• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Jel zna ko u čemu je fazon sa mjenjačima na Urusu traktorima (mislim da se radi o C360), u mom kraju vlada uvjerenje da im mjenjač zna "iskočiti" iz brzine kada je opterećen (npr, vuče nešto uzbrdo ili ide nizbrdo pod teretom). Znam da je u mom selu jedan lik poginuo prije 3 godine tako sa Ursus C360, vozio drva (4-5 kubika) nizbrdo, iskoči iz brzine i prevrne se a nije imao ni kabinu...kazu da nije bio prijatan prizor.

Zeta zanima jedan C360, daje lik uz njeg prikolicu, plug, frezu, korpu itd, sve za 14.500KM, al nas brine taj mjenjač.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Mjenjač hoće iskočiti kad je potrošen. Najbolje probaj svaku brzinu na nekom makadamu gdje ima rupa, vozi ga na manjem gasu, pa nekad dodaj gas pa pusti. Kod mene je takav Ursus sa svim priključcima prodan za 5000€, možda je to taj isti pa ga čovjek preprodaje.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
trebao bih pomoc da netko stavi sliku od bocne kose za velikog ursusa c-360 da vidim kako izgleda trebao bih ju kupit pa da vidim koje sve djelove ima i na sta bi trebao obratit paznju prilikom kupnje da li je smotana i tako to poz........
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ih, mani se bočne kosilice za ursusa.
Imo ja, živo zlo, nemože stat remenica veličine imt-ovih, bar na mog, nego manja, pa moraš kosit na većem gasu. Pa pukne ovo, pa ono, pa stari zapne tam, ja vam, ode zub, najgore je bilo kad sam ga nabio u panj, nebi ga bog izčupo.., izvlači kosu za oštrenje, pa remenje, španer dok nismo stavili drukčiji nije išlo, pa 100 pizdarija, i na kraju kad štopa na krtinama, ili uhvatiš pokošeno, il je velika trava pa nevidiš kuda si prošo, spor hidraulik pa dok on digne, a ni spuštanje mu neide brzo jer je malo opterećenje pa smo stavljali na poluge neku masivnu polugu za vuču prikolice kad je to gov*o na traktoru jer onda donja poteznica smeta...

Prodana za 100eura, nikad sretniji nisam bio, presto pit i psovat, skoro pa bih dao i 100e sam da ju netko odnese..
Po toj cijeni sam prodo i za 539 bočnu, dobio s traktorom, nije bila u ekstra stanju, nismo ju ni probali bilo mi malo i krivo al neće stari to u dvorištu..

Smotana nesmije bit, provjeri greben, luft na bolcnima grebena, ono gdje se štela nagib, ak ima lufta onda u transportu klatara, remenica nesmije bacat, ležaj, cigančicu ili ti radilicu lako promijeniš i nemoj stavit metalnu, jer onda puca kosa a ne ona, zubi, kosa, pogledaj kako kosa leži, ak probaš vidi jel se grije da ju nije baja stegnio pa leži odlično a nakon sat vremena nema klizača, il ju probaj izvuć.. Onak, jeb ga, gledaš sve..
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
da li postoji kosa za ursusa za stariji tip i za noviji tip ursusa naravno pitam za ursuse c-355 i 360 ?? znaci da li postoji razlika u kosama i cuo sam da postoji kosa za ursusa plava 23 zuba i stoji na sredini traktora a ne kao ova siva dubrava sa desne strane...inace koliko znam kose postoje 18 20 i 22 zuba a nisam nikad cuo da postoje sa 23???
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
pukao mi je onaj pipak na clindru za odzracivanje kocnica i sad sam rastavio 1/4 traktora da dodem do cilindra sad me zanima da li trebam ispustit ulje u hidraulici da bi promijenio onaj semening koji je do onih zpcanika u hidraulici???da li ce curit ulje???u onu komoru di je pakna za rucnu rijec je o C-360 ursusu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Hočeš reči poklopac diferencijala?
Moraš ispustiti ulje.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
opet problem mjenjao sam sat na ursusu onaj koji pokazuje temperaturu i pritisak kompresora i sve mi dobro radi samo mi stalno svijetli kontrolka od akumulatora sad dali sam ja sta krivo spojio mislim da nisam jel isao sam i zamjenit na toj zaruljici zice i opet svijetli sad neznam jel je do dinama ili nesta sam stvarno krivo spojio
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
bornakutina kaže:
opet problem mjenjao sam sat na ursusu onaj koji pokazuje temperaturu i pritisak kompresora i sve mi dobro radi samo mi stalno svijetli kontrolka od akumulatora sad dali sam ja sta krivo spojio mislim da nisam jel isao sam i zamjenit na toj zaruljici zice i opet svijetli sad neznam jel je do dinama ili nesta sam stvarno krivo spojio

Si provjerio napon sa voltmetrom???
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Si provjerio napon sa voltmetrom???[/quote]
otisao regler sad bude dobil alternator
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
bornakutina kaže:
Si provjerio napon sa voltmetrom???
otisao regler sad bude dobil alternator[/quote]

tak sam si i neke računal ;) , zate sam i pital dali si provjeril napon :D
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
promjenio sam lijevi cilindric i stavio nove pakne i isao sam se malo prevest sa traktorom pa sam skuzio da mi smrde te nove pakne i griju se sad jel to su jos nove pa se nisu razradile ili kaj traktor u leru mogu gurat tako da cilindric ne drzi ono kao da je zablokirao a i rucna je otegnuta ona nije sad neznam strah me da ih ne spalim....
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Pakne ne smiju da smrde- Digni traktor na dizalicu i probaj točak rukom vrtiti, ne msmije nigdje da zapinje. Jesul ti kočnice dobro ozračene?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
pa neznam jel su dobro ozracene budem sutra ga digao pa cu probat a da li se moze stelat na onom sarafu na onom cilindru od papucice hod kocnice znaci modza mi kocnica odma lovi ili neznam uglavnom koci dobro ocito i previse znaci vidio sam da na papucici ima onaj neki saraf sad me zanima kaj s tim stelam to je kod gl cilindrica
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Znam koji je šaraf, s njim šteluješ samo slobodni hod papaučice kočnice.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Prvo ozrači kočnice, najvjerovatnije zbog zraka u cijevima ti ne vrati pakne. Postupak za ozračivanje znaš? Odvrni šaraf za ozračivanje, stisni kočnicu, zavrni šaraf, pa tako redom dok ne iziđe sav zrak. To je moj savjet, ali valjda ima netko tko se bolje razumije neka ti objasni.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
POstupak odzračivanja koji ti je objasnil Bosonoga nije dobar.

Napumpaj pedalu i drži stisnutu i onda otpusti odzračnik stegni pa opet pumpaj do tvrdoga i tako nekoliko puta dok ne izađe zrak. Pedale nek budu spojene.
Nego daj ti meni reci kaj si sve mijenjal osim cilindra u kotaču?
 
Na vrh