• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

"valjci" iza freze

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Kad sam ja pokidao valjak na sjetvospremacu vario sam nove flahove od pocetka prema kraju. Kako ga var ugrije tako se lakse savija. No to je ipak flah.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Ne trebaš usukati na torziju.Postavi vanjske odnosno bočne ploče.Podjeli na 5-6 djelova i prvu cijev zavari ukoso za jedno polje .Dovoljno ti je 3/4 cola.Tako sam ja sebi napravil.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
I oni nosači nemoj da ti budu okrugli po vanjskom dijelu nego zvjezdasti , ako su okrugli onda lako se za njih hvata mokra zemlja , nadam se da razumiješ šta kažem.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kopletna tema se okrenula prema cjevastom valjku , da li to znači da je to najbolja opcija ?
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
.Po meni da ne lovi se zemlja.Ugradio sam ih iza brana -drljača
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Susjed preko puta je napravil paker valjak iza tanjurača. Veli da je dobro i da je zadovoljan.
Nisam sam probal pa neznam kak radi.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Laksa je konstrukcijski,izvedbeno a vjerovatno i finansijski od punog valjka
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Cijev cca fi 250 s navarenim pravokutnim pločicama.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Nije za usporedjivat tanjuracu i frezu. Ipak su brzine vece pa je i usitnjavanje bolje. Puknuti je rekao da mu treba za odrzavanje dubine. Po meni je cjevasti najbolji.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
puknuti pa nebuš valjda zemlju delal po blatu pa da ti i unuci trpe ?
Za sve drugo je dobar cjevasti.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Da malo oživimo temu, i ja planiram napraviti paker valjak za frezu i drugu dasku za ravnanje zemlje dali je neko napravio šta od ovoga.
 
Na vrh