• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj divljači?

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Pozdrav svima,kao sto vidite novi sam na forumu,imam 22 godien i interesira me uzgoj divljači...za početak jedino sto imam je 3ha livade,eventualno mogucnost je prosiriti i na sikaru koje ima oko 10ha...da se ne zaletim prejako,zanima me da li mogu dici kakav kredit za tu namjenu sa nekim pocekom,posto vec imam kredit za auto,da sebe dodatno financijski ne opterecujem...htio bih uzgajati(iako vec doma imam fazane,prepelice i trčke) navedene vrste ali u večim količinama...naravno za prodaju lovačkim drustvima,za treniranje pasa ili pak hotelima,restoranima...cura se zainteresiala za uzgoj divljeg zeca,znam da je lani postojala subvencija za zeca pod uvjetom da sa 20% sudjelujem ja,a 80% dodjeljuje drzava..sto se pernate divljači tice,za prepelicu,fazana i jarebicu mislim da je poticaj 6kn po kljunu pod uvjetom da ih se proizvede vise od 1000komada...sad me zanima,posto nebih otvarao obrt vec obiteljsko gospodarstvo,ili poloprivredno,ali me interesira jer sijao bih kuruz i jecam ili nesto slicno tako da odmah imam i hranu za divljač,da li drzava potice tako nesto u smislu "razvoj ruralnog podrucja" ili tako nesto,te me interesira da li netko je u slicnoj situaciji?
zaposlen sma u drzavnoj firmi,te me zanima da li sam mozda zbog toga nekim djelom zakinut sto se poticaja tice ili necega ako se ne bavim iskljucivo poljoprivredom?

zahvaljujem...

ps.jos imam pitanja za neke traktore i tako,ali neznam da li da otvaram posebnu temu ili mogu sve trpat ovdje?

LP,
Velimir
 
B

Bobo

Guest
komer kaže:
...

ps.jos imam pitanja za neke traktore i tako,ali neznam da li da otvaram posebnu temu ili mogu sve trpat ovdje?

LP,
Velimir


Za traktore pitaj u za to predvidjenoj temi...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
komer kaže:
...

ps.jos imam pitanja za neke traktore i tako,ali neznam da li da otvaram posebnu temu ili mogu sve trpat ovdje?

LP,
Velimir


Za traktore pitaj u za to predvidjenoj temi...

A i za pitanja vezana za OPG, poticaje itd vec ima dosta rasprava i raspravica, a narocito u grupi
Početna ‹ OSTALO ‹ FINANCIJE, PROPISI, JAVNI NATJECAJI I SLIČNO
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
moj prijatelj ima uzgoj divljeg zeca..kaže da je to jako skupo, mislm da je rekao da samo kavez košta 1.000 kuna. ideja nije loša...mislim da je bio i u jednom broju Lovačkog vjesnika.... kad podvučeš crtu-dobit je jako dobra, samo jaka je konkurencija, a i pernata divljač(pogotovo fazanska) lako oboljeva od raznih bolesti,,,za jednu noć ti cijelo jato može oboliti i crknuti...malo rizično.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
fazan gotovo da i nije konkurentan,iz toga razloga sto je ponuda dobra,mozda jedina olakotna stvar je da kod mene u okolici 100-tinjak km nema fazanerije,a 25 LU oko mene...ja bih imao fazane naravno,ali ipak bi se vise bazirao na trčke,jarebice kamenjarke i eventualno prepelice...divlji zec je fenomenalan,cijenu koju dostize je 800-.tinjak kn,raspolodni muzjak oko 150€...kavez je najmanji problem...ima dosta dobra studija o uzgoju zeca...i poticaj je sasvim sobar,do max 300.000kn uz uvijet barem 25% financiranja iz vlastitih sredstava...samo ako bi uzgajao zeca to bih doam napravio pogon ua uzgoj...zecevi su dosta osjetljivi,usidio bih se reci i velik mortalitet mladuncadi itd...fazane imam doma i preventivno ih cijepim protiv raznoraznih bolesti,ugibanja nisam imao,zasada....uglavnom koristim prirodne preparate za cijepljenje,tako da ne tretiram ptice sa raznoraznim lijekovima....
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
što se tiče kamenjarke za uzgoj...ako je uspiješ uzgojiti u zatočeništvu, biti ćeš prvi kojem je to uspijelo.......što si po struci i koliko imaš fazana kod kuće
malo obiđi postojeće fazanerije pa da vidiš kakva su njihova iskustva i koji su najčešći problemi, a vjeruj mi ima ih sigurno. po struci sam šumarski tehničar, te apsolvent lovastva i zaštite prirode, tako da znam nešto o divljači i njenom uzgoju...i naravno aktivni lovac već punih 7 godina.
divljač je jako zajeb... za uzgojiti... ali ako se ti vidiš u tome želim ti puno sreće i uspjeha
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
ja sam apsolvent zastite na radu,te tehničar za računalstvo:)
nema nikakve veze sa zivotinjama,ali eto,nekako sam se nasao u tome...sto se kamenjarke tice,iskreno nemam iskustva s njom,makar se uglavnom spomnije kao vrsta za pocetnike,dok je trčka itekako teška za uzgoj...ono sto ja nisam znao a sada znam je ishrana tih malih pilica....oni su dosta ovisni o hrani zivotinjskog porijetla...kako crve brasnare nisam uspio uzgojiti niti nabaviti,morao sam malo improviirati tak oda sam uzeo kantu i trazio po polju mravinjake i odvalio komad mravinjaka i bacio kod mladih trčki...samo nazalost prekasno sam dobio taj savjet,maltene dok mi je pol legla uginulo...sto se kamenjarki tice ja bi probao s njima,samo neznam gdje bi ih se moglo nabaviti?barem za pocetak da krenem sa 2-3 para....
nazalost niti u jednim poslu nema sigurne zarade,makar meni zarada nije primarna o uzgoja divljaci,vise to radim iz ljubavi ,ali ako se vec pruzi kakva prilika za unovcit taj hobi,nebi se zalio...
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Pozdrav komer!
Drago mi je da ima jos onih koji uz racunala vole i zivotinje. :D
Ja sam isto jedan od entuzijasta koji uz primarni posao zelim uzivati i u radu na zemlji...ovdje su mi neki forumasi pomogli oko sjetve kukuruza i ispalo je ok...imao sam srece sa dobrom godinom :mrgreen:
sada kada ih pocnem daviti sa sjetvom jecma...nadrljali su :mrgreen:
i mene zanima uzgoj divljaci...za sada prepelica i fazana.Spominjao si poticaj za prepelice i fazane.Zanima me kolika je potrebno imati prepelica da bi se mogla dobiti ta sredstva od drzave...dakle poticaj.Naveo si da se treba proizvesti 1000 kom(cega?)...tovnih prepelica ili jaja ili kombinacija svega toga...molim te ako imas neki link ili informaciju o tim brojevima..
Ja se trenutno educiram o OPG-u jer moram to otvoriti za pocetak neke proizvodnje..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
pozz,zasada zagrebacka zupanija daje poticaje za uzgoj prepelice,fazana i trčke ako se ne varam,sad nemogu naci tocni link,ali negdje na stranici ministarstva poljoprivrede se moze naci,ili na stranici zagrebacke zupanije,6 kuna je poticaj po komadu prodane divljaci,pod uvijetom da ih moras prodati 1000komada,sad 1000 prepelica,1000 fazana ,sumnjam da ukupno....prepelice i fazansi tu ti relativno laki za uzgoj,za razliku od trčki...ja ti imama trčke,japanske i virđinijske prepelice,fazane,divlje patke...ako te zanima sta vezano uz uzgoj slobodno pitaj...tu smo da si pomazemo!ja isto moram otvoriti opg kako bih mogao napredovati malo bolje:)
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Nisam iz zagrebacke...znaci moram pitati negdje...gdje?zupanija?grad.poglavarstvo?
inace..imam vec japanske prepelice...no to je bilo vise za sebe i nesto malo za trziste...zanimaju me sada fazani.
Imam vec nekoliko vrsta peradi i odlicne uvjete za smjestaj.
imao sam vec ideje i prije,ali nikako naci vremena...previse obaveza...npr.nogomet i sl. :mrgreen:
Dakle,moram prodati 1000kom prepelica unutar godine dana da bi ostvario poticaj?I naravno moram imati racun da sam to zaista prodao zar ne?Da li postoji oblik poticaja za drzanje maticnog jata?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
kolko sada znam moras bit u zagrebackoj da bi ostvario poticaj,naravno moras izdati racun te dokazati da si ih zaista prodao...poticaj za drzanje maticnoj jata neznam da li postoji...jedino sto mozes izvuci su kapitalna ulaganja u poljoprivredi koaj iznose 40% na iznos potrosen za poljoprivredu bez pdva i ako si u sustavu pdva dobis povrat poreza....kapitalna bi ti usla u izbor za adapotaciju,izgradnju i opremu u poljoprivredi...
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
jesi ti kad bio u lovu na fazane? ima ih u lovištu kod Čića a bome i kod Nedeljaneca i Varaždina,,i to baš takve boje....

jesi to ti otvorio fazaneriju?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
u lovu na fazane nisam bio,nisam lovac,fazaneriju nisma otvorio,ali imam doma nesto malo fazana!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
vjerujem da hoce,lovci mi uglavnom izlaze u susret i sada s njima rijesavam izjave da ce otkupljivat divljač od mene,tako da ce mi to pomoci kod dobivanja kredita,i naravno otkupa proizvedene divljači!
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
probaj se čuti sa kojim županijskim lovačkim savezom, oni bi ti možda mogli dati izjave za otkup fazana.. ako meni bude trebalo ja ti se javim. Mi godišnje od svoje Županije dobijemo oko 180 komada fazana...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
cuo sam se s njima,naime da li su mi mail da posaljem izjavu,ali nakon 3 dana mi se mail kao vrati oda je krivo odrediste...tako da se moram s njima ponovno cuti!

edit: u svakom slucaju,ako ste kao lovacko drustvo voljni mi dati izjavi,slobodno me kontaktiraj tu na forumu,mog ti na pm dat i mail i broj moba!
 
Na vrh