• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursusi

  • Temu pokrenuo URSUS > LIVE LEGEND
  • Datum prvog posta
U

URSUS > LIVE LEGEND

Guest
Dobar dan..zanima me zna li netko kolko tona ursus C-335 može povući..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
mozes li biti malo konkretniji koji ursus u kojoj situaciji

totalno nedefinisano pitanje si postavio i ne ocekuj odgovor
 
Z

zrine892

Guest
URSUS > LIVE LEGEND kaže:
Dobar dan..zanima me zna li netko kolko tona ursus C-335 može povući..


nikoliko nemoze povuci....
 

IKO

Član
Tu od
20 Stu 2007
Poruka
52
Ako je traktor u dobrom stanju uz uzbrdicu od 15 stupnjeva na tvrdoj podlozi vući će 5 tona.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
zrine892 kaže:
URSUS > LIVE LEGEND kaže:
Dobar dan..zanima me zna li netko kolko tona ursus C-335 može povući..


nikoliko nemoze povuci....


A jel nije bobo reko da ima jaku vučnu silu, jel je skoro tonu teži od 539
 
N

ND110

Guest
Ursus 355 na uzbrdici od 11% može povuči oko četiri tone ako je suh asvalt i da nemora u brijegu stati zbog loših brenzi gledaj kako češ skočiti dolje.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
ND110 kaže:
Ursus 355 na uzbrdici od 11% može povuči oko četiri tone ako je suh asvalt i da nemora u brijegu stati zbog loših brenzi gledaj kako češ skočiti dolje.

Ne bih se složio s ovim o lošim kočnicama koje su hidrauličke i imaju redukciju u čizmam, pa moj koči kao auto... I ima odvojen sistem ručne kočnice koja je mehanička...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,581
Foto882.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Koja pila!!!! Jel to neki noviji ili je prednja maska stavita nova?
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
nije noviji ovaj ti je 1634 god. :lol:
Marko355 kaže:
Koja pila!!!! Jel to neki noviji ili je prednja maska stavita nova?
 
J

jokapz

Guest
svašta... ;)
To je nova serija Ursusa 1634 al je več i dosta ostarila!! To je traktor sa Požeškog kapedoma čuo sam da su imali dosta problema s njim al nije ni čudo kak se tam tera... Mrcina od traktora!!! ;) ;)
 
B

Bobo

Guest
Jao, da problema... na KP domu ga teraju ko neslani...

Kad je kupljen u osjeku, dogovoreno je da ce ga decki voziti do Pozege... Stali u Nasicama na pice i traktor osto u 3. brzini zaglavljen... Ko ga sisa, teraj u Pozegu kad smo na pol puta, ko ce se sad vracat do Osjeka...

Doso majstor, otvorio jedan dekl mjenjaca, izvuko neku osovinu iz mjenjaca stavi ju na stol i uzme metar u ruku... svakih nekoliko oznaci osovinu, pa ju malo zakrene pa ju opet oznaci i tako na 3-4 mjesta. Majstori s KP doma gledali u cudi sto ovaj radi... Na svako oznaceno mjesto na osovini je aparatom za varenje navario male kvrzice, malo obrusio i vratio osovinu unutra sastavio i teraj ko da se nista nije dogodilo...

To se cesto ponavljalo, pa ga vise nisu zvali, nego sami taj kvar rjesavaju kad se dogodi...

Ima o ovom traktoru dosta prica, al sve u svemu kako ga teraju i koliko sofera promjeni, traktor se pokazao kao ODLICAN izbor...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Od mog kolege je 1234, 120 ks, nema baš dobrih riječi o tom traktoru... A znam da on uredno održava svoje strojeve...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Pa kad ih konstantno jebu neke sitnice koje se popnu čovjeku na vrh glave. Evo recimo meni je onaj problem s trubama, popuštaju se konstantno, u oranju ih moram obavezno popodne zatezat, nije neki poso cca 1minuta, ali.....

Treba promijenit vijke i podložne pločice koje kao da su od papira...

Za sada se šljaka ok, bilo hidraulik blokirao i isto banalan kvar (0 kn), s obzirom na cijenu kad je kupljen novi, nema se što reći (koštao je manje nego 539)...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Kolega nije baš imao sitne kvarove, 2-3 puta su mjenjali multi power, jednom je zdrobio neku od brzina i otišli suležaji na snopu, ležaji na zadnjim kotačima. Hidraulik je dosta slab, podrhtava pod teškim plugom, nekoliko puta su mjenjali manđetu, nisu skupi popravci, ali treba puno šarafati. Ove jeseni je zaribao motor razloga, još ni dan danas nije mu jasno zašto, a ima oko 6000 rh, 99.g.
Vozio sam ga u rotodrljanju, jako je spor na kardanu, i nema 1000 o/min, i što me začudilo nema sinhroniziran mjenjač...
Al kaže da svejedno je zadovljan s njim, jer koliko para, toliko muzike ;)

Eto toliko, ako se još čega sjetim, napisat ću...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Pogledajte malo na youtube, poljaci nejviše imaju 360, 330/335, i one velike. Kod njih se slabo di nađe nešta iz SDF, koji JD i tkao nešta...večina Ursusi i Zetori!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Marko355 kaže:
Pogledajte malo na youtube, poljaci nejviše imaju 360, 330/335, i one velike. Kod njih se slabo di nađe nešta iz SDF, koji JD i tkao nešta...večina Ursusi i Zetori!
Koju si glupost sad rekao...
Normalno da imaju te kad se kod njih proizvode i tamo se prodaju,,
Kod nas je poznat SDF,JD,MF kao tamo Ursus ili Zetor...
 
Na vrh