• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ja imam 1.2 ha, konvencionalno, mladi, mjera 10.1.16 MUK, godišnje sve skupa 1000 eura plaćanja dobijem...
 

Krešo84

Član
Tu od
29 Sij 2020
Poruka
35
Dali mogu i na godinu podnijet zahtjev pošto je isteko rok za 2020,a vidim da su to mjere za programsko razdoblje 2014 do 2020?
 

Mario93

Novi član
Tu od
27 Srp 2020
Poruka
24
Dali mogu i na godinu podnijet zahtjev pošto je isteko rok za 2020,a vidim da su to mjere za programsko razdoblje 2014 do 2020?

I ja se nadam da ce biti na godinu kazu da ce biti a vidjet cemo
U međuvremenu cu do kraja godine zasaditi 1ha lijeske pa se na godinu prijaviti ako izađe natjecaj 😁
Tak da drzi fige ko i ja da izađe haha
 

Bloki505

Novi član
Tu od
22 Kol 2020
Poruka
16
Jesu li znatno skuplje cijene preparata za eko proizvodnju? Kada se podvuce crta sa prihodima i potrosnjom kakvo je stanje sa eko? Ako netko zna pomagao bi mi puno, jos ne znamo koje nasade posaditi
 

Romario

Novi član
Tu od
5 Velj 2017
Poruka
9
Pozdrav svima,

U potrazi sam za međurednom frezom, pa bi trebao neki savjet što izbjegavati, na što paziti, a opet da nije neka enormno velika cijena.
Možda netko ovdje ima kakvu za prodaju :)
Gledao sam one koje ima obrt Nino, ali mi djeluju da tako kažem "ušminkane" 🤷‍♂️
Ja imam medjurednu Deljanin (proguglaj) i radi jako dobro. Frezam vec tri godine i nema problema. Jeftinija je od talijana, a radi kao singerica, robustna izrada. Ja prezadovoljan.
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
S moje točke gledišta bolje je uzeti ponuđeno u eko, dok su ulaganja u gnojidbu i zaštitu relativno mala zbog starosti nasada, a od viška love kupiti nekakve neophodne strojeve u tih 5 godina.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Sa moje tocke gledista u prvim godinama nasad treba njegovati, maziti i paziti a to sa eko proizvodnjom sigurno neces moci kao u konvencionalnoj,,,
Nebih se uopce slozio sa tezom da su ulaganja pogotovo u gnojidbu mala jer nasad trazi gnjidbu na zalihu pogotovo u prvim godinama kad je porast intenzivan sto krosnje sto korijenovog sistema,,,
Zastita u mladom nasadu je od velikog znacaja jer kad se jednom virusi ili bakterije uvuku u krosnju tu ozbiljne proizvodnje nema,,,
O ozbiljnosti gljivicnih oboljenja se za sada ne zelim upustati u diskusiju, ova godina bila je podlozna pepelnici pa cemo u narednim godinama imati vise saznanja dal je bas bezopasna, kako pise struka, jer se javlja u poodmakloj vegetaciji kao i to da se tretiranje uglavom ne treba obavljati,,,
Vrijeme ce to pokazati,,,
Daklem vrlo je mala razlika u visini poticaja kad se ubere sve sto se moze kroz mjere u konvencionalnoj i same eko proizvodnje, sa druge strane zastita i gnojiva za eko proizvodnju su daleko skuplja i neuncinkovitija od konvencionalne,,,
Sto bi se trebalo dobiti eko proizvodnjom?
-skuplji proizvod
-laksa prodaja
U prvim godinama niti imas proizvod a ni tad a ni kasnije nije ga lakse skuplje prodati,,,
Ispravite me ako sam u krivu, prihvacam svaku kritiku jer samo subjektivno gledam na situaciju,,,
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Ako je odrađena meliorativna gnojidba po analizi ne treba gnojiti velikim količinama, a može se mladi nasad njegovati i u eko iako uz vjerojatno više uloženog rada.
 

maneken

Član
Tu od
2 Ruj 2020
Poruka
49
sa moje tocke gledista i iz vlastitog iskustva znam da sam prije cetiri godine ja i kolega posadili sadnice koje smo uzeli od istog gospodina ja u konvencionalnoj on u eko i rezultat toga je da bi ja trebao ubrati ove godine po procjeni nekih 800 kilograma ljesnjaka a kolegine sadnice su tamo gdje su bile i prije cetiri godine. Znam da je u tom periodu on vise utržio kroz poticaje i mjere ali mislim tko god misli samo na poticaj a nece zasukat rukave nema od toga nista.
mozda i bolje jer gdje bi sa tolikim ljesnjacima da su svi u rodu;)
 

maneken

Član
Tu od
2 Ruj 2020
Poruka
49
pozdrav ljudi , nisam ja novi clan dugo ja pratim forum, samo nisam bio aktivan pa sam se danas morao ponovno registrirati.
plemeniti tebi poseban pozdrav jer puno toga sto znam je tvoja zasluga.
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Vjerojatno je kolega svoje odmah zatravio :) Nisam nikada postavljao slike na forum ali hoću kada uhvatim vremena da se vidi kako može izgledati eko nasad u drugoj vegetaciji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh