• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Jel ima netko sadnice Istarskog dugoljastog, dvogodišnje ili trogodišnje, 30kom, u Zagorju, Krapina?
Ako slučajno netko zna, ima...molim kontakt na PM
Hvala!

10 nabavljeno, potražnja ostaje i dalje za 20 komada...
Ako slučajno netko zna, ima...molim kontakt na PM
Hvala!
 

reddog82

Novi član
Tu od
15 Ožu 2016
Poruka
18
Bok,
forumaši.
zanima me da li je prekasno za zaštitu bakrom i bijelim uljem.
ili preporučate nešto drugo...
unaprijed se zahvaljujem na odgovoru
 

palfinger

Član
Tu od
8 Lis 2009
Poruka
77
2qx17q0.jpg



jel netko imao sličan slučaj, djetlić nije...
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Ovako na prvu i pošto se radi o slici recimo 80% sa sigurnošću mogu reći da se radi o pseudomonas avellana. Proguglaj pa vidi što se pod tim nudi.
Ovo što je djetlić izbušio i napravio rupu da bi položio lješnjak kada ga razbija samo je posljedica stanja. Najbolje granu prerezati napola i vidjet ćeš da ima tragova na samom tkivu. Djetlić je u ovom slučaju samo prirodni detektor koji je izabrao stablo/granu koja je u problemu.
 

Babushka

Novi član
Tu od
12 Stu 2015
Poruka
11
Pozdrav! U jesen smo posadili lijesku,nismo ničim prskali.Sada sam krenula sa kopanjem i pronašla sam par ličinki rovca\mrmka .Zanima me trebamo li prskati i čime? U konvencionalnoj proizvodnji smo . I još me zanima do kada lijeska treba prolistati? Na skoro 70%sadnica su mi suhi pupovi koji na dodir otpadnu.
 

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
Pozdrav! U jesen smo posadili lijesku,nismo ničim prskali.Sada sam krenula sa kopanjem i pronašla sam par ličinki rovca\mrmka .Zanima me trebamo li prskati i čime? U konvencionalnoj proizvodnji smo . I još me zanima do kada lijeska treba prolistati? Na skoro 70%sadnica su mi suhi pupovi koji na dodir otpadnu.
Čudno da su vam pupovi suhi to je zabrinjavajuće! Kada ste sadili jeste li upotrebili 20 litara vode po sadnici? Jedino uzmite makaze i secite 1 cm od vrha u vidite da li je srž zelena ili suva! Pozdrav!

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 

Babushka

Novi član
Tu od
12 Stu 2015
Poruka
11
Kada smo sadili 23.11 bilo je jako puno kiše. Pa nismo zaljevali .Čitava godina je bila više mokra nego sušna, jel im ima kakve pomoći?
 

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
Bez razlike da li je kiša ili ne pravilo je da se dobro zalije jer kiša pada ali da li je dišlo do korena? Pitajte nekog stručnijeg jer to je Pravilo! Rekao sam da idete samo 1 cm od vrha u pogledajte srž

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 

palfinger

Član
Tu od
8 Lis 2009
Poruka
77
Hvala puno na odgovoru, jest da su bile kišne godine ali redovnom primjenom odgovarajućih fungicida i samom činjenicom da osim rana nema nikakvih posljedica (sušenje, odumiranje) ne vjerujem da se radi o tome. Navedeno se primjećuje unatrag tri godine i stvarno nema posljedica po rodnosti ili bilo čemu... Možda je još rano ili? Nadam se da nije tako. Hvala KARLA!

Ili ovo:

ouqyxl.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cilod

Novi član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
15
Da li mladom nasadu, godinu i pol, smeta visoka trava?
Naime, ne bih tretirao totalnim herbicidom, a nemam neke mehanizacije osim flakserice.
Kosio bih redovito oko sadnica cca metar, a sve ostalo bih ostavio.
Pred zimu bih pomalcirao i sve to ostavio nek se radi kompost, a sljedeće godine će biti slabijeg rasta.


---htc---
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Visoka trava ili korovi = rosa/vlaga, bolesti, voluharice...
Od malčiranja trave nema komposta.
 

cilod

Novi član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
15
Znači onda bolje ne.
A kaj mislite o totalnom herbicidu? Jedni kažu ne, drugi da.
Da onda kosim samo? Možda sad dati pofrezati.

---htc---
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Kuzibaba ili smrdljivi martin ...sprica se kad i protiv ljeskotoca istim sredstvom
 

ribic

Novi član
Tu od
5 Pro 2013
Poruka
19
Malčiranje je način pripreme i obrade zemlje kojim se koriste prednosti velike količine organskog materijala koje možemo prikupiti, ili u svom dvorištu ili u susjedstvu. Korištenjem ovakvog materijala možemo stvoriti bogato i zdravo tlo za svoj ​​vrt. Ova slojevita tehnika je vrlo slična „organskom sendviču“, ona sprječava rast korova dok potiče hranjivost same zemlje.
Zato sam ja pobornig malciranja a ne primjene herbicida...
 

cilod

Novi član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
15
Pofrezano, okopano i poflaksan ostatak. Jučer prskano protiv gusjenice jer sam našao par komada.

9d989f536ba12b63ee80bb65dccf9d81.jpg
27987fb1e0addcbb5a166d44905c73bc.jpg
881f4d42697cb21aa93bc40c8430cfa0.jpg


---htc---
 

smiki

Član
Tu od
6 Lis 2014
Poruka
47
druga godina, tanjirano frezano i okopano, kad se kise malo smire frezacu jos jednom izmedju biljaka
 

Prilozi

  • m_IMAG1648.jpg
    m_IMAG1648.jpg
    21.7 KB · Pregleda: 202
  • m_IMAG1650.jpg
    m_IMAG1650.jpg
    28.4 KB · Pregleda: 206
  • m_IMAG1663.jpg
    m_IMAG1663.jpg
    35.3 KB · Pregleda: 207
  • m_IMAG1654.jpg
    m_IMAG1654.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 191

Najnoviji postovi

Na vrh