• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,062
Ne znam gda bu padalo. :unsure: Ova količina vode je dostatna za svega par dana i onda bi trebalo ponoviti zalijevanje. Ako nema vode biljka zna odbaciti nešto plodova, a i jezgra nije popunjena potpuno. Koliko je to manje prinosa teško je reči. I ja sam jučer počel zalijevati navečer, danas u jutro i opet bum navečer. Pumpa je motorna na benzin i dosta troši, ali nema druge nego zalijevati. Lijeska traži puno vode, a slična je situacija i sa orahom.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ispod oraha sam prilikom flaksanja primijetil da ima odbačenih plodova.
Lijeske nisu velike, do 2 m visine. Nadal sam se da bi 40 litri po grmu trebalo zadovoljit baren za 7 dana. Nemam iskustva i možda griješim.
Fala na upozorenju.
 

Ivan321

Novi član
Tu od
20 Lip 2022
Poruka
1
Pozz ekipa...novi sam na forumu
Imam 1.5 ha nasada lijeske stare 16 godina
Koja cjena se očekuje ove godine za sakupljanje i krckanje lješnjaka
 

fantomS

Član
Tu od
9 Ruj 2018
Poruka
58
I jos nesto, kad obavljate zastitu bakrom nakon berbe, kada zavrsite berbu svih sorti ili kako koju sortu berete odmah radite njihovu zastitu?
 

imt istra

Novi član
Tu od
11 Kol 2022
Poruka
1
Pozdrav.
Imam dva h lješnjaka i nedavno sam kupio moj prvi atomizer i zanima me koju litrazu moram dat po hektaru ,koju boju dizna,pritisak i brzinu kretanja. Nasad ima 1 godinu.
 

mizer

Novi član
Tu od
20 Pro 2015
Poruka
25
Pozdrav.
Imam dva h lješnjaka i nedavno sam kupio moj prvi atomizer i zanima me koju litrazu moram dat po hektaru ,koju boju dizna,pritisak i brzinu kretanja. Nasad ima 1 godinu.
Pozzz. da bi dobio od ljudi info, moras dati i ti podatke o atomizeru.
 

maneken

Član
Tu od
2 Ruj 2020
Poruka
47
pozdrav.. nije me dugo bilo ali evo imam jednu nedoumicu pa da je podjelim sa vama ,pogotovo sa iskusnijim vocarima.
Naime moj nasad je star sest godina i do sada sam imao u meduredu travu a u redu se frezalo cca 1 metar sa svake strane.
posto se vrijeme okisalo a i dosta je kamenito pa mi kod skupljanja ljesnjaka ta zemlja i kamen prave velik problem.
Uglavnom dvojim da zatravnim cijeli nasad e sad ne znam da li bi to bilo pametno..
samo napred sa komentarima.;)
 

mizer

Novi član
Tu od
20 Pro 2015
Poruka
25
Pozz. Isti slucaj i kod mene, sedma godina i prestajem rednu obradu tanjiracom.
 

maneken

Član
Tu od
2 Ruj 2020
Poruka
47
da. jedino se bojim kako ce se ponasat u susnim godinama.
ovo sa frezanjem je bilo ok.jer se zatvarala vlaga ,a sad vidjet cemo..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mizer

Novi član
Tu od
20 Pro 2015
Poruka
25
Ako imas navodnjavanje nema problema sve se moze unositi preko tog sistema , samo ti ostaje kosidba trave.;) IMG_20220926_105744.jpg
 
Posljednje uređivanje:

maneken

Član
Tu od
2 Ruj 2020
Poruka
47
ja sam u pregovorima sa rasadnikom handrovic u erdutu za 400 sadnica ljesnjaka (kalemljenog) planirao sam osnovnu sortu rimski ,medutim on me nagovara na tonde.
sta ti imas i iskustva?
 

Najnoviji postovi

Na vrh