• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
plemeniti tebi poseban pozdrav jer puno toga sto znam je tvoja zasluga.

De upisi stari nick name da znam sa kim tipkamo,,,
d256.gif

I jel to moje sadnice,,,
c085.gif
 

Krešo84

Član
Tu od
29 Sij 2020
Poruka
35
Ima li netko mozda frezu ovog proizvodjača?
Izgleda mi skoro isto kao i deljanin,
ali dosta je jeftinija pa me zanima kvaliteta ako netko ima iskustva
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
728
Što biste vi napravili,
Cekati jos pa sve strojno usisati ili rucno potkupljivati one sto otpadnu?
20200902_183642.jpg 20200902_183601.jpg 20200902_183631.jpg
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
728
Recimo da imam 100kg ljesnjaka koji su na zemlji, usisavat cu za 10 dana. Koliko ce mi misevi pojesti?
 

Krešo84

Član
Tu od
29 Sij 2020
Poruka
35
A da ih otreseš i usisaš odmah ili nemaš usisavač ranije?!
Mislim da miševi neće pravit štetu, pogotovo ako ima kukuruza blizu.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
728
Ima puno na stablu koji se zelene. Stroj mi dolazi raditi uslugu. Puno ga je 2 puta platit. Prosle godine, poslje berbe, sto je naknadno palo, sve je bilo oko misijih rupa, pretpostavljam da ih guraju u rupu
 

nyana

Novi član
Tu od
1 Ruj 2019
Poruka
11
Hej ekipa, pozdrav. eto mene ponovo nakon lani :D (slažem se da nije u redu od mene da se ne javljam ostatak godine)

Pitala sam tad i pitat ću opet, možda se netko pojavio u međuvremenu .. jel ima netko blizu Zaprešića da skida komušinu sa lješnjaka? a naknadno bi mi trebalo i krckanje?
lani sam kod @krki skidala ljusku, ali ove godine ih je toliko da mi se bogami ne da na ruke skidati i komušinu :S
 

dinamo

Član
Tu od
9 Ožu 2010
Poruka
56
Ima li tko ljusku da prodaje?
Ljusku ljesnjaka da nebude zabune...
Posadili smo i mi lijesku na medvedjoj podlozi kalemljene talijanske sorte, kao nebi trebale imati izbojke sto mi se ne cini za sad jer tjeraju iz stabla tu i tamo...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za skidanje komušine koristim bormašinu i mješalicu za boju. Lješnjake u kantu i udri. Mislim da sam vrtjel u lijevo tak da mješalica "tiska" lješnjake prema dolje. Poneki izleti, a nekaj ostane u komušini. Kad preberem, ponovim postupak. Nije ko s nekim namjenskim strojem, ali je puno bolje i brže nego rukama.
 

nyana

Novi član
Tu od
1 Ruj 2019
Poruka
11
Moj susjed to radi sa runjacem kukuruza i dobro mu odvoji

e da da, isprobano kod prijatelja! radi! ima i lomova, ali nije veliki postotak

Za skidanje komušine koristim bormašinu i mješalicu za boju. Lješnjake u kantu i udri. Mislim da sam vrtjel u lijevo tak da mješalica "tiska" lješnjake prema dolje. Poneki izleti, a nekaj ostane u komušini. Kad preberem, ponovim postupak. Nije ko s nekim namjenskim strojem, ali je puno bolje i brže nego rukama.

isprobala sam lani, ali nekako mi nije išlo zadovoljavajuće. istina nisam tu mješalicu za boju onako 'razlomila' kako je opisano u nekom od postova, pa je moguće u tom bio problem.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Ja sam radio po 2kn bez završnog prebiranja ali sam imao stroj iz Pakraca koji je relativno dobar i za male količine,,, relativno zato jer ako mu nije idealno vlaga ima loma dosta, a sada se vraćam ponovno na klasiku kalibracija pa drobilica, ispuhivanje pa ponovno kalibrator i to ispod 300kg uslužno ne dolazi u obzir
 

Najnoviji postovi

Na vrh