• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vadilica krumpira

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja to kopčam gore na onu šipku za transport grebena, a možda će i ovak zunkcionirat. Prvi put vidim tu dolje da se kopča. Glavno da se diže i spušta vadilica bez problema
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Ma to se gore kopca na onu sipku koja drzi greben u trabsportnom polozaju. Ovako kako si slozio ce ti vadilica malo plesati jer nije fiksno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
Nevalja to. Sused imal pred 30 godina i sad negdje trune...
Naime, vadilica ko vadilica OK, ali pogon kose je prebrz za to. Trebala bi otraga biti redukcija 1:1.5, da bi se dalo raditi, a ne ubrzanje cca 2:1, koliko je sad na pogonima kose.
 
G

GROF

Guest
Re: Vadilica krumpira GRAMIP

Poštovane kolege forumaši!

Malo čitam i gljedam vadilice krompira., pogotovo ovu zadnju slikicu i komentare vadilice - takozvane treskalice za krompir vadit, Hrvatske proizvodnje GRAMIP Dubrava kraj Vrbovca.

Ja iznosim moja iskustva - saznanja i spoznaje za istu., ODLIČNA je!, obitelj moja i ja koristili smo je 10 godin., na moju žalost ja je prodal jer mi je trebala brzo lovica., tražim je za kupit, ali NOVU, nema je za kupit jer se više NEproizvodi., a ovo rabljeno sve ča sam gljedal dosta ponišćeno i preskupo.

Navodim da te i takove vadilice i dan danas kod mene u mojoj Liki - Jezerani!, imadu moji susjedi, koristidu ji već 30 godin., ako budem u priliki?, poslikat ću je u radu i pokeljit ćemo je ovde da je vidite, možda piknemo i kaj video uradak?, neobećavam, probaću! ...

NAPOMINJEM!, ovo je moje iskustvo, moji dojmovi, moje mišljenje, ...

Moju vadilicu koristil sam na traktorima; tv-826, tv-830, tv-731.

Moji susjedi i rodjaci koristidu na traktorima; torpedo-dajc 45 ks, imt-533, zetor 5211., očito su zadovoljni kad i dan danas vadidu krompiriće Ličke na nju!??? ...

L.p., SVIMA, čitamo - pišemo - pomažemo se, Bog! ...

P.S., da još pojasnim., gore navedena vadilica krompira GRAMIP - neznam točnu tvorničku oznaku, kad saznam - vidim kod rodje?, napisat ću ovde da se točno zna!

Vadilica se koristi na postojećem nosaču - okviru - grebenu kosilice, predvidjena za strižne kosilice - kose iz proizvodnog programa GRAMIP Dubrava, ALI, uz malo poriktavanje na samoj vadilici postojećeg nosača, more se prikopčat - zakvačit za bilo koji model strižne kosilice - postolje. Lako je svaki traktor nosi jer ni teška, dosta robusno napravna - vjerujte, čvršća je negoli ča izgljeda?, sa njom se more svaki red za redom vadit, ko i za sve vadilice, tako i za nju!, zemlja mora bit suva i nesmi bit trave da se NEštopa.
Ja sam sa mojim tomom vadil u prvoj-brzoj i išlo je super!
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Evo moje vadilice krumpira koja ce ove zime malo u sredivanje!!
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Kako si zadovoljan sa "suncem"? Jel imaš onaj graničnik sa gumom da ti krumpir slaže u red?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nevalja to. Sused imal pred 30 godina i sad negdje trune...
Naime, vadilica ko vadilica OK, ali pogon kose je prebrz za to. Trebala bi otraga biti redukcija 1:1.5, da bi se dalo raditi, a ne ubrzanje cca 2:1, koliko je sad na pogonima kose.

Ma nije prebrz pogotovo za 533, koji jedva radi kad je na leru. Mi radimo sa 539 i skroz na lerui radi ok... Ni jednom nije ništa puklo, dok su neki znali lomit sve i svašta kad su znali ofurit gas.

@ GROF oznaka joj je VK-1
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
prodaje 14 ljudi na njuškalu,i 9 na plavom oglasniku,dalje neznam
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Kako si zadovoljan sa "suncem"? Jel imaš onaj graničnik sa gumom da ti krumpir slaže u red?

Ja sam zadovoljan s njom imam onu gumu sastrane od trake transportne iz kamenoloma al nemoze ti guma ga tolko zaustavit da je u redu ako ides nekim normalnim gasom sirina razbacivanja mi je od grabice do max.1m razbacano!!
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163

Prilozi

  • IMG_20130905_171341_0.jpg
    IMG_20130905_171341_0.jpg
    82.3 KB · Pregleda: 1,022
  • IMG_20130905_171308_0.jpg
    IMG_20130905_171308_0.jpg
    80.5 KB · Pregleda: 1,451
  • IMG_20130905_171332_0.jpg
    IMG_20130905_171332_0.jpg
    82.4 KB · Pregleda: 3,784
  • IMG_20130905_184652_0.jpg
    IMG_20130905_184652_0.jpg
    54.8 KB · Pregleda: 1,026
Posljednje uređivanje:

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Fino to radi... Vidim zemlja je cista od korova. Cime si rjesio korov? To jos tijekom rasta krumpira ili sad nakon vegetacije, a prije vadjenja?
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Fino to radi... Vidim zemlja je cista od korova. Cime si rjesio korov? To jos tijekom rasta krumpira ili sad nakon vegetacije, a prije vadjenja?

trave - razne, je jako malo i bilo, krumpir sam okapao; s motokultivatorom - frezom prošao kroz rede i još moji malo između motikom, a cima je bila gusta da se zemlja između krumpira nije vidjela, pa je i trave kasnije bilo malo, u srijedu popodne i četvrtak prije podne, pokosio ostatke cime i trave nešto malo, pola njive ručnom kosom a pola "flaksericom" - trimerom, i ide s njom bolje nego kosom - čišće, i vađenje je išlo odlično - vadilicu sam napravio - ovog ljeta, i to joj je prvo vađenje i ja više nego zadovoljan, u 1. sporohodnoj ide ok, i dobro sije zemlju .
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Svaka cast, lijepo ide i izgleda.. Ja sam imao slicnu vadilicu, ali buduci da je bila zakorovljena zemlja to nije uopce funkcioniralo..
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Ljepo ljepo,kad budes u prilici stavi malo sirinu visinu na papir. Od cega je noz?
 
G

GROF

Guest
Jedna "dobra stara" koja je povadila već tone i tone krumpira:

Prijatelju moj tomo420@!., lipo fala do samoga neba ča si pokeljil ovu vadilicu - "treskalicu" za krompire vadit., vadilicu od moga rodje ča je koristi na traktoru dajcu 45 ks., molim TE da pokeljiš još ku slikicu kako bi se mogal vidit celi "sklop".-

Kako sam ja napisal nekoliko postov naprvo., ovakove vadilice koristi i drugi rodjo ALI ne na zetoru 5211., krivo napisano a nis mogal više popravit., koristi je na zetoru 2511., znači?, ne 50 ks., već 25 konja ili legendarni dvajspetak!

Nis stignal poslikat ku slikicu dok su ve vadilice bile u delu, eto, barem ste dobili nekoliko slikic sada kad je već operacija vadjenja krompira gotova., biće ako Bog! da dogodine! ...

L.p., Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo - družimo se ...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@cobra, ne znam jesam li dobro shvatio, da li pera idu naprijed-nazad ili lijevo-desno? ja bi pravio preko zime nešto slično za češnjak, a ova mi se jako sviđa ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh