• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vadilica krumpira

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Nož svakako mora biti ravni da kupi sav krompir, ovako će rezati krompir ili će ostajati krompira u zemlji.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Cudno, moja na iza lijepo baca jedino bi moro stavit diskove sa strane da reze travu inace nemam zamjerke
Ja sam radil po mjerama kolege cobra, ali mi je bila previsoko kopčenje kardan i nisam je mogel podići dok je radila, i bio je preveliki excentar pa je jako lupala, radila je ona, ali ovak sam se odlučil prepraviti i te diskove staviti za travu.
@drazenhonda
Jesi mislio ovak nešto?
images (1).jpeg images.jpeg
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Ja sam radil po mjerama kolege cobra, ali mi je bila previsoko kopčenje kardan i nisam je mogel podići dok je radila, i bio je preveliki excentar pa je jako lupala, radila je ona, ali ovak sam se odlučil prepraviti i te diskove staviti za travu.
@drazenhonda
Jesi mislio ovak nešto?
View attachment 37473 View attachment 37474
Moja je kao ova desno. Prednost joj je to što nema puno pokretnih delova koji se upotrebom habaju, pa joj je samim tim održavanje daleko jeftinije, a mana u odnosu na ovu levo je to što ne može da vuče kolica za sobom i odmah u njih ubacuje krompire (cveklu, luk, mrkvu...). Takođe sklonija je zagušenju u slučaju zakorovljenije parcele.
Druga stvar: Nož, odnosno ralo ne mora da bude ravno. Kod mene je baš kao na ovoj slici desno, pa ne reže krtole i ne ostavlja u zemlji. Ovi noževi su dizajnirani upravo tako da podsecaju banak.
Treće: Crtala pored rala ne služe da seku zelenu masu nego da drže pravac, odnosno sprečavaju zanošenje mašine, kao i bočno rasipanje banka u slučaju manjeg, prolaznog zagušenja.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Pozdrav!

Molim informaciju, imam diesel motokultivator SEP 132 (Lombardini 6LD400 motor), tražim vadilicu krumpira koja se montira na već postojeći priključak pa me interesira da li ovo valja ili ima boljih izvedbi same vadilice?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Do ove godine sam radil sa takvom home made na mtk BCS 740 dizel 7 KS. Išlo je eli uz malo muke. Ove godine sam istu pripasao na traktor i ide puno bolje. Mogu je spustiti par cm dublje pa nema nasječenih, a posel je gospodski bez naprezanja.

1640333894725.jpeg


1640333943107.jpeg
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
da'l mi se čini ili je ova tvoja homemade puno šira i dulja od ove sa Njuškala? je imaš možda neke dimenzije cca?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Do ove godine sam radil sa takvom home made na mtk BCS 740 dizel 7 KS. Išlo je eli uz malo muke. Ove godine sam istu pripasao na traktor i ide puno bolje. Mogu je spustiti par cm dublje pa nema nasječenih, a posel je gospodski bez naprezanja.

Dugo ti je još i trebalo 😅 pokušo sam nac post di sam ti to prvi puta reko ali bezuspjesno, ali znam da je bilo davno davno 🤣
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Krumpi,
ispričavam se ako mi je promaknula tvoja želja. Možda je bilo u nekoj drugoj temi, u ovoj sigurno nije, a možda si ti imal namjeru ali nisi napisal. :unsure: Ti imaš Bomet koja je mercedes za ovu. ;)

Edit:
Pregledal sam našu komunikaciu u pp. U kolovozu 2018. smo raspravljali o vadilicama, ali nisam našel tvoj upit.
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A mislim da jesam samo je pitanje u koju temu ali nije ni bitno drago mi je da si prešo na lakše, ja sam još 2012-13 napravio plug za tv i presto sa frezom vadit koja je kamo teža od bcs...a zadnje dve godine opeta vadim sa goldonijem jer imam doma mali vrt u koji ne može ništa ali ove godine sam kupio metalne kotače i stavio 35kg utega po kotaču sada to ide samo bez muke...
A za AC imam bometovu da, godisnje izvadi 800kg krumpira 🤣


 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
Krumpi,
ispričavam se ako mi je promaknula tvoja želja. Možda je bilo u nekoj drugoj temi, u ovoj sigurno nije, a možda si ti imal namjeru ali nisi napisal. :unsure: Ti imaš Bomet koja je mercedes za ovu. ;)

Edit:
Pregledal sam našu komunikaciu u pp. U kolovozu 2018. smo raspravljali o vadilicama, ali nisam našel tvoj upit.
A jel bi to mogel vleči 4911 zekan :unsure:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
teško bi to vukal zekan, ako zapne za deblji krumpir, mogal bi se propest i poklopit šofera...samo u sjemenskom krumpiru možda... 🤭
 

Najnoviji postovi

Na vrh