• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ja sam učio od drugih- starijih ovaj postupak ozračivanja što sam gore naveo. I meni radi sasvim dobro. Ali uvijek ima netko pametni i iskusni, te ću sledeći put poslušat muhanicar-ov savjet pa ćemo vidjeti što će da ispane.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Treba sve da se proba pa ćemo da vidimo. Moj pustupak ide ovom logikom:eek:dvrneš ventil za ozračivanje, stisneš kočnicu zrak ide vani, zavrneš ventil- ne možež povući zrak natrag, pustiš kočnicu te se povlači ulje iz posude s uljem na glavni cilindar te tako ponavljaš dok ne istjeraš sav zrak iz koćionog sustava.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Sve to stoji ali kad napumpaš pedalu sabiješ veču količinu zraka i prije si gotov ;)
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Da, samo trebaš da paziš kad odvrćeš ventil. Pošto se stvori veliki pritisak da ti facu ne zaprska.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Koju facu?
Na odzračnik se metne plastično prozirno crijevo u posudu.
1 vidiš dali još ima zraka.
2 ne zamastiš pakne.
3 ne zagađuješ okolinu.
4 šparaš uka ulje.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
znaci vi mislite da nisu ozraceni i da ima jos zraka ajd budem probao da inace sam stavio crijevo na onaj za ozracivanje ajd probat cu pa javima a kako bi mogao desni kotac odzračit tu stranu nisam ni uspio ozracit kad je onajventil zahrdjao jel bi tu stranu mogao na lajtungu na cilindricu mozda bi njega uspio odsarafit?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Nego daj ti meni reci kaj si sve mijenjal osim cilindra u kotaču?[/quote]


sta sam mjenjao pa pukao mi je onaj bipak za ozracivanje pa sam kupio sve pakne cilindric one gumice semering jedino nisam mjenjao pakne od rucne one su mi jos dobre ali to sam radio samo na lijevoj strani desnu nisam mjenjao nista tako da bi i desnu trebao ozracit jel mi ta kocnica lovi pri samom kraju....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Ovaj Muhaničarev postupak je točan, samo jedna mala napomena: crijevo u posudi mora biti uronjeno u tekućinu, da ne povlači zrak kad dođeš do kraja hoda pedale a nisi stegnul odzračnik.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Na lajtungu nebuš ništ odzračil jer je niži od udzračnika. A teško da ga buš i odšarafil tj prije se bu lajtung namotal zato pazi da nebuš i drugu stranu otvaral ;)
Probaj ga malo zgrijati ako imaš brener a ako nemaš našpricaj s nečim i malo ga potuči sa čekićem možda buš imal sreče.
A opruge koje vračaju pakne su bile čitave?
Pojas ručne ti je sigurno dobro sjel tj dali se da pomaknuti sa rukom kad je ručna otpuštena?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
muhanicar kaže:
Na lajtungu nebuš ništ odzračil jer je niži od udzračnika. A teško da ga buš i odšarafil tj prije se bu lajtung namotal zato pazi da nebuš i drugu stranu otvaral ;)
Probaj ga malo zgrijati ako imaš brener a ako nemaš našpricaj s nečim i malo ga potuči sa čekićem možda buš imal sreče.
A opruge koje vračaju pakne su bile čitave?
Pojas ručne ti je sigurno dobro sjel tj dali se da pomaknuti sa rukom kad je ručna otpuštena?


je rucna je ok ona se ne grije da i federe sam kupio nove zamjenio sam ih oba..ok necu ni dirat drugu stranu samo cu ovu ozracit pa cemo vidjet
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Neznam baš da je do zraka ali probaj.
Ako si siguran da ručna ne šteka ili nisi pazio pa su ti se otkapčili federi ili cilindar nevalja pošto je samoštelajuči.
Dali si podmazal bolcne koji drže pakne?
I da ne zaboravim lufta na pedalama na glavnim cilindrima mora biti podjednako i prvo to poštelaj ako nema.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
muhanicar kaže:
Neznam baš da je do zraka ali probaj.
Ako si siguran da ručna ne šteka ili nisi pazio pa su ti se otkapčili federi ili cilindar nevalja pošto je samoštelajuči.
Dali si podmazal bolcne koji drže pakne?
I da ne zaboravim lufta na pedalama na glavnim cilindrima mora biti podjednako i prvo to poštelaj ako nema.


bolcne sam podmazao a jebiga pa kupil sam novi cilindric kak da znam jel dobar ili nije pa valjda je dobar ali to bi strugalo da su se pakne odljepile ili tak nesta ovo nista se necuje da struze i blokiral bi kotac ali to ti pricam luft na pedalama nije jednak ova strana koju smo radili lovi malo prije sredine a ova desna prikraju znaci kak da sad to postelam ????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Cilindra imaš različitih proizvođača pa zato pitam.
Mi se za pedale nismo skužili. Ti trebaš poštelati mrtvi hod tj da ima praznog hoda prije nego onaj bolcnič koji gura glavni kočioni cilindar ima lufta. Pogledaj ispod pedala na bolcniču ti je matica obično ključ 13 nju otpustiš i poštelaš mrtvi hod pa ju kontra stegneš.

To kaj je jedna pedala niža od druge dok su razdvojene nemožeš poštelati. To regulira ventil koji se nalazi u lijevom kočionom cilindru i on je malo dulji.
Ako koče kotači dok su pedale razdvojene tj posebno lijevi a posebno desni sa visinom pedale se nemoj zamarati.
Poštelaj mrtvi hod na pedalama svaku posebno, odzrači kočnice tako da pedale budu spojene, raspusti ručnu da možeš pojas pomakivati rukom i probaj. Ako se i dalje grije doboš nekaj unutra nisi dobro sastavil.
 
D

domi

Guest
zrine892 kaže:
jesu...samo ovi jači zahtjevaju malo više pažnju...

kako to misliš "više pažnje"
 
D

domi

Guest
Čugi kaže:
Koliko ja znam U.R.S.U.S. nije nikakav kratica, nego se traktori, t.j. fabrika upravo tako zove-MEDVJED!

E A ZAŠTO SU OVI 1634 TAKO JEFTINI.....ZBOG POTROŠNJE ILI NEKE DRUGE MANE....
Ajd još jednom citiraj bezveze post ili piši velikim slovima
marko93
 
H

hodosencan

Guest
da li zna možda netko kolliko ursus 335 može podići na hidrulik
hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh