• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Valtra

  • Temu pokrenuo Picek
  • Datum prvog posta

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
koliko ja znam,i novocomerce je imao tu akciju pa si mogo dobit 5020 na test....
 
Z

zrine892

Guest
picek....
Koliko košta valtra...kakva im se oprema nudi?dali se moze uzeti bez elektronike....mislim samo one komande...koliko im je cijena jednog konske snage...
 
B

branko

Guest
zrine892 kaže:
picek....
Koliko košta valtra...kakva im se oprema nudi?dali se moze uzeti bez elektronike....mislim samo one komande...koliko im je cijena jednog konske snage...

mislim da te elektronika ne bi trebala zabrinjavati, jedino ako mislis na taj nacin spustiti cijenu, jer na primjer na burazovom fendtu je otkazal ehr, necak ga je vozio po parceli s plugom pun gas i naletio na kolomiju {trag od kotaca u blatu ako netko ne razumije} pa je iskocio jedan konektor (to smo kasnije doma skuzili u cemo je stos) , ali samo smo prebacili komande na rucno i sve ostalo radilo jedino je morao "rucno" dizati i spustati plug.
 
P

Picek

Guest
tu sam, odgovoriti ću na sva pitanja čim stignem..
godišnji su odmori i meni ostala hrpa posla pa ne stignem sada..
ali odgovoriti ću na sva pitanja..
 
Z

zgonja

Guest
e ljudi čuo sam da su Valtre na IPK Lovas dostigle 12500 radnih sati i da nisu ništa radili na njima, može li to neko potvrditi ili opovrgnuti!?
 
Z

zrine892

Guest
moguce je....valtra je odlican traktor....ja znam i vidio sam jednu valtru u radu..ma odlican
 
R

ROKI

Guest
Vrlo lako je moguće, čak neke imaju i više. Stvarno puno rade i dobre su. To mi je puno ljudi reklo.
 
P

Picek

Guest
zgonja kaže:
e ljudi čuo sam da su Valtre na IPK Lovas dostigle 12500 radnih sati i da nisu ništa radili na njima, može li to neko potvrditi ili opovrgnuti!?
neki imaju i 14 000 sati..
par traktora je otvarano početkom ove godine..
ne zato jer se moralo nego zato jer su htjeli obučiti mehaničare koji im rade sa traktorima..
pa je došao i serviser iz Finske gosp. Juusi Salmela (u mirovini je i više ne radi u tvornici ali taj čovjek je radio u Valtri od 1950 i neke godine) i hodajuća je enciklopedija što se tiče Valtra traktora..
uglavnom, zaključak nakon što su napravili što su htjeli jest da će traktori napraviti još toliko bez nekih većih ulaganja..
inače, jedan od naših servisera je prije nego što je prešao nama radio u PZ Lovas upravo na tim traktorima, po onome što mi je pričao sa tim traktorima ljudi rade svakako samo ne kao da su njihovi..
do kraja godine bi u Lovas trebao doći još jedan traktor..
a ako naš kupac dobije kredit i u Tovarnik će još jedan...
 
P

Picek

Guest
pajdo kaže:
P onome što sam čuo/čitao, Valtre su uistinu fenomenalni traktori, jedino ih još nisam uživo vidio u radu

PICEK
Kolika je cijena i što se sve nudi za model N91?
postaviti ću tokom dana cjenike u pdf formatu na net pa ću ti poslati link da si skineš i pogledaš informativne cijene ako te zanima..

pajdo kaže:
Jel po tvom mišljenju bolje uzeti taj model ili A seriju od 98ks?
ovisi za što ti treba ali ja nisam poljoprivrednik i ja sam te traktore samo vozio ali ne i radio s njima..
uz to ja još uvijek učim općenito o mehanizaciji tako da i nisam najkompetentniji..
ali mogu ti eventualno dati tel. broj naših kupaca i jedne i druge serije pa da probaš s njima razgovarati..
dati će ti konkretniji odgovor od mene..

pajdo kaže:
Mislim, s obzirom na omjer uloženo/dobiveno?
A serija je čista mehanika, fali brzina da bi s njom mogao raditi sve poslove..
ali traktor je manjih gabarita od N serije a član po imenu krx_pozega ti ima MF 4455 koji je ustvari Valtra A serija i koji se sastavlja u Finskoj..
pa eventualno možeš njega pitati kako je zadovoljan i što sve radi..
ima mjenjač 12+12.. s njom se ne može dobiti sva oprema koja recimo dolazi kod N serije (npr. na A seriji se ne može dobiti suspenzija prednje osovine)
N serija kao i T serija klasificirana je u tri modela: Classic, Hi-Tech i Advance pa samim time imaš i veću mogućnost izabrati ono što ti najviše odgovara..
isto tako u usporedbi sa konkurencijom N serija je konkurentnija cijenom nego što je to A serija kad se usporedi sa konkurencijom..

pajdo kaže:
Kako stojite sa servisnom pokrivenošču Hrvatske?
dva servisna centra, jedan u Zagrebu a drugi u Bizovcu ali naši serviseri su mobilni tako da su na terenu kad je potrebno..
jedna Valtra je naručena i dolazi u okolicu Varaždina..
radi se o T seriji a vidim da si iz tog dijela pa čisto da znaš.

pajdo kaže:
Pitam jer jer mi se već dogodilo da kad najviše trebam traktor, nešto na njemu rikne i ja moram čekati 3 dana da mi serviseri ponovno osposobe traktor!!!
A to baš nije ugodno iskustvo!! :x
nemam ti što muljati i lagati i govoriti bajke..
dio se naruči, pošalje se isti dan DHL-om i idući dan je u Zagrebu te ovisno o ažurnosti carinika u DHL-u ovisi dali ga se može izvući isti dan kad stigne ili idući dan..
ako je hitno onda uz puno moljenja sa naše strane se uspije izvući isti dan kad stigne odnosno kad nam oni pošalju papire..
potrošne robe (filteri i ostalo) te rezervnih dijelova imamo i mi na svom skladištu ali naravno ne toliko da bi se mogao pokriti svaki eventualni kvar..
imamo za Ursusa ako ti treba :mrgreen:
šala, šala..
ono što je prednost Valtre jest da se uz pravilno korištenje ipak ne kvari kao neki od konkurencije..
ništa nije savršeno, pa tako niti Valtra traktor ali si Finci ipak daju dosta truda da kupci budu zadovoljni..
 
P

Picek

Guest
zrine892 kaže:
picek....
Koliko košta valtra...kakva im se oprema nudi?dali se moze uzeti bez elektronike....mislim samo one komande...koliko im je cijena jednog konske snage...
hm..
T serija je najisplativija s obzirom na snagu..
ali s obzirom da se Valtra prodaje po principu da na traktor dodaješ dodatnu opremu i opremljenost koju želiš onda ti i ne bih znao reći koliko bi koštalo kad bi se gledalo po snazi.. :oops:
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Ma super!
Daj ti meni postavi te cjenike i jel mi možeš reći tko je
kupac Valtre u okolici Varaždina?
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
ISPRIÄŒAVAM SE što skrećem sa zadane teme no:

mario
Kako da dođem do Agroklasa uZlataru ako dolazim od Konjščine?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ako ideš iz Konjšćine onda ideš kroz raskrižje u Zlatar Bistrici ravno i 300 m od raskrižja ti je ulica desno (jedino je ona poslije raskrižja) u nju skreneš.
Naziv ulice ti je Gornja Brestovečka, i voziš se po njoj i na desnoj strani ćeš uz cestu vidjet Lamborghini zastave i neki lamborghini na dvorištu i to ti je to.

I nije ti u Zlataru nego u Zlatar Bistrici.
 
Z

zgonja

Guest
evo jedne preporuke školovanih mehanizatora, u priči sa glavnim mehanizatorom PKB Beograd dohvatili smo se teme jačine traktora i čovek kaže da za oranje treba minimum 160 Ks ali da je 200KS neki optimum, tri brazde i udri ali ako uzmete tipa Valtru tolike konjaže onda morate i da uzmete i trobrazni plug obrtač a to vam je jedno 1500 eura za kvalitetan plug.

u zadnje vreme se preporučuju i plugovi sa rešetkastim daskama i najbolja opciaj je da imaju oprugu preopterećenja tj. kada naiđe na kamen ili sl. ta glava samo polako izroni iz zemlje i opet nastavi sa oranjem što je bolje nego imati vijak kao zaštitu od preopterećenja plužnog tela jer se nećete moći nakupovati vijaka 16 mm.
Viđao sam valtru u takvom sklopu i ide kao luda a iza nje možete samo da sejete.
 
B

Bobo

Guest
Cekaj malo...

Ja sam tvoj komentar shvatio ovako: Neki naucnici preporucuju traktor od 160-200 KS za oranje s 3 brazde?!? Pa jesu li oni normalni...

Nadalje 3x12 plug je za traktor od 100KS, cak bih se usudio reci i 3x14" tako da na 200KS ide bar 6x12" u normalnim uvjetima rada i na dubini do 30cm... Naravno, ne mora biti 6x12"; ili 4x16 ili 3x16" ili ne znam ti ja sto, ali 3 brazni plug na 160KS traktor je bacanje resursa...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Koje su to gluposti Fendt 936 vuce restk. 8 br. premetni plug radnog zahvata nekih 3,84 m i dubina oranja na nekih 35-37cm.Po tome traktori slabijih ks nebi trebali ni da pomisljaju o oranju
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Koje su to gluposti Fendt 936 vuce restk. 8 br. premetni plug radnog zahvata nekih 3,84 m i dubina oranja na nekih 35-37cm.Po tome traktori slabijih ks nebi trebali ni da pomisljaju o oranju

Nemoj tako ;) :lol: ta 936-ica nema ni 200 KS , kakav samo mali motorić ima , kao fićo :lol: ;) ne može ona radit sa tim plugom ;)
Å aaaaalim se , nemoj da me neko sada napadne zbog ovoga :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh