• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Pa kolika je onda cijena signuma ako je 800 kn/ha, kod nas je pakovanje 0,5 Kg 40 eura, ide 0,8 Kg/ha.

Takođe Signum i Polyram ni slična sredstva nisu. Imaju potpuno različite mehanizme djelovanja i ne djeluju na iste bolesti.
 

bilogora19

Novi član
Tu od
26 Stu 2016
Poruka
4
Lijep pozdrav svima.
Da se najprije predstavim. Imam mladi nasad lješnjaka oko 500 komada, ove godine ušla u EKO proizvodnju iako i do sada nisamo koristili ništa ne dozvoljeno, ali sada vidim da samo ušli u probleme, da nemamo baš neki izbor oko zaštite ili bolje reći da skoro ništa nije dozvoljeno.
Lijepo bi molila ako neko ima spoznaja sa čim i kada tretirate.
Čitam da ima udruga, evo voljna sam se učlaniti.
Nadam se da sam se ukratko dovoljno predstavila, a dalje ću čitati i učiti ;).
Lijep pozdrav svima.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,094
Dobrodošla na forum.🌹
Što se tiče sredstava pogledaj na fis tražilici što je dozvoljeno za korištenje u ekološkoj proizvodnji za lijesku.
Nije puno, a i ono što je dozvoljeno ne može se nabaviti u RH (npr Dipel-za suzbijanje gusjenica).
Imaš i firme koje nude ekološka sredstva za zaštitu, ali su jako skupa. Ne bih navodio njihova imena radi reklame. Nije ih teško pronaći na internetu. Za ljeskotoća nema nikakvog sredstva.
Prema informaciji koju imam poticaji za lijesku u idućoj godini će se još smanjiti tako da je upitno da li je isplativo biti u ekološkoj proizvodnji. Bitno je da se ljudi navuku na proizvodnju, a onda se to uništava trulom politikom i mjerama.
 
Posljednje uređivanje:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Što se tiče poticaja, ja sam prošle godine kombinirao u konvencionalnoj proizvodnji 10.1.16 muk i 10.1.12 žute ploče, i s time je poticaj osjetno veći i približava se eko, a puno manje zahtjeva za ispuniti...
 

bilogora19

Novi član
Tu od
26 Stu 2016
Poruka
4
Dobrodošla na forum.🌹
Što se tiče sredstava pogledaj na fis tražilici što je dozvoljeno za korištenje u ekološkoj proizvodnji za lijesku.
Nije puno, a i ono što je dozvoljeno ne može se nabaviti u RH (npr Dipel-za suzbijanje gusjenica).
Imaš i firme koje nude ekološka sredstva za zaštitu, ali su jako skupa. Ne bih navodio njihova imena radi reklame. Nije ih teško pronaći na internetu. Za ljeskotoća nema nikakvog sredstva.
Prema informaciji koju imam poticaji za lijesku u idućoj godini će se još smanjiti tako da je upitno da li je isplativo biti u ekološkoj proizvodnji. Bitno je da se ljudi navuku na proizvodnju, a onda se to uništava trulom politikom i mjerama.
Hvala najljepša.
U petak mi je bila savjetodavna u izvidu, pa su mi rekli da još ovu godinu mogu van iz ekološke baš zbog sredstava, a ako ostanem , onda imam obvezu biti 5 god.
Što se tiče fis-a malo sam nepismena :( morat ću naći nekog mlađeg i snalažljivijeg da to pretraži.
Lp
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,094
Otvori stranicu fis.mps.hr i upiši ekološka sredstva za kulturu lijeska i dobiješ popis svih sredstava koja su registrirana. Poželjno je to pratiti i prije samog prskanja jer se može desiti da je nekome stredstvu izašla registracija i da više nije na popisu dozvoljenih sredstava. Dobro razmisli o varijanti koju navodi kolega Damirko da se ne vežeš na petogodišnje obveze koje će ti biti možda teško ispoštivati, a imaš drugu varijantu.
 

zORPHAN

Novi član
Tu od
16 Tra 2020
Poruka
12
Od ove godine dio potpore vezan za proizvodnju koji iznosi ccs 50% ukupne potpore za lijesku, dobiva se tek nakon predocenog racuna (otkupnog bloka, nekakvog dokaza) o prodaji robe. Minimalna kolicina koju treba imati je 1t/h sto nikome ne bi trtebalo predstavljati problem. Ja nisam u sustavu pdv-a pa sam svejedno morao predociti racun o prodaji ljesnjaka da bi dobio ostatak iznosa potpore. Da se razumijemo, prvi bih potpisao da se apsolutno svima ukinu potpore, ali tako je kako je. Sad ce se vidjet tko proizvodi, a tko kosi travu cijele godine. :D
 

JARO1971

Novi član
Tu od
10 Ožu 2018
Poruka
28
Mislim da će ipak biti problem pogledajte tablicu bolje nirma je 2 tone ljuske ili 1 tona jezgre
 

zORPHAN

Novi član
Tu od
16 Tra 2020
Poruka
12
Meni je receno u savjetodavnoj da ce trebati i za ekoloske nasade posto dobivaju cca 4 puta vece poticaje od konvencionalne a proizvoda bude vrlo malo. Da se razumijemo, to se ne odnosi na ukupan iznos potpore vec samo za dio proizvodno vezane potpore, sto u konvencionalnoj proizvodnji ispadne cca 50% od ukupnog iznosa potpore. Za eko nasade ne znam, samo dijelim sto su meni rekli. Lp
 

scitec

Novi član
Tu od
21 Tra 2017
Poruka
27
Bordoška juha Cafarro 20 WP koliko je doziranje na 100 l?za lijesku piše utrošak 1000l/ha,jel to onda ide pakiranje od 500g na 1000l?
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,354
Tak već da. 1 do 1,5 kg na 100 litara vode. Znači,10 do 15 kg na 1000 l tj hektar
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Meni je receno u savjetodavnoj da ce trebati i za ekoloske nasade posto dobivaju cca 4 puta vece poticaje od konvencionalne a proizvoda bude vrlo malo. Da se razumijemo, to se ne odnosi na ukupan iznos potpore vec samo za dio proizvodno vezane potpore, sto u konvencionalnoj proizvodnji ispadne cca 50% od ukupnog iznosa potpore. Za eko nasade ne znam, samo dijelim sto su meni rekli. Lp
Eko proizvođači nisu korisnici proizvodno vezane potpore dakle na njih se to ne odnosi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh