• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

Mata88

Novi član
Tu od
3 Velj 2021
Poruka
3
Nebi trebao da se grije baš toliko, pogledaj hladnjak da nije prljav, valjalo bi ga oprati i izvana i unutra.
Prijašnji vlasnik kaže da je hladnjak promijenjen prije cca 2 godine, ne vidi se da ima smeća u saćama, i ja ga ispuhujem poslije svakog posla tako da ne znam je li u tome problem.
 

mkudric

Novi član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
26
@MUHA Kvačilo mi odvaja. Nisam primijetio probleme da proklizuje ili ne odvaja. Samo taj metalni zvuk. Da se ne bi razletilo pa evo većeg zla. Pokušao sam snimiti. Na prvom videu se bolje čuje a drugi sam probao sa opterećenjem snimiti. Na prvom videu se u jednom trenutku čuje da je prestalo u bilo kojem položaju. Znači, nema pravila kada.


Ta dva izvoda hidraulike su mi i spojena. Trenutno to i koristim sa njegovim dvosmjernim cilindrom. Ručica kraj hidraulike. To sam i mislio da dodam vanjski razvodnik. Ovako nešto.
214213[1].jpg
Ako se stavlja vanjski razvodnik onda se mora maknuti ili zaobići njegov dvosmjerni cilindar. U biti, to mi je i bilo pitanje :)

Mogu ja i ovako raditi ali ako ima mogućnost jednostavnije bi mi bilo da mi je sve spojeno.

 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Možda se samo matica otpustila na kratkoj poluosovini pa dobilo luft na konusnima i zato curi.
To dobro dođe ako prije procuri jer inače obično kotač otpadne....

A kvačilu možda pomogneš kroz rupu, ako ništ drugo za privremeno dok nebu vremena da se odradi kak treba
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,551
Vidjeću maticu jel se otpustila. Kvačilo je nekako dosta nisko i proklizala je lamela baš dobro u trećoj brzini sa ovom roto drljačom kad sam kretao iz mjesta a mislim da nebi smjela klizati u trećoj brzini.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,551
Evo sad pregledao točkove jel imaju lufta, i ustvari lijevi nema nikako lufta dok je desni imao i to dobro a on nije pustio kap ulja a lijevi jest što znači da je sigurno semering propustio. I primjetio sam da ulje za kočnice nestaje iz posude a koči kao lud.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Ako je sreče možda curi na cilindrima pod pedalama,a ako nije nebudu dugo kočile ko lude ;)
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,551
Ne mogu primjetiti da curi na cilindrima ispod pedala, a to se dešava već neko vrijeme da nestaje ulje a uvijek isto koči.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Onda mir Božji dok je tak.
Kad traktor miruje probaj kroz rupe za odzračivanje pogledati jel doboš koji mastan, ili zavuci unutra prst pa probaj jel masno.
Ako ne curi na glavnim cilindrima, ne curi na posudi onda nema kam drugam nego na cilindre u kotačima.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,687
Molim jedan savjet. Jučer sa tanjuračama naletio na jednu grabu, tanjurača poskočila a hidraulika popustila i u vožnji trza. Trebao bih savjete od najjeftinijeg prema skupljima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Kak god pogledaš poklopac hidraulike mora dole.
Možda su samo manžete, možda sigurnosni, a možda je i cilindar pukel.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Radapciger zakopčaj za onaj poklopac u kojem je semering. U pravilu taj lezaj nejde teško van i meni se nije nikad dogodilo da slomim poklopac.
Poneki ide i samo sa dva pajsera.
Ako te strah malo prigrij lezaj brenerom
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,551
Pokušao sam sa dva pajsera ali ne ide, a toliki radapciger nemam. Jedino onda možda da zagrijem ležaj ali ne znam može li mu naštetiti ako ga zagrijem.
I dali je moguće ako je u reduktoru bilo malo više ulja pa je zato semering propustio?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh