisnuti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh