• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

Mario93

Novi član
Tu od
27 Srp 2020
Poruka
24
Ako mogu detalji: gdje si nabavio mrežu i stupce i ako može po kojoj cijeni. Hvala unaprijed.
Pozz stupci su bagremovi donji dio sto ide u zemlju ogulio koru premazao uljem i posadio a mreza ja sam u bosni uzimao 12 rola po 50m kod nas ti je oko 330kn bunt od 50m
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ulje baš nije ekološko rješenje za zaštitu. Kad smo imali drvene stupove u vinogradu, prije postavljanja smo ih spalili pol metra u dijelu gdje izlaze iz zemlje. Tu uglavnom trunu, dublje nema dovoljno zraka.
 

Bloki505

Novi član
Tu od
22 Kol 2020
Poruka
16
pozdrav, imama jednu ne pravilnu parcelu gdje je na jednom dijelu široka 20 m a na drugom 30m, pa me zanima kako saditi i n akoji način raditi redove po širini ili po dužini?
 

đuka51

Novi član
Tu od
28 Sij 2021
Poruka
1
Novi sam ovdje, pa evo zanima me par kratkih upita.. Inaće posadio sam ove jeseni 2 ha ljeske, pa me interesira kada krenuti s prvim obrezivanjem, prvom prihranom i prvom zaštitom... te također kako vi održavate nasad ja sam planirao tanjurače između reda i freza kod stabala( našao sam neku kinesku 2 hiljade eura) ako tko ima sta misli o njoj... unaprijed se zahvaljujem i svako dobro
 

Ivan1984

Novi član
Tu od
27 Ruj 2020
Poruka
1
pozdrav, imama jednu ne pravilnu parcelu gdje je na jednom dijelu široka 20 m a na drugom 30m, pa me zanima kako saditi i n akoji način raditi redove po širini ili po dužini?
Idelno bi bilo sjever jug bez obzira na dimenzije parcele
 

bob1391

Novi član
Tu od
1 Ruj 2019
Poruka
11
Pozdrav,

Nasad star dvije godine nakon prošlogodišnje tuče ove godine (zimu) napale su voluharice. Sigurno je rupa ispod svakog 5og stabla.

Kako se rješiti te napasti?
 

Mario93

Novi član
Tu od
27 Srp 2020
Poruka
24
Nikakav 😂
Isprobano s petardama dimne bombe su bacanje novca ja sam u bosni kupio zamke jedna je 10km
I vjeruj svaki dan po 1-2 uhvatim pocistio dvoriste sad rjesavam vocnjak 😁
 

Prilozi

  • 20210228_143536.jpg
    20210228_143536.jpg
    83.3 KB · Pregleda: 55

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imaš kakvu poveznicu na te zamke? Možda ga prodaje i netko u HR. Jesu li jednokratne ili višekratne?
 

Mario93

Novi član
Tu od
27 Srp 2020
Poruka
24
Ne znam pokusaj guglat ja nisam ni trazio na netu slucajno saznao da u bosni lik radi..
Jedino ako imas kog u bosni sumnjam da kod nas ima..
Gdje god sam se raspitivao kako ih se rjesiti svi su nudili dimne bombe a one ti rade al 1 po rupi dobije 3 u paketu koja kosta dosta tak da se ne isplati
Ovo kosta 40kn a brutalni radi svaki put se uhvati
I to je dugotrajno pocincana nema joj smrti
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

@Mario93,​

jesi li ti postavil sliku naknadno ili sam je ja prije previdel? Sad vidim da je to klasična mišolovka na feder. Jako djelotvorna, ali opasno za mačke i pse.
 

Najnoviji postovi

Na vrh