• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vadilica luka

D

danijel

Guest
Zanima me ako se tko od vas na forumu bavi s lukom-. Ja sam proizvođac luka, beremo, čistimo, i pakiramo sve ručno. Molio bi ako se tko bavi kao i ja da mi opise svoju proizvodnju i di se može nabaviti vadilica luka.
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Re: vadilica luka

Naj jednostavnija vadilica-dvoredna vadilica za krumpir-samo uzmeš noževe za vađenje krumpira proć i napraviš kratak i ravan nož za vađenje luka! A luk možeš čistiti običnim runjačem za kukuruz!
Čitava mudrost! ;)
 
D

danijel

Guest
Re: vadilica luka

mislim da ne bude to islo tako kako ti kažes, ne možes cistit luk s onim za kukuruz? ne znam kako si to zamislio? imas koju sliku vadilice krumpira, pošto ja sadim 5 redova luka ispod traktora pa me zanima ak bi to islo.
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Re: vadilica luka

danijel kaže:
mislim da ne bude to islo tako kako ti kažes, ne možes cistit luk s onim za kukuruz? ne znam kako si to zamislio? imas koju sliku vadilice krumpira, pošto ja sadim 5 redova luka ispod traktora pa me zanima ak bi to islo.

ne vidim zašto nebi išlo? Osim ako vrat stabljike nije dovoljno suh pa ga čupa ili je prisutna koja boleština tipa:Botrytis, Fusarium, inače ide bez problema! Barem meni nekih 8-9god.!
Nemam slike svoje vadilice ali imam jedne koja je napravljena na istom principu!
Unia-misli da je cijena nekih 30t kn!

Ovako izgleda za dva reda krumpira:
Obrisan neispravan link.

Ovako za luk:
Obrisan neispravan link.
 
I

ikomljenovic1

Guest
ne vidim zašto nebi išlo? Osim ako vrat stabljike nije dovoljno suh pa ga čupa ili je prisutna koja boleština tipa:Botrytis, Fusarium, inače ide bez problema! Barem meni nekih 8-9god.!
Nemam slike svoje vadilice ali imam jedne koja je napravljena na istom principu!
Unia-misli da je cijena nekih 30t kn!

Ovako izgleda za dva reda krumpira:


Ovako za luk:
gdje se moze kupiti ovakva vadilica. i jel ima tko sadilicu za bijeli luk
 

mdrvodelic

Novi član
Tu od
5 Velj 2016
Poruka
2
Re: vadilica luka

mislim da ne bude to islo tako kako ti kažes, ne možes cistit luk s onim za kukuruz? ne znam kako si to zamislio? imas koju sliku vadilice krumpira, pošto ja sadim 5 redova luka ispod traktora pa me zanima ak bi to islo.
Imam ja vadilicu bas za luk vadi 5 redova radi dobro samo nesmije bit korova prodao bi ju ili mjenjao
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Ja sam napravio vadilicu koju kacim za imt 539, tocno 5 redi stane izmedju kotaca, kacim je kao i ostale prikljucke a vadi solidno bez obzira kolika je trava, celicna ploca sirine 20-ak cm, sprijeda naostrena ukoso ide u dubinu zemlje i reze sve pred sobom i tako podize sve sto je u zemlji. Malo kasno za odgovor ali ide zima pa do sezone se stigne napravit.
 
Na vrh