• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj goveda u sustavu KRAVA-TELE

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Bar u današnje vrijeme kada krave postaju egzotične životinje na selu nije problem prodati tele. Nije ni bika, samo je stvar cijene.
 

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
151
evo i mene interesira takav sustav samo jedno ne kužim 8pošto sam novi ovome a mi kad doma imamo tele ga gojimo i onda u klaonicu ali kako nači kada imam više komada tj junaca kome da ih prodam mesaru otkuplijavaču ili kak men prvenstveno interesira dali je teško nači kupca za junce

U našem kraju je još uvjek lako.
 

rawbau

Novi član
Tu od
12 Kol 2011
Poruka
11
hvala na odgovorima , nego me interesira dali ima di za kupiti belgian blue junice i sta mislite o držanju tog , meni je jako interesantno a i volim tu pasminu
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
hvala na odgovorima , nego me interesira dali ima di za kupiti belgian blue junice i sta mislite o držanju tog , meni je jako interesantno a i volim tu pasminu

ima u rumunjskoj ali se vode kao ostali križanci i dosta su teška telenja kod te pasmine u šistoj krvi
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Za boškarine sigurno neće ukinut poticaj, jer je autohtona pasmina.
 
P

Provokator

Guest
A koliki je poticaj po grlu i po kravi s teletom? Koliko treba grla imat za ostvarivanje poticaja? 0.8 ha za ispasu 0.5 ha za sadnju po grlu, jel to istina?
Unaprijed hvala!
 

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
151
A koliki je poticaj po grlu i po kravi s teletom? Koliko treba grla imat za ostvarivanje poticaja? 0.8 ha za ispasu 0.5 ha za sadnju po grlu, jel to istina?
Unaprijed hvala!

0,5 grla po hektru
tj. ako želiš cjelu kravu trebaju ti 2ha za pašu, to je minimum.
4 je maksimum.
To je bilo lani, a nešto su mjenjali.
Vidjet ću kad budu platili.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ja malo drugačije gledam na to.
Nebi nikakvu proizvodnju pokretao kad bi se oslanjao na poticaje kao neki ovdje. Striktno samo vlastiti kapital i naravno garancija za cjenu proizvoda, nikakvi poticaji, jer od poticaja nema kruha!
 
P

Provokator

Guest
Ja malo drugačije gledam na to.
Nebi nikakvu proizvodnju pokretao kad bi se oslanjao na poticaje kao neki ovdje. Striktno samo vlastiti kapital i naravno garancija za cjenu proizvoda, nikakvi poticaji, jer od poticaja nema kruha!

Gospon, ako se to odnosi na mene, onda mi je zao sto na jedno pitanje decka iz skoro centra zagreba tako odgovarate! Pitanje koliko je poticaj za nesto, ne znaci da se krece u biznis s necim zbog poticaja! Pitanje koliki je poticaj sam postavio cisto informativno, a ostatak pitanja cisto da vidim kakvi su uvijeti! Sto krava, sto čudi!
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ovdje je poljoprivredni forum i dobili ste jedan od savjeta. Za informacije Vam nije daleko od centra do Vukovarske.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Gospon, ako se to odnosi na mene, onda mi je zao sto na jedno pitanje decka iz skoro centra zagreba tako odgovarate! Pitanje koliko je poticaj za nesto, ne znaci da se krece u biznis s necim zbog poticaja! Pitanje koliki je poticaj sam postavio cisto informativno, a ostatak pitanja cisto da vidim kakvi su uvijeti! Sto krava, sto čudi!

NE, to je moje mišljenje i odnosi se na sve ljude koji ga pročitanju! :)
 

rawbau

Novi član
Tu od
12 Kol 2011
Poruka
11
zašto ti baš takvi trebaju ne kužim i jedno i drugo je krava izlegla bilo na mlijekarskoj farmi ili u sustavu krava tele
 
M

Mile-Valde

Guest
- Jel se isplati drzat jedno 5 krava u tome sustavu i koja je najbolja pasmina ?
 
I

Ivica_Baricevic

Guest
al treba s nečim i počet,a mene zanima koja je cijena kad kupuješ a koja prodajna
 

Najnoviji postovi

Na vrh