• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

klubicko

Novi član
Tu od
2 Stu 2009
Poruka
21
Pozdrav,
Koristite li đubrenicu u voćnjaku?
Kada i kako bi ju trebalo primjeniti?
Kako bi ljeska reagirala?
Smije li doći u kontakt s voćkom?
 
C

centor

Guest
Zdravo narode leskarski. Nesto malo postova u zadnje vreme. Samo deljete sunke i gemiste izgleda po ovoj zimi. Ovde po Banatu se doselili pingvini. Ja sam se skroz ulenjio, ceka me rasturanje stajnjaka (izvucen na njivu), imam nekakvo zbunje po obodima, ne mogu da se izborim, hteo bih da od njega napravim ogradu, i ide to, ali vec dve godine nisam kresao pa podivljalo, traktorcic (TV) sam pokvario... ali smo orezali i prodali sav rod (oko4t) po prosecnih 5,5-6e pa sam zadovoljan. Pozdrav iz Panceva.

Da li ocekujete kakve izmene sto se tice EU/lesnik? Mislim hoce li sta biti bolje i lakse (evropska kinta, subvencije, bogato trziste, eko i sl)? Vidim da ribari kukaju na htv kako sad cela Evropa vadi srdele. Nadam se da je za leskare bolje. Jel mi leskari kod nas da glasamo za EU ili ne (mislim kad nas jednog lepog dana mozda budu pitali da im se okrenemo s punim poverenjem :butthead: )
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Pozdrav svim forumašima.
Pošto na jesen planiram zasadit 2ha lješnjaka zanima me kakva imate iskustva sa sadnicama, ja sam trenutno našao na njuškalu za 8kn po sadnici ali mi se čini nekako malo pa predpostavljam da je neka muljaža.:scratch
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
Pozdrav svim forumašima.
Pošto na jesen planiram zasadit 2ha lješnjaka zanima me kakva imate iskustva sa sadnicama, ja sam trenutno našao na njuškalu za 8kn po sadnici ali mi se čini nekako malo pa predpostavljam da je neka muljaža.:scratch
nemora biti muljaža od kade su ukinuli poticaj za podizanje trajnih nasada i potraznja za sadnicama kakva je prije bila je stala

tak da je sve moguce
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Pozdrav svim forumašima.
Pošto na jesen planiram zasadit 2ha lješnjaka zanima me kakva imate iskustva sa sadnicama, ja sam trenutno našao na njuškalu za 8kn po sadnici ali mi se čini nekako malo pa predpostavljam da je neka muljaža.:scratch
Za sadnicu golog korijena (otkinuti izboj od matičnog stabla sa korijenom) je cijena OK. Cijepljena sadnica u kontejneru, teško da bi išla za tu cijenu :scratch
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
pozdrav svima ..

sta mislite dali će nam lijeska izdržati ove hladnoće ...

misliš kod tebe na O ili kod nas u unutrašnjosti na minus 20 , a možda i više :D
 

sliovic

Novi član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
15
Mislio sam na vaše u unutrašnjosti ... jer ako vaši izdrže ja nemam nemam brige ....
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Mislio sam na vaše u unutrašnjosti ... jer ako vaši izdrže ja nemam nemam brige ....

Izdržaće , ne brini , nije BUKVA pada pukne od jake zime :D
 

izzy2703

Novi član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
5
ljep pozdrav
imam u planu nasad lješnjaka pa me zanima dali posluje tko sa

Tvrtka Corylus kooperanti d.o.o.?
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Dali je možda netko kupovo sadnice u Petrinji, oglas sa njuškala navodno su 8kn, ako imate neku preporuku za sadnice bio bih vam zahvalan.
 

artu

Novi član
Tu od
15 Velj 2012
Poruka
21
društvo, ako može jedno pitanje..
da li se možda oko uzgoja ljeske nešto novo događa?

naime, vrteći po oglasima za kupnju zemljišta naišao sam na par koji nude relativno mlade nasade ljeske
nemam pojma o uzgoju pa zato pitam je li to slučajno ili se nešto možda događa---smanjivanje poticaja?
 
N

Nikola_PM

Guest
Pozdrav!

Lijep pozdrav svima!

Kao sto sam u predstavljanju napisao, moje ime je Nikola, 89.-to sam godiste.
Trenutno sam student interdisciplinarnog specijalistickog studija projektni menadzment.
Vec duze vrijeme se interesiram za uzgoj ljeske, te sam odlucio izraditi pokretacki elaborat projekta plantaznog uzgoja ljeske (u sklopu kolegija, spojit korisno s korisnim).

Nadam se da ce se medu vama naci "starih fakera" :eek: u tom podrucju koji ce mi moci pomoci oko nekih dodatnih informacija. Temu sam procitao...
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Lijep pozdrav svima!

Kao sto sam u predstavljanju napisao, moje ime je Nikola, 89.-to sam godiste.
Trenutno sam student interdisciplinarnog specijalistickog studija projektni menadzment.
Vec duze vrijeme se interesiram za uzgoj ljeske, te sam odlucio izraditi pokretacki elaborat projekta plantaznog uzgoja ljeske (u sklopu kolegija, spojit korisno s korisnim).

Nadam se da ce se medu vama naci "starih fakera" :eek: u tom podrucju koji ce mi moci pomoci oko nekih dodatnih informacija. Temu sam procitao...

Probaj malo modificirati temu; elaborat projekta plasmana plodova ljeske na tržište.
Naime, sama tema oko podizanja nasada je dosta obrađivana; međutim slijedeći "veliki posao"; plasman finalnog proizvoda, je tema o kojoj se malo ili vrlo malo priča.
 

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
[QUOTE Naime, sama tema oko podizanja nasada je dosta obrađivana; međutim slijedeći "veliki posao"; plasman finalnog proizvoda, je tema o kojoj se malo ili vrlo malo priča.[/QUOTE]

Potpisujem i slažem se s tobom, ukoliko nešto ne organiziramo završti ćemo kao mljekari.
 

Najnoviji postovi

Na vrh