• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzel

R

Ratarko

Guest
Neki čudan MF :mrgreen:

Model 240S 115.773 kn košta a model 290 ima cijenu od 179.573 kn.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Tuski. Zakaj čudni? Vjerojatno je kvalitetniji od IMT-a (današnjih).
 
B

Bobo

Guest
ZJ kaže:
Tuski. Zakaj čudni? Vjerojatno je kvalitetniji od IMT-a (današnjih).

Cujte, kako je Ratarko bio dobra dusa i poslikao i onaj IMT 577, koji kosta 167 000Kn koji ima 10Ks manje i recimo istu opremu...

Ne znam da li MF ima grijanje kabine (cini se da nema) no vjerujem da je kabina vrlo dobro izolirana, tako da nema problema za to. Reci cemo da su jednaki, jer je MF jaci.

MF kosta na sajmu 180 000Kn za 13 000 Vise ,IMT ne bih niti gledao, pogotovo kad znam da 577 boluje na prednju vucu... Pitaj boga kakav je ovaj MF, ali ja tvrdim da je od IMT-a bar duplo bolji.
 
K

krx pozega

Guest
Taj mf je odličan jer je rađen po licenci mf 290 ili koji je već ono bio koji se pokazao veoma dobar a mislim da ga ima netko sa foruma...znači to je dobar i provjeren traktor sa engleskim motorom što nije slučaj bio kod IMT prilikom njihovog koliko toliko uspješnog kopiranja u njihovom slučaju motora...prolaze ferac i 558....apsolutno se slažem sa Bobom da je ovo tursko čudo nekoliko puta bolje od IMT iz svih generacije pa da malo i zapalim i od svih JD motora u ovim ili onim imtejcima jer ono su ipak bili zlatni dani MF-a... ;) 8) :D
 
B

branko

Guest
krx pozega kaže:
Taj mf je odličan jer je rađen po licenci mf 290 ili koji je već ono bio koji se pokazao veoma dobar a mislim da ga ima netko sa foruma...znači to je dobar i provjeren traktor sa engleskim motorom što nije slučaj bio kod IMT prilikom njihovog koliko toliko uspješnog kopiranja u njihovom slučaju motora...prolaze ferac i 558....apsolutno se slažem sa Bobom da je ovo tursko čudo nekoliko puta bolje od IMT iz svih generacije pa da malo i zapalim i od svih JD motora u ovim ili onim imtejcima jer ono su ipak bili zlatni dani MF-a... ;) 8) :D


nije radjen po licenci mf-a vec uzel radi traktore za mf i to vecinom te low price osim te serije rade jos i 4xx seriju a nesto su radili 54xx i 64xx serije samo neznam tocno koje modele. evo ti serije 4xx Obrisan neispravan link. dok npr. cararo radi za njih Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ujak ima ursusa koji je rađen na tu licencu od MF,Što se motora tiče super dobar i nije veliki potrošač odnosno dobro je sve što je došlo iz MF a ovo ostalo što su na njega stavljali poljaci :evil: :roll: Onom koji ga je sastavljao i projektirao u Poljskoj upučeno je raznoraznih psovki kojima nema broja :lol: :lol:
Gledali smo taj MF i dobar je ,odnosno nije,, nabacano,, na motor svega
 
P

Picek

Guest
branko kaže:
nije radjen po licenci mf-a vec uzel radi traktore za mf i to vecinom te low price osim te serije rade jos i 4xx seriju a nesto su radili 54xx i 64xx serije samo neznam tocno koje modele. evo ti serije 4xx Obrisan neispravan link. dok npr. cararo radi za njih Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
upravo tako, traktori koji su rađeni po licenci nesmiju koristiti ime proizvođača od koga su kupili licencu..
dakle da nije "pravi" MF nebi gore smjelo pisati MF...
druga stvar što je "turčin", ali to je tamo tvornica u kojoj MF ima udjel (ne znam dali i 100% vlasništvo)..

taj 240 S što je bio na sajmu je prodan, trenutno je u našem centru u Bizovcu gdje čeka da kupac uplati nofce i onda ga se preuzme..
simpatičan traktoričić, ima čak i radio u sebi...
 
B

Bobo

Guest
Steta sto nema detaljnijih slika tih traktora...

Jedan covijek ovdje se nesto interesira za taj 240S...
 
B

branko

Guest
Picek kaže:
upravo tako, traktori koji su rađeni po licenci nesmiju koristiti ime proizvođača od koga su kupili licencu..
dakle da nije "pravi" MF nebi gore smjelo pisati MF...
druga stvar što je "turčin", ali to je tamo tvornica u kojoj MF ima udjel (ne znam dali i 100% vlasništvo)..

taj 240 S što je bio na sajmu je prodan, trenutno je u našem centru u Bizovcu gdje čeka da kupac uplati nofce i onda ga se preuzme..
simpatičan traktoričić, ima čak i radio u sebi...


bila je jednom rasprava na fp-u o nekom 4xx modelu i svabe ih hvale da su bolji od ovih koje radi cararo, negdje imam prodajne prospekte za austrijsko trziste ali ih nisam pospremio kak spada. kad mi dodju pod ruku skenirat cu ih pa ih postam. ta serija je jos ljepsa od ove (noviji su ) jedino su im i cijene nesto vise.
 
P

paor

Guest
iako je to u biti dobar traktor (ja imam 294), za te nofce (25000€) ga nikad ne bih uzeo:
zastarjeli dizajn i skučena neergonomska kabina su najviše što me smeta, a pogotovo što se u toj vrijednosti može kupiti Case, Lamborgini, Same... iste snage (čak i jači)...
 
Z

zrine892

Guest
obadva prije prolazi nego IMT-e,,,krasni su...nisu loši...ja mislim da je to orginal masey jer samo prave starije modele...
 
B

branko

Guest
evo obecanih skenova prospekata za mf 420-4 i 410-2

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
jel ima ko slike ovog mf-a 240s iz uzel-a mene zanima zvao sam sad je cjena 119500kn izgleda da je poskupio ili je ono 115000 bilo sajamski popust imal ko kakva iskustva s tim traktorom

sad se pojavio i pakistanski model kod jurval-a mf 240 bez kabine i serva je 62000kn+pdv a mf 260 je 71500 + pdv isto bez kabine mislim da ima i reklama u agro glasu
 
L

Lamborghini R2

Guest
Sada je omogućen i uzoz u
Hrvatsku traktora iz Uzelove tvornice serije Phantom sa 105.
i cijenom od oko 30000€+(pdv)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
krki kaže:
mf 240 s kolka je cjena bez kabine jel ko zna

Uzelov (turski) ni ne prodaju bez kabine i podesivih poteznica i sto ti ja znam cega i kosta, napamet govorim, nekih 100.000 bez pdv-a. Jurval prodaje pakistanske Millat MF240 i sada na Gudovcu im je bila istaknuta cijena od 71.000 plus PDV. Traktor bez icega, samo sa roll-barom. Vrlo zanimljiva cjenovna politika. Prvo su pred jedno mjesec dana pustili reklamu sa cijenom od 59.000+PDV. Nazvao sam jedno tjedan dana kasnije i rekli su mi cijenu od 63.000+PDV. Kad sam priupitao sto je sa cijenom od 59.000 odgovoreno mi je da je to bila samo promotivna ponuda. I onda kad sam ih nasao na Gudovcu neugodno sam se iznenadio sa cijenom od 71.000+PDV za traktor sa mehanickim volanom i bez ikakave opreme (cak nit sa onom smjesnom plasticnom "nadstresnicom" koja se nadoplacuje). Vrlo zanimljivo da je tamo bilo parkirano jedno 4-5 istih Millat MF240 traktora.
Gospodja koja je tamo valjda cuvala stolicu ni nakon sto me je vidjela da se detaljno interesiram za traktor nije se udostojila da mi se obrati ili da mi, nedaj boze, gurne u ruku kakav prospekt.

Posebna je prica kabina. Na pitanje jeli imaju kabine odgovoreno mi je, onako vrlo nezainteresirano, da mogu cekati na kabinu iz Njemacke po nevjerojatnih 18.000 kn (25% vrijednosti traktora !!!) ili malo vise cekati na kabinu iz Bosne po 10.000 kn. (Koja usput, jos nije napravljena ni kao prototip jer je drukcija nego za Uzelov MF240. Pouzdano znam. I kosta u maloprodaji u Bosni 750 Eura sa pdv-om, odnosno 5.500,00 kn) Bas i nije neka ponuda da neodredjeno vrijeme cekas na nesto sto jos ne postoji i jos da ti se to masno naplati.

Detaljno sam pregledao zavrsnu obradu i dojam je da nije ni blizu onoj Uzelovoj, definitivno nije po MF standardima. (tockasti neofarbani dijelovi motora, na kablovima se vide ostaci izolirbanda !!! kojima su lijepili kontakte prije farbanja, kablovi vise jer su stedjeli na vezicama, varovi su kao da sam ja vario itd). Ovaj izolirband me bas zacudio. Ja sam mislio da se motor farba prije spajanja kablova, ali sad vidim da to nije slucaj.
Takve stvari nisam vidio niti na Uzel MF240 niti na IMT539.

Istina, na bloku motora pise Perkins pa je za vjerovati da su, ako nista drugo, koristili perkinsove kalupe za lijevanje.
 
L

Lamborghini R2

Guest
MF 240S "WD (uzel)-bez kabine,sa zštitnim lukom-109146kn-14850€
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Lamborghini R2 kaže:
MF 240S "WD (uzel)-bez kabine,sa zštitnim lukom-109146kn-14850€
Sa PDV-om?
 

Najnoviji postovi

Na vrh