• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vadilica krumpira

Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
poz jel ima gdje na netu da se vidi kako je montirana bocna vadilica za krumpir na imt 539
imam je doma danas sam je probo namontirat ali sve to ok stavim ja nju kao i kosu ali pocnem je dizat a naravno nemoze je dignut od zemlje 5 cm dobro to bi rijesio ali kad ju dignem izgleda da mi nesto fali tj nesto je treba drzat na vadilici je gore ploca sa rupama znaci nesto fali ali neznam gdje pa ako netko ima kakvu sliku ili ako netko zna stranicu na kojoj bi to moga vidjet jer nigdje nemogu nac Hvala
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Sutra ti poslikam dio koji ti fali, tj taj dio se našarafi na šipku koja drži greben kad je dignut gore i stavi se na ove rupe i spoji klinom
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ne to je ona kaj drži greben u transportnom polozaju, obično je 10-12 mm debljine
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Evo slika
Na ovu šipku


Ide ti ovo




E sad ako ti je šipka prekratka onda napraviš mali produžetak od komada cijevi i jedne matice. Najbolje ti je kada je u radu da je otprilike paralelno vadilica sa zemljom u oba polozaja
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Sad ste i mene zaintrigirali za to čudo. Prvi put čujem i vidim takvo nešt. Kak trpi okvir kose? Dajte još neke slike, posebno u radu....:icon_pray:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ono kaj znam je da ne radi savršeno na bočnom nagibu( ne sječam se kaj se dešava) .
I problem je transport , to mora ić niže od grebena kose pa je transportni položaj nizak ,
S tim stvarima bi se trebalo pozabaviti
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Naizgled primitivna, ali odlična ideja...e sad jel to šljaka kak spada bilo bi dobro znat. A cjevasti okvir to trpi bez posljedica? Mada znam da nije ni kosa od 160cm mačji kašalj, a još ak se kaj nađe na putu..:(punch):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ma nemaš brige , kad na vrhu greben zapne u drvo okreče cijeli traktor .
 
Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
Ja sam ju platio 600kn s tim da je sva ofarbana na novo a i nije neka cijena pa sam je uzeo a vidim cijene su boli glava pitanje dali se u radu kad ude u zemlju iskrece
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nama radi odlično , nikud se ne iskreće i vadimo dok je još zemlja suha, kad je blato, ne valja ni jedna... MI šta izvadimo 200-300čhv godišnje dobraaaa.
Da vidio sam onu za 600kn na njuskalu, to je prihvatljiva cijena, ove su malo pretjerane, ali i one tipa kaj radi tehnos, isto malo prevelika cijena, nije to neka nauka od stroja...
 
Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
Evo slika
Na ovu šipku


Ide ti ovo




E sad ako ti je šipka prekratka onda napraviš mali produžetak od komada cijevi i jedne matice. Najbolje ti je kada je u radu da je otprilike paralelno vadilica sa zemljom u oba polozaja
poz evo malo slika da vidis jeli to dobro
 

Prilozi

  • P9270224.jpg
    P9270224.jpg
    39.5 KB · Pregleda: 389

Najnoviji postovi

Na vrh