• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Valtra

  • Temu pokrenuo Picek
  • Datum prvog posta
R

Ratarko

Guest
aaa , evo ga , vidim !
Vatrozid je blokirao sliku , kao da je znao da je reklama :wink: :wink: :lol: :lol:

Ustvari skoro da se i ne vidi da je to Valtra , plug je u prvom planu .
 
B

Bobo

Guest
Da, slikano je da plug bude u prvom planu, jer je to ipak kverneland reklama, a valtra tu ima sporednu ulogu ;)
 
P

Picek

Guest
Bobo kaže:
Nema fore.

Valtra (nemam pojma koja) vuce veliki kverneland plug...
rekao bih da je to S serija, 280 KS
 
R

Ratarko

Guest
Picek - PMT kaže:
Bobo kaže:
Nema fore.

Valtra (nemam pojma koja) vuce veliki kverneland plug...
rekao bih da je to S serija, 280 KS

Zanimljivo da bi u mojem kraju taj ( i SVI drugi traktori te snage ) vukao plug od pet brazdi . Eh , koliko je njima lakše obraditi hektar zemlje :(
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e ratarko,da li kod tebe uopče 539 može orati sa jednobraznim plugom,recimo 16''??
 
K

krx pozega

Guest
Valtra, fendt, mf
to su strojevi pravi
niti stari deutz
priču im ne kvari...
 
R

Ratarko

Guest
Može 539 raditi sa 16 cola plugom ali do neke dubine od 25 cm .
Osobno sam samo jednom orao sa 2x10 cola plugom i to je bilo strašno .
Da sam odmah prihvatio činjenicu da ne ide dublje od 20 cm bilo bi sve OK ali luda glava je pokušavala orati na 25 - 30 cm kao da Torpedom 60 , naravno da nije išlo .
 
Z

zgonja

Guest
e ljudi to što oni vuku toliko brazdi nije išta čudno, to zemljište se priprema za takav tretman da može da se ore i sa "539"! ne gazi se po njemu tanjira se više puta pa čak i ore a ništa se ne seje ili bilo šta drugo ostavlja se skoro ko "pesak u rasutom stanju" da može da se ore sa viljuškom posle toga! to je poznata stvar na posebno kada se obara rekord u oranju!
 
B

bajki

Guest
To je toliko sipka zemlja da mi se čini da i nevuče dovoljno brazdi da se iskoristi taj traktor do kraja. Koliko je sipko vidi se na dijelu iza zadnjih brazdi gdje neide valjak, zemlja je sitna kao da je več tanjurana dva traga.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Moze on ici u pjesak i orati sa toliko brazdi ali neka dodje u Krndiju na onu crnicu i ovaj prvi dio pluga bi mu bio tezak
 
B

Bobo

Guest
E, slicnu zemlju i ja imam u svom selu ;)

Zato je kod nas vrlo lijepo raditi i sa IMT traktorima ;)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
kad druge nemate onda radite sa IMT-eom, vama u pozeskom kraju netko od glavnih u IMT-u bi trebao dodjeliti neko priznanje i nagradu za promicanje IMT-eovih strojeva
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
kad druge nemate onda radite sa IMT-eom, vama u pozeskom kraju netko od glavnih u IMT-u bi trebao dodjeliti neko priznanje i nagradu za promicanje IMT-eovih strojeva

Ma nemoj , onda i ja želim da se otvori Torpedo tvornica i da mi naprave jedan novi RX 170 za nagradu , haha :lol: :wink:
 
B

Bobo

Guest
Cuj, "mi" u pozeskom kraju znamo sto valja, a i ratarko se iz prve ruke uvjerio da je IMT zakon, samo sto ne zeli priznati.

Udoban: je
Jeftin: je
Mal potrosac: je
Lijepo izgleda: da
Odlicne karakteristike i vozne sposobnosti: ima
Jednostavnost koristenja: ima
Laki i jednostavni popravci: jesu

Sto vise pozeljeti od traktora? ;)

Cujte, ovdje sve vrvi od malih poljoprivrednika tako da jednostavno nema potrebe za jacim traktorom od 70-80KS. Imt obavlja sve zadatke koji se pred njega stave, a to ga cini najboljim izborom. Ljudi i da zele kupiti neki drugi, bolji traktor, ne mogu ga ekonomski nikako opravdati na 20 jutara zemlje... A i bolji je od Torpeda iste snage ;)

To je sva logika zasto ovdje svi ganjaju IMT...
 
R

Ratarko

Guest
Ma rakao sam ja , super traktor :wink: i još bolji od Torpeda , što bi više poželio 8)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ratarko slab si ti u usporedbi Torpedo prema Bobi i IMT-eu ipak je njih vise tamo previse.
 
S

sapat

Guest
Imao sam i torpeda i imt-a, torpedo je tata-mata za imt, a valtra bi mogla biti moj sljedeći traktor. T serija sa otprilike 180 ks. ima dosta dobru cijenu oko 68 000 uključen pdv.
 

Najnoviji postovi

Na vrh