• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

mizer

Novi član
Tu od
20 Pro 2015
Poruka
25
Tuča mi je uništila nasad. Sav lješnjak je na podu i ima dosta oštećenih stabala (potrgane grane ali i oštećene kore na granama).
Što raditi? Orezivanje, zaštitna sredstva - koja?
Ja sam sve to prosao! Daj nam vise podataka o tvom lesnjaku: godina starosti,broj sadnica? FOTKE. Uopsteni moj savet je Bakar i Bakar .
 

bob1391

Novi član
Tu od
1 Ruj 2019
Poruka
11
Nasad nije velik, popunjena prazna parcela oko kuće, ukupno oko 150 komada stabala, istarski i rimski i nešto tonde.
Nasad je različite starosti. 15 komada je posadio tast prije 10 i više godina dok je dio posađen prije 4 godine, a dio prije 2 godine.
IMG_20200805_125646[1].jpg
IMG_20200805_125629[1].jpg
IMG_20200805_125600[1].jpg
 

mizer

Novi član
Tu od
20 Pro 2015
Poruka
25
Zao mi je sto vidim ovakve slike. Sada ako imas mogucnost bakar + stimulans rasta narocito za mlada stabla, i to vise puta. Mislim da ce se brzo oporaviti kao sto su i moja.
 

bob1391

Novi član
Tu od
1 Ruj 2019
Poruka
11
I mislio sam ubaciti drin u špricanje. Jedini je problem što kiše na staje već tri dana.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Da problem je kiša i vlaga, ali dok Temperatura zraka bude manja od 20 "C, nema veće opasnosti od bolesti.... Kada zatopli preko 20-25"C onda su i uz ove uvjete vlage povećani uvjeti za nastanak bolesti...
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
to sam doživio na svom nasadu i moje osobno mišljenje je da to treba drastično porezati sve do zdravog
 

fantomS

Član
Tu od
9 Ruj 2018
Poruka
58
Istog sam misljenja. Kod mene su na tankim granama (a sve su bile tanke u prvoj vegetaciji kad ih je grad polupao) rane bile toliko duboke, da su nakon zarastanja na jacem vjetru pucale upravo na tom mjestu, jednostavno su bile previse krte. Od tada sam postepeno poceo izbacivati sve ostecene grane, prije svega ramene.
 

Bloki505

Novi član
Tu od
22 Kol 2020
Poruka
16
Pozdrav ekipa evo novi sam tu pa ke zanima nekolicima informacija,
Dobili smo nema dugo iz eu fondova 10000e za koje smo se odlucili posaditi lješnjak. Inace u mojoj okolici se nitko ne bavi bas time. Planiramo saditi na 2 h, od strojeva uzimamo malčer. Sto se tice mehanizacije sta je jos potrebno? Te imamo dilemu posaditi eko ili konvekcioni koje su prednosti kojega, kako vi imate nasade? Kakvo je tržište? Te me zanima sta mislite koja je budućnost lješnjaka, svi se nekako okrecu bas sadnji, hoce li padati cijene?
Nadam se vasim pozitivnim odgovorima?

Koga preporučujete za prodaja sadnica ljeske? Mislio sam mozda od gospodina Moulisa? Također sta mislite o njegovom patentu?
 

Krešo84

Član
Tu od
29 Sij 2020
Poruka
35
Pozdrav
Od strojeva međuredna freza na ticalo zbog obrade oko sadnica(cca 15000kn). Tanjurača ili nešto sl između reda. Malcer tek u cetvrtoj petoj godini.
Sa eko nemam iskustva ali znam da i u konvencionalnoj vodim borbu sa bolesti i štetnicima.
Moulis je ok. Prije 5 god kupio sam sadnice od njega i sve super.
 

Bloki505

Novi član
Tu od
22 Kol 2020
Poruka
16
Aa tanjurace mogu biti obične ili da uzimam one kratke s valjkom odozada? Okopavanje bi se trebalo prvu godinu provoditi?
 

Krešo84

Član
Tu od
29 Sij 2020
Poruka
35
Okopavanje sto duže to bolje. Barem 3 god. Sigurno je bolja ova sa valjcima. Ja sam radio sa obicnom jer sam takvu imao. Neki obradjuju i sa roto drljačom
 

Krešo84

Član
Tu od
29 Sij 2020
Poruka
35
Tanjurača ili nešto slično između redova. Bilo koji stroj koji dobro usitnjava korove i rahli tlo. A bočna freza na ticalo u redovima da bi se motikanje svelo na minimum.
Roto malčer sa bočnim diskom GEA 180 H.
 

Krešo84

Član
Tu od
29 Sij 2020
Poruka
35
Puno veći izbor fungicida i insekticida. Mogućnost prskanja izboja.
Mogućnost prskanja korova i ostalog raslinja u ogradi.
Nedostaci su manji poticaj
 

Najnoviji postovi

Na vrh