• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Dobrodošla na forum.🌹
Što se tiče sredstava pogledaj na fis tražilici što je dozvoljeno za korištenje u ekološkoj proizvodnji za lijesku.
Nije puno, a i ono što je dozvoljeno ne može se nabaviti u RH (npr Dipel-za suzbijanje gusjenica).
Imaš i firme koje nude ekološka sredstva za zaštitu, ali su jako skupa. Ne bih navodio njihova imena radi reklame. Nije ih teško pronaći na internetu. Za ljeskotoća nema nikakvog sredstva.
Prema informaciji koju imam poticaji za lijesku u idućoj godini će se još smanjiti tako da je upitno da li je isplativo biti u ekološkoj proizvodnji. Bitno je da se ljudi navuku na proizvodnju, a onda se to uništava trulom politikom i mjerama.
A Neemazal TS ?(registriran za eko ali ne i za lijesku navodno je bio dobar za ljeskotoč), Asset je registriran ali ne znam jel djeluje u praksi na ljeskotoč, djeluje na gusjenice
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,340
Ma nemam ti ja plantažu. To je svega 5 komada na vrtu. Posadil sam samo iz znatiželje kad mi je jedna gospođa iz Bjelovara poklonila sadnice. Na proljeće obrežem višak i ne diram . Ispod pokosim i to je to
 
Tu od
21 Ruj 2019
Poruka
31
Ja imam cca 150-200 lijeski. Špricam samo sa neemom uljem ili gnojim. 15 godina stari nasad posađen pregusto pa sam prije 2,3 god počeo puštat jednu šibu da idu u stablo ( ostalo drva za potpalu vatre u peći) i ove godine čak imam ploda , neka stabla su puna. Večinom su jedno stablo , neka stabla idu u slovo v .
 

Prilozi

  • 20220615_200755.jpg
    20220615_200755.jpg
    39.1 KB · Pregleda: 37
  • 20220615_200657.jpg
    20220615_200657.jpg
    54.5 KB · Pregleda: 37
  • 20220513_111126.jpg
    20220513_111126.jpg
    52.9 KB · Pregleda: 38
Tu od
21 Ruj 2019
Poruka
31
Ovako sam ja išao u pomlađivanje nasada lješnjaka i ostavljao samo jednu ili 2 šibe pa kasnije ostavim bolju.
 

Prilozi

  • 20200626_192608.jpg
    20200626_192608.jpg
    59.4 KB · Pregleda: 46
Tu od
21 Ruj 2019
Poruka
31
kako se rijesavate izdanaka...
Ovog puta sam stavio četvrtastog oblika flaks 3.0 jer kosim drugi vočnjak jednom prijatelju pa nemam puno vremena , ali to nije dovoljno trebao bih još sa velikim škarama popraviti. Jaka flakserica stihl fs 240 dere sve. 😄
Samo se okrečeš flaksericom , zaštita okrenuta na stablo i nema straha da čete oštetiti stablo.
 

pekexx

Novi član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
11
pozdrav ekipa.uzgojni oblik grm.sedma godina i sve kipi od izdanaka. jel ima neko recept za neki herbicid a da ne naškodim osnovnim granama.može i u pp
hvala i sretno svima
 

pekexx

Novi član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
11
hvala.pogedat ću.dvaput na godinu rezat izdanke ubi me,a mislim da su osnovne već dovoljno očvrsnule da im herbicid ne nasmeta.
lp
 

zORPHAN

Novi član
Tu od
16 Tra 2020
Poruka
12
beloukha ima aktivnu tvar peralgolicnu kiselinu ako se dobro sjecam, ali ja drugo sredstvo za izdanke nisam nasao, otkako su zabranili bastu (koja je bila top kontaktno sredstvo). Jedini problem je sto je beloukha skupa, 950kn je deset litara a ide je cca 10%.
 

zORPHAN

Novi član
Tu od
16 Tra 2020
Poruka
12
Postovanje. Zanima me zna li mozda netko kolikim brojem okretaja se vrte cetke za sakupljanje ljesnjaka ?
Znam da nema neki tocan broj posto ovisi o vise faktora, ali ako netko ima iskustva bio bih Vam zahvalan. Lp
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Postovanje. Zanima me zna li mozda netko kolikim brojem okretaja se vrte cetke za sakupljanje ljesnjaka ?
Znam da nema neki tocan broj posto ovisi o vise faktora, ali ako netko ima iskustva bio bih Vam zahvalan. Lp
Treba imati podešavanje brzine
 

zORPHAN

Novi član
Tu od
16 Tra 2020
Poruka
12
Jasno mi je to, ima podesavanje brzine kao i podesavanje nagiba i visine, mislio sam samo neki okviran broj.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Prekjučer i jučer sam zalijal sa ukupno 4 špric kante (cca 40 l) po grmu.
Jesam li zakasnil ili bu kakvog efekta?




IMG_20220720_091856.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj misliš da bu za 2-3 dana palo kaj deža? Prema prognozi za moj kraj je nekaj deža najavljeno za utorak na srijedu. Mislim da prije ne bum ponavljal zalijevanje.
Koliko suša u ovo vrijeme utjeće na smanjenje prinosa?
 

Najnoviji postovi

Na vrh