• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vadilica krumpira

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
Kako napraviti vadilicu krompira ??

imali ko ideju za napraviti vadilicu korompira :cool2:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Re: Kako napraviti vadilicu krompira ??

Tema kako napraviti vadilicu krumpira spojena temom o vadilici krumpira.

Imaš ovdje par samogradnji pa prolistaj
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Ljepo ljepo,kad budes u prilici stavi malo sirinu visinu na papir. Od cega je noz?

širina noža je 52 cm, toliko sam izmjerio i na tvorničkoj vadilici kod prijatelja ( ona šta bočno ostavlja krumpire) , visina noža je 25 cm to je od vijaka koji ga drže pa dolje .., a nož sam napravio od lima debljine 4 mm i on je iz jednog komada u obliku slova U , on ide ispod krumpira i sva zemlja ide preko njega i na rešetke - sito kojeg trese excentar, ..
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
@cobra, ne znam jesam li dobro shvatio, da li pera idu naprijed-nazad ili lijevo-desno? ja bi pravio preko zime nešto slično za češnjak, a ova mi se jako sviđa ;)

rešetka, ide naprijed nazad ali i kad idu nazad zadnji kraj ide i malo - za nekih 2 do 3 cm u zrak tako da bolje sije zemlju, probao sam i samo da ide paralelno naprijed nazad bez gore - podizanja ali slabije sije , onda sam zadnje držače pomaknuo naprijed da dobijem istovremeno i podizanje i sad odlično sije trese, pogledaj još mali video , širina ili razmak između 10mm šipki je 2,5 cm , i ni sitni krumpir ne ostane zatrpan , svi "iskoče otraga van" :)
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
ako kome treba savjet od cega sam ja koristio sve djelove moze slobodno pitati nema nikakvih tajni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Haris25 super si to iskombiniral.
Mislim da je osovina s kardanskim proključkom i ekscentrom najskuplji dio. Gdje se taj dio može kupiti i koliko košta? Jesi li okretišta radil sa kugličnim ležajevima ili s puškicama? Koliko si platil materijal?
Razmišljam o izradi pa me zanima jel bi se isplatilo za 3 do 4 ara (300 do 400 m2) krumpira godišnje. Sad iskapam s plugecom i to s okopalnikom.
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
ma ni excentar nije problem složiti, ja sam kupio ležajeve i osovinu s narezanim zubima za kardan ( naručio iz križevaca ) koštalo me sve cca 150 kn možda i manje .. i na tokarskom stroju na ploči izbušio pa potokario dvije rupe ... za osovine i eto excentra !
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Trebao bi sliku excentra ispod zastitnog lima?
preuzmi_2.jpg
[/url]
upload img[/IMG].
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Eto odlucio sam produzit sipke jer kad plug ude u zemlju,onda sipke idu ispod zemlje,ovako bi trebale dic zemlju.*Sto mislite,vi koji imate iskustva sa ovakvim vadilicama
Slika0542.jpg
[/url]
image hosting over 10mb[/IMG].
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ja sam ove godine prvi put radio s ovom vadilicom.Nemam puno krumpira i obavio sam.Nije skupa, ali ima i dista nedostataka( uglavnom riješivih) za koje naravno nisam znao jer sam je koristio prvi puta.
Za iduću sezonu namjeravam napraviti nešta poput Cobrine, s tim da ću iskoristit nož od ove Gramipovke ,i stavit ću pogon treskalice od kutnog reduktora samoutovarke.Sve imam doma ,samo moram kupit rezne ploče i elektrode.
 

Prilozi

  • 20160813_113607.jpg
    20160813_113607.jpg
    76.1 KB · Pregleda: 685
  • 20160813_113624.jpg
    20160813_113624.jpg
    74.6 KB · Pregleda: 388

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Samo otraga postavi malu pogonsku remenicu i odmah bu bolja.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
na zadjni kraj lađe ?Aaa, sad sam skužil ,misliš na Gramipovku?
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Evo ja počeo izradu stroja.Zahvaljujem Cobri na slikama i mjerama što su bile objavljene.Uglavnom me vodila njegova ideja, jedino u startu razlika što ja koristim večinom otpad za izradu.Jedino sam kupio lim za nož 5 mm debljine i osovinu za kardan ( u Jakuševcu).Ekscentar sam probao ovako riješit bez tokara ,pa ću vidjet kako će to radit.Okvir je od stare samoutovarke za sijeno, osovina pogona lađe komad kamionske kardanske osovine , ležajeva sa kučištima i osovinama kolko hočeš na starom komušaru itd.Nadam se još 2-3 dana i pogon :) .
 

Prilozi

  • DSC_0804.jpg
    DSC_0804.jpg
    52.3 KB · Pregleda: 434
  • DSC_0805.jpg
    DSC_0805.jpg
    50 KB · Pregleda: 365
  • DSC_0806.jpg
    DSC_0806.jpg
    59.1 KB · Pregleda: 577
  • DSC_0815.jpg
    DSC_0815.jpg
    52 KB · Pregleda: 420

podravac

Novi član
Tu od
21 Lis 2016
Poruka
6
gosp.cobra, čestitam na izradi pluga.
buduči da i ja imam u planu napraviti isto, pa me zanimaju dimenzije vašeg pluga odnosno i iskustvon sa radom .
znači dali ima mane, odnosno vaše korekcije koje su se dogodile kod izrade.
unaprijed hvala
 

sladjanr994

Član
Tu od
17 Kol 2011
Poruka
35
Evo ja počeo izradu stroja.Zahvaljujem Cobri na slikama i mjerama što su bile objavljene.Uglavnom me vodila njegova ideja, jedino u startu razlika što ja koristim večinom otpad za izradu.Jedino sam kupio lim za nož 5 mm debljine i osovinu za kardan ( u Jakuševcu).Ekscentar sam probao ovako riješit bez tokara ,pa ću vidjet kako će to radit.Okvir je od stare samoutovarke za sijeno, osovina pogona lađe komad kamionske kardanske osovine , ležajeva sa kučištima i osovinama kolko hočeš na starom komušaru itd.Nadam se još 2-3 dana i pogon :) .


jel imate mozda mjere te, posto sam planirao izradjivati vadilicu, ali nemam mjere neke okvirne?
 
Na vrh