• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Pitanje:
iskopane jame za sadnju, namjera ostavit ovako preko zime da zemlja 'omrzne' a potom sljedeće godine na rano proljeće posadit cca 290kom...sutra mi stiže domaći stajski iliti štalski gnjoj...razmišljam o tome da ga sad prije prave zime stavim u svaku jamu malo(dvije vile maksimalno) i tako ostavim preko zime...kolko bi po Vama iskusnijima u svemu tome to bilo pametno?
svaki savjet je dobrodošao...hvala!
 

OldCat

Član
Tu od
9 Svi 2014
Poruka
44
Ako mi netko može odgovoriti:
Kako ste kopali rupe za sadnju sadnica i što ste stavljali u rupu? (npr. stajski gnoj, NPK, humus i sl.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Pitanje:...sutra mi stiže domaći stajski iliti štalski gnjoj...razmišljam o tome da ga sad prije prave zime stavim u svaku jamu malo(dvije vile maksimalno) i tako ostavim preko zime...kolko bi po Vama iskusnijima u svemu tome to bilo pametno?
svaki savjet je dobrodošao...hvala!
Pa može i tako, staviti u jamu sada. A ako je potpuno zreli stajski gnoj onda može i u vrijeme sadnje. Nema neke velike razlike, jedino ako nije neki teški teren, pa da veći dio zime u rupama leži voda, a u vodi stajski gnoj. E onda ćeš prije sadnje u proljeće imati vrlo loši organski materijal.
:icon_blackeye:
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Tnx bobostar na savjetu

nisam još odlučio, šta ću i kak ću, sad u ponedjeljak mi trebao stići gnjoj, no eto ništa od toga, kiša poremetila planove, sad zbog puta, moramo pričekat par dana da se to posuši, nadam se da ćemo uspjet riješit prije prvog snijega to, pa makar da mi bude van rupa, na jednom mjestu, pa ga kasnije razvozim i ubacim...
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
pozdrav svima

orahovica je ponovo digla cijenu lješnjaku i trebaju veće količine

u ljusci plačaju 21,00kn + PDV , a očišćene 60,00kn + PDV ( bez polovica, samo čista jezgra )

kontakt : 033 / 646 - 005

eto, možete si korigirati cijene na njuškalu. šteta je dati robu ispod tih cijena, jer je to cijena za velike količine, a ove godine su bili korektni i brzi sa plačanjem!
 

calco

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
32
Evo da se javim. Nakon pune tri godine pripreme sutra krece sadnja prvih sadnica. Plantaz je iskolcen i veci dio rupa iskopan. Sutra krecemo i molimo Boga da se smiluje do nedjelje :) pozz svima....
 

Podravec

Član
Tu od
4 Velj 2009
Poruka
89
pozdrav svima
orahovica je ponovo digla cijenu lješnjaku i trebaju veće količine
u ljusci plačaju 21,00kn + PDV , a očišćene 60,00kn + PDV ( bez polovica, samo čista jezgra )
eto, možete si korigirati cijene na njuškalu. šteta je dati robu ispod tih cijena, jer je to cijena za velike količine, a ove godine su bili korektni i brzi sa plačanjem!


Lješnjak u Kauflandu (dobavljač Primorac) 129,99 kn iliti 17 € za kg.
 

zagi

Novi član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
24
Evo da se javim. Nakon pune tri godine pripreme sutra krece sadnja prvih sadnica. Plantaz je iskolcen i veci dio rupa iskopan. Sutra krecemo i molimo Boga da se smiluje do nedjelje :) pozz svima....

bravo calco samo naprjed i sretno:eek::
 

smiki

Član
Tu od
6 Lis 2014
Poruka
47
Pozdravljam forumase
420 sadnica je posadjeno , pa sad polako docekati proljece da se vidi rezultat.
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Svaka čast smiki!

Ak se smije znat, kolko Vam je trebalo vremenski za sadnju istih?princip sadnje?kolko ljudi sudjelovalo? jel ste prvi put sadili ljesku? čisto da dobijem neku percepciju kolko će meni trebat za 290 komada...
hvala
 

calco

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
32
Mi smo posadili 2400 komada u dva dana s 20tak ljudi s tim da su rupe bile iskopane.
 

cubak

Novi član
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
27
Lješnjak u Kauflandu (dobavljač Primorac) 129,99 kn iliti 17 € za kg.

Evo danas gledam u Bili rinfuza Lješnjak 19.99kn 100g ili 1kg 199kn, jos uvjek dolazim sebi i ne mogu da vjerujem
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
talijenski ferero je plačao 5,2e / kg u ljusci ( 40,00kn ). znači da nam nakupci imaju dobru maržu!!!
 

robcemk

Novi član
Tu od
21 Velj 2011
Poruka
5
Zdravo svima, Imam nasad skoro 4 ha leske podignut kraj 2011 godine.Za sada sa nasadom je se ok.Pa me interesira da bi mi predlozili neki dobar program oko zastite lesnika.Do sada nista nisam koristio ali planiram da pocnem preventivno.Bilo bi mi od koris neke vase savete i oko folijarna prihrana paralelno sa zastitom.Kod nas u makeodije sve sta mi predlaze je od interneta koi i ja to mogu naci.Meni iteresira neko sa iskustva na svoj lesnik kako to radi i sa kime tretira.
 

OldCat

Član
Tu od
9 Svi 2014
Poruka
44
Već neko vrijeme pratim ovaj forum. Bilo je nekih ideja da se manji proizvođaču udruže u udrugu proizvođača. No nigdje ne vidim da je to netko i uradio.
 

MarMar

Novi član
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
8
pozdrav,
imamo nasad star 2 godine na povrsini nesto manjoj od 1ha. Do sad su sadnice super napredovale, ali sad imamo veliki problem zbog kisne godine. Zemlja je tolko natopljena vodom da su stabla pocela tuliti pa molim sve koji mogu/znaju da pomognu sa savjetima.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
pozdrav,
imamo nasad star 2 godine na povrsini nesto manjoj od 1ha. Do sad su sadnice super napredovale, ali sad imamo veliki problem zbog kisne godine. Zemlja je tolko natopljena vodom da su stabla pocela tuliti pa molim sve koji mogu/znaju da pomognu sa savjetima.
Ako je situacija toliko kritična, naruči onaj mali bager (za kopanje u parkovima) neka ti po dužini nasada (točnije bi bilo po nagibu) iskopa 2-3 kanala. Širina je dosta koliko je široka žlica za kopanje (20-30 cm) ali neka dubina bude bar 1,5 m. Takvi kanali bi mogli "povući" vodu i polako osušiti tlo, i spasiti lješnjake.
Kada se tlo osuši, napuni te kanale krupnim šljunkom, te će tako ostati u funkciji drenaže.
Definitivno je trebalo teren urediti (drenažu) prije sadnje. Sada samo spašavaš stvar.
:icon_winkle:
 

MarMar

Novi član
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
8
Hm, ne znam dal je to bas sad izvedivo, ali budemo probali napraviti jarak izmedu svakog reda s plugom kolko se bude moglo s obzirom na to kolko je zemlja mokra...
Hvala na savjetu :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh